iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14652
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Změny pro fakultní nemocnice?

  0:37 do playlistu

  Změny pro fakultní nemocnice?
  Přeměna sítě fakultních nemocnic. Poslanci v prvním čtení podpořili návrh zákona o vzniku univerzitních nemocnic. Ty by měly být více než teď svázány s fungováním lékařských fakult.

 • Univerzitní nemocnice

  1:18 do playlistu

  Univerzitní nemocnice
  Na univerzitní nemocnice by se mělo přeměnit deset současných fakultních. Teď fungují jako příspěvkové organizace, přímo řízené ministerstvem zdravotnictví, v případě ústřední vojenské nemocnice pak ministerstvem obrany.

 • Přeměna univerzitních nemocnic

  4:43 do playlistu

  Přeměna univerzitních nemocnic
  Rozhovor s ministrem zdravotnictví – Miloslavem Ludvíkem.

 • Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu

  7:10 do playlistu

  Úkoly pro Poslaneckou sněmovnu
  Poslední týden dubnové schůze poslanecké sněmovny je ve znamení závodů. Zákony, které neprojdou prvním čtením, už mají jen teoretickou šanci na přijetí v tomto volebním období.

 • Francouzská prezidentská kampaň

  9:46 do playlistu

  Francouzská prezidentská kampaň
  Francouzská prezidentská kampaň se po víkendovém prvním kole znovu rozjela. Nacionalistka Marine Le Penová ji začala dočasnou rezignací na funkci předsedkyně Národní fronty a také ostrými výpady vůči soupeři Emmanuelu Macronovi.

 • Maltský návrh ke kvótám

  12:00 do playlistu

  Maltský návrh ke kvótám
  Země EU by se mohly vyplatit z části migračních kvót – nebo jinak přispět ke společné ochraně vnějších hranic. Jako kompromis to v rámci chystané reformy dublinského systému navrhuje Malta, která teď Unii předsedá.

 • Růst ekonomiky

  12:25 do playlistu

  Růst ekonomiky
  České ekonomice se letos bude dařit více než loni. Podle prognózy bankovní asociace stoupne hrubý domácí produkt o 2,6 %. A příští rok poroste ještě více.

 • Trest pro soudce platí

  14:23 do playlistu

  Trest pro soudce platí
  Živý vstup redaktora Michala Cagaly.

 • Stvrzení směrnice o střelných zbraních

  16:11 do playlistu

  Stvrzení směrnice o střelných zbraních
  Země EU potvrdily směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. V polovině března ji schválil Evropský parlament. Nová pravidla mají zabránit teroristům ve vyzbrojování.

 • Napětí na Korejském poloostrově

  16:32 do playlistu

  Napětí na Korejském poloostrově
  Americký prezident Donald Trump svolává do Bílého domu senátory. Důvodem je rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Spekuluje se, že komunistická KLDR chystá šestý jaderný test.

 • Hosté karlovarského festivalu

  18:49 do playlistu

  Hosté karlovarského festivalu
  Letošní 52. ročník filmového festivalu v Karlových Varech ocení britského režiséra Kena Loache. Křišťálový glóbus získá i autor hudby k filmům Pretty Woman nebo Batman James Newton Howard.

 • Obnova Památníku Tomáše Bati

  19:31 do playlistu

  Obnova Památníku Tomáše Bati
  Bývalý zlínský Dům umění se radikálně mění. Právě teď končí klíčové demoliční práce, které budovu zmenšily o obě přístavby z padesátých let. Jedné z nejcennějších staveb ve městě se má vrátit původní podoba i účel.

 • Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem

  22:05 do playlistu

  Kmoníček na schůzce s Donaldem Trumpem
  Nový český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček předal pověřovací listiny šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Na Twitteru Kmoníček uvedl, že je hrdý na to, že se s prezidentem setkal jako první Čech.

 • Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny

  22:44 do playlistu

  Obvinění kvůli prodeji solární elektrárny
  Policie obvinila jednoho z největších obchodníků v solárním průmyslu Martina Shenara. Miliardář měl při prodeji projektu solárního parku v Ralsku společnosti ČEZ ošidit stát na daních o více než 70 milionů korun.

 • Housenka požírající plasty

  25:05 do playlistu

  Housenka požírající plasty
  Jak přirozeně zlikvidovat tuny plastového odpadu? Španělští vědci objevili hmyzí larvy, které dokážou strávit igelitovou tašku a udělat z ní látku pro výrobu nemrznoucí směsi.

 • Jak bude postupovat příprava na stavbu D35?

  25:32 do playlistu

  Jak bude postupovat příprava na stavbu D35?
  Likvidátoři začali zjišťovat škody, které vznikly zemědělcům na polích pod budoucí trasou dálnice D35, potom co na pozemky předčasně vyjely bagry.

 • Rozpočet města Brna

  27:13 do playlistu

  Rozpočet města Brna
  Rozpočet města Brna včetně městských částí skončil za loňský rok v plusu přes 1,5 miliardy. Původně plánovaný schodek nakonec zvrátily vyšší příjmy z daní, ale i nevyčerpání chystaných výdajů.

 • Soud v případu házení vajec na prezidenta

  27:30 do playlistu

  Soud v případu házení vajec na prezidenta
  Soud se dnes zabýval incidentem ze sedmnáctého listopadu 2014. Šlo o hlasitý protest proti prezidentu Miloši Zemanovi. V hlavní roli byly deštníky policejních ochránců i ruce Zemanova tajemníka Hlinovského.

 • Češi pod hranicí chudoby

  30:25 do playlistu

  Češi pod hranicí chudoby
  10 700 – měsíční částka, která člověka posouvá na hranici chudoby. Sumu v aktuálním průzkumu stanovili statistici. Skupiny, které na této mezi balancují a snadno můžou spadnout pod ni, jsou pořád stejné – osamělí rodiče s malými dětmi.

 • Kořeny chudoby v Česku

  33:39 do playlistu

  Kořeny chudoby v Česku
  Pojmy chudoba a nouze se pojí s vyloučenými lokalitami – a také jejich obvyklými problémy – nepořádkem, hlukem a ničením společného majetku, na které si stěžují starousedlíci.

 • Kauza Vojenského zpravodajství před soudem

  35:51 do playlistu

  Kauza Vojenského zpravodajství před soudem
  Celkem 5 hodin vypovídal bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník u soudu v kauze Jany Nečasové. Ta se neveřejného jednání kvůli nemoci neúčastní. Podle obžaloby právě s panem Páleníkem domluvila sledování bývalé manželky premiéra Nečase Radky.

 • Hladovka palestinských vězňů

  36:43 do playlistu

  Hladovka palestinských vězňů
  Přes 1300 palestinských vězňů se přidalo k nejmasovější hladovce za poslední dekády. Na podporu jejich požadavku zlepšení podmínek za izraelskými mřížemi probíhají velké demonstrace.

 • Dana Drábová zůstává zastupitelkou

  39:01 do playlistu

  Dana Drábová zůstává zastupitelkou
  Předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává i nadále středočeskou zastupitelkou. Dnes jí kolegové mandát ponechali – o jeho zániku bude proto rozhodovat ministr vnitra Milan Chovanec.

 • Problémy sociálních služeb

  40:05 do playlistu

  Problémy sociálních služeb
  Sociálním službám hrozí podle asociace jejich poskytovatelů kolaps kvůli nedostatku zaměstnanců. Můžou za to především nízké platy, které nemohou konkurovat například mzdám v průmyslových zónách anebo obchodech.

 • Renovace pravoslavného kostela

  42:29 do playlistu

  Renovace pravoslavného kostela
  Pravoslavný kostel z počátku sedmnáctého století, který stojí u soutoku Labe s Orlicí v Hradci Králové, prochází neobvyklým zásahem – termosanací se v něm likviduje dřevokazný hmyz.

 • Velké stavební plány v Moskvě

  43:00 do playlistu

  Velké stavební plány v Moskvě
  Moskva představila ambiciózní plán obnovy bytového fondu metropole. Plánuje zbourat pětipodlažní panelové domy z padesátých a šedesátých let – řečené Chruščovky.

 • Autobusový terminál v Liberci

  45:24 do playlistu

  Autobusový terminál v Liberci
  Liberec už zná podobu nového autobusového terminálu. Čtyřpatrová budova s parkovacím domem pro více než čtyři sta aut přijde na 130 milionů korun. Stát bude hned u nynějšího nádraží.

 • Nejdražší malíř vystavuje v Praze

  45:42 do playlistu

  Nejdražší malíř vystavuje v Praze
  Malíř Gerhard Richter, jehož abstraktní malba se stala historicky nejdráže prodaným obrazem od žijícího umělce, vystavuje v Praze. Richter tu osobně představil svoji retrospektivu.

Přehrát vše

Související