iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 4. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
14518
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Motivace pro nezaměstnané

  0:35 do playlistu

  Motivace pro nezaměstnané
  Úřad práce zítra zveřejní, kolik lidí bylo v březnu bez místa. Data, na která se čeká a která zřejmě potvrdí dobrou kondici české ekonomiky. Nezaměstnanost podle odhadů klesla pod 5 procent. Už teď je nejnižší ze všech zemí Evropské unie.

 • Příspěvky na dojíždění za prací

  1:05 do playlistu

  Příspěvky na dojíždění za prací
  Jeden z nápadů, který něco stojí a který má podle státu najít lidem místa, je příspěvek na dojíždění. Podle vzdálenosti tisíc až 3 a půl tisíce korun. Dlouhodobě nezaměstnaným ho úřady nabízejí přesně rok.

 • Kontroly nelegálních ubytoven

  4:40 do playlistu

  Kontroly nelegálních ubytoven
  Nedostatek lidí se snaží firmy řešit najímáním cizinců. S tím ale souvisí další problém - ubytování těchto lidí je často na hraně zákona. Třeba v Dolních Břežanech aktuálně řeší nelegální ubytovnu v bývalých prostorách restaurace.

 • Kurz koruny vůči euru

  5:24 do playlistu

  Kurz koruny vůči euru
  Zítra vyjdou kromě nezaměstnanosti i další důležitá data: o inflaci. Tedy o kolik v březnu zdražovalo zboží v obchodech. Tyto údaje mohou výrazně dopadnout i na kurz koruny, který je už po konci intervencí od čtvrtka uvolněný.

 • Sebevražedný útok v egyptském kostele

  5:46 do playlistu

  Sebevražedný útok v egyptském kostele
  Další teroristický útok. Tentokrát nejméně 35 mrtvých křesťanů při výbuších na dvou nedělních mších v Egyptě. Atentáty na cíle v této oblasti nepoutají tolik pozornosti západních médií, i když jsou většinou mnohem krvavější.

 • Květná neděle

  7:41 do playlistu

  Květná neděle
  Útok na křesťany v Egyptě odsoudil papež František, který zahájil předvelikonoční svatý týden mší pod širým nebem na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Před tisíci věřícími tam vyzval teroristy, aby se svou činností skončili.

 • Konec uzavírek na D1

  7:57 do playlistu

  Konec uzavírek na D1
  Živý vstup redaktorky Barbory Žítkové.

 • Změny v rezortu průmyslu pod novým ministrem

  9:49 do playlistu

  Změny v rezortu průmyslu pod novým ministrem
  Nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček chce na resortu zefektivnit čerpání evropských fondů. Má se podle něj zlepšit manažerských přístup a každý týden postup čerpání peněz kontrolovat.

 • Identita pachatele útoku ve Stockholmu

  10:30 do playlistu

  Identita pachatele útoku ve Stockholmu
  Druhý zatčený po pátečním atentátu ve Stockholmu. Švédské úřady muže podezírají z terorismu a vraždy. Stále víc důkazů ale svědčí pro to, že čtyři lidi zabil nákladním autem už dříve zadržený Uzbek.

 • Nejčastější přestupky v registru
 • Dětská gynekologie před zánikem?

  15:02 do playlistu

  Dětská gynekologie před zánikem?
  Léčí kojence i dospívající dívky - teď mají dětští gynekologové obavu, že jejich obor zanikne. Chystaná vyhláška ministerstva zdravotnictví totiž počítá s jeho vyřazením ze vzdělávacího programu. Proti jsou pediatři i rodiče.

 • Jaderné hrozby KLDR

  16:29 do playlistu

  Jaderné hrozby KLDR
  Spojené státy vyslaly ke Korejskému poloostrovu letadlovou loď Carl Vinson a další bojová plavidla. Reagují tak na opakované raketové testy Pchjongjangu z posledních týdnů.

 • Židé v dobách normalizace

  16:53 do playlistu

  Židé v dobách normalizace
  Situací Židů v Československu před rokem 89 a jejich sledováním Státní bezpečností se zabývá projekt Labyrintem normalizace.

 • Diplomatické rozbroje Ruska s USA

  19:40 do playlistu

  Diplomatické rozbroje Ruska s USA
  Třetí den po útoku Spojených států na syrskou vojenskou základnu - třetí den, kdy incident rozděluje svět. Britský ministr obrany Michael Fallon se dnes postavil na stranu Washingtonu a ostře zkritizoval postoje Moskvy.

 • Změny v dopravních předpisech

  22:00 do playlistu

  Změny v dopravních předpisech
  Ministr dopravy už nepočítá s tím, že by do voleb prosadil změny v bodovém systému. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Návrh chce po volbách předat svému nástupci.

 • Generální oprava letecké základny

  22:35 do playlistu

  Generální oprava letecké základny
  Stíhačky Gripen i bitevníky Alca se na čas přestěhují z Čáslavi na letiště do Pardubic. Důvodem je letní oprava pojížděcích drah. Za ni vojáci zaplatí zhruba 23 milionů korun. V Pardubicích zůstanou armádní letadla přes 2 měsíce.

 • Piloti v pardubickém azylu

  24:18 do playlistu

  Piloti v pardubickém azylu
  Čáslavské gripeny se dočasně přestěhují do Pardubic. Záložní letiště je na přesun připravené, obyvatelé v okolí se obávají zvýšení hlukové zátěže.

 • Porod v letadle

  25:47 do playlistu

  Porod v letadle
  Teď příběh, který dnes hýbe internetem a zaujal deseti tisíce lidí na sociálních sítích – porod 13 tisíc metrů nad zemí. Na palubě letadla tureckých aerolinek – při letu z Guiney do Burkiny Faso – přišla na svět holčička.

 • Počet starších 100 let

  26:09 do playlistu

  Počet starších 100 let
  Počet stoletých nebo ještě starších lidí v Česku klesá. Ke konci loňského roku evidovala správa sociálních zabezpečení 567 takových seniorů. Předloni jich bylo přes 600 – v roce 2014 přes 700.

 • Obnova chovů v drůbežárnách

  26:27 do playlistu

  Obnova chovů v drůbežárnách
  Do největší drůbežárny v Česku postižené ptačí chřipkou začínají farmáři po karanténě navážet mladá kuřata. Farma Zephyr na Chebsku musela kvůli nákaze nechat utratit přes 35 tis. kusů drůbeže. O víkendu se zaměstnanci vrátili k běžné práci.

 • Záchrana života po mozkové příhodě

  28:21 do playlistu

  Záchrana života po mozkové příhodě
  26 lidí u nás denně zemře na mrtvici a další cévní nemoci mozku. Ročně 9,5 tisíce. Po infarktu a rakovině je to třetí nejčastější příčina smrti. Ti, kteří přežijí, navíc často čelí doživotním následkům. Není to ale pravidlo.

 • Návrat do života po mrtvici

  31:40 do playlistu

  Návrat do života po mrtvici
  Pacienti po mrtvici mívají pohybové potíže - často ochrnou na polovinu těla. Mozková příhoda ale ovlivňuje taky paměť, pozornost, schopnost mluvit nebo jíst. Na rehabilitaci se tak podílejí lékaři, fyzioterapeuti, logopedi i třeba psychologové.

 • Jednotné zkoušky na školy s maturitou

  34:32 do playlistu

  Jednotné zkoušky na školy s maturitou
  Ve středu poprvé začnou jednotné přijímací zkoušky na všech školách s maturitními obory. Na výsledky nečekají jen studenti, ale i ministerstvo školství. Úřad pak rozhodne, jestli si budou moct uchazeči zase podávat víc přihlášek než jen současné dvě.

 • Velikonoční festival duchovní hudby

  37:23 do playlistu

  Velikonoční festival duchovní hudby
  26. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby za chvíli začne v brněnském Kostele svatého Jana Křtitele a Jana Evangelisty. Před několika minutami už začali přicházet první diváci.

 • Turecké referendum o změnách ústavy

  37:47 do playlistu

  Turecké referendum o změnách ústavy
  Přes 1 100 Turků mohlo na ambasádě v Praze hlasovat v referendu o změně turecké ústavy. Ta má výrazně posílit roli prezidenta na úkor vlády a parlamentu. Po celém světě se ho mohly účastnit tři miliony Turků - nejvíc v Německu a Francii.

 • Pokroky v rozvojové Rwandě

  38:30 do playlistu

  Pokroky v rozvojové Rwandě
  Horské gorily a největší genocida od druhé světové války. Dvě věci, díky kterým je známá Rwanda. Od vyvraždění osmi set tisíc lidí, které začalo přesně před 23 lety, se východoafrická země zásadně změnila.

 • Zemřel Jiří Ornest

  41:11 do playlistu

  Zemřel Jiří Ornest
  Ve věku 70 let zemřel Jiří Ornest. Herec, režisér, překladatel a dlouholetý člen Divadla Na zábradlí. Držitel Ceny Alfréda Radoka stál i u zrodu řady alternativních divadelních projektů. Více než dvacet let byl v angažmá v Divadle E. F. Buriana.

 • Závěr rekonstrukce Werichovy vily

  41:31 do playlistu

  Závěr rekonstrukce Werichovy vily
  Rekonstrukce Werichovy vily na pražské Kampě se chýlí ke konci. Po letech chátrání se tak během několika měsíců otevře veřejnosti. Interiéry jsou hotové.

Přehrát vše

Související