iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 3. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
15472
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Nedostatek zdravotních sester

  0:34 do playlistu

  Nedostatek zdravotních sester
  Ani po desetiprocentním navýšení platů se nemocnicím nedaří doplnit počty zdravotních sester. Česká televize oslovila lůžková zařízení ve všech krajích. Největší problémy se zajištěním personálu mají dlouhodobě interní a chirurgická oddělení.

 • Nová motivace pro zdravotní sestry

  4:21 do playlistu

  Nová motivace pro zdravotní sestry
  Hostem Událostí je předseda sněmovního zdravotnického výboru Rostislav Vyzula /ANO/.

 • Aféra kolem Françoise Fillona

  7:35 do playlistu

  Aféra kolem Françoise Fillona
  Několik desítek tisíc lidí přišlo v Paříži podpořit pravicového kandidáta na prezidenta Françoise Fillona. Politik, na kterého doléhá aféra s údajně fiktivním zaměstnáním jeho ženy, potřeboval hojnou účast.

 • Útěk civilistů z Mosulu

  10:01 do playlistu

  Útěk civilistů z Mosulu
  Počet civilistů utíkajících z iráckého Mosulu rychle roste. Podle Mezinárodní organizace pro migraci opustilo město jen za poslední dva týdny 45 tisíc lidí.

 • Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích

  10:28 do playlistu

  Tahanice o Krejčířovu vilu v Černošicích
  Rodina Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o své luxusní sídlo v Černošicích u Prahy. Nejvyšší soud vyhověl jejímu návrhu a prodej zablokoval do doby, než rozhodne o dovolání.

 • Erdogan kritizoval Němce

  13:01 do playlistu

  Erdogan kritizoval Němce
  Turecký prezident Erdogan znovu silně kritizoval Německo. Chování tamních městských úřadů, které zrušily mítinky tureckých ministrů v zemi, přirovnal k praktikám z nacistické minulosti.

 • Vývoj čínské ekonomiky

  13:25 do playlistu

  Vývoj čínské ekonomiky
  Čína letos očekává hospodářský růst 6,5 % – o 2 desetiny menší než loni. Ekonomiku chce podpořit hlavně vyšší domácí spotřebou a snížením závislosti na vývozu a investicích.

 • Požár v areálu celní správy

  15:14 do playlistu

  Požár v areálu celní správy
  Dva kamiony zcela zničeny a dalších 5 poškozeno. Škoda ve výši 8 milionů korun. To jsou následky požáru v areálu celní správy v Brně–Slatině. Proč začalo hořet, zatím vyšetřovatelé nevědí.

 • Pozůstalost bez dědice

  15:31 do playlistu

  Pozůstalost bez dědice
  Pozůstalost bez dědice. Situace, kterou musí stále častěji řešit stát. Loni bylo takových případů nejvíce za posledních pět let – skoro dva tisíce. Stát přitom získal majetek v celkové hodnotě přes 222 milionů korun.

 • Zvon s odkazem Václava Havla

  17:22 do playlistu

  Zvon s odkazem Václava Havla
  Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.

 • EET podle KDU-ČSL

  20:01 do playlistu

  EET podle KDU-ČSL
  Lidovci odmítají 3. a 4. vlnu EET. Po volbách budou prosazovat, aby se nikdy nespustily. V Otázkách Václava Moravce to řekl 1. místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka.

 • Silný vítr na Moravě

  21:18 do playlistu

  Silný vítr na Moravě
  Kvůli silnému větru na východě republiky museli 118krát vyjíždět moravskoslezští hasiči. Nejčastěji odklízeli spadané nebo nalomené stromy a větve. Téměř polovina zásahů byla na Frýdecko-Místecku.

 • Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií

  21:43 do playlistu

  Spor bezpečnostní agentury s Národní galerií
  V Národní galerii začala kontrola ministerstva kultury kvůli sporům s bezpečnostní agenturou a s tím spojeným uzavřením sbírek. Návštěvníci mezi sochy a obrazy nemohli minulý víkend.

 • Syndrom vyhoření u učitelů

  23:27 do playlistu

  Syndrom vyhoření u učitelů
  Jak velké je riziko vyhoření u učitelů a jak mu předcházet, právě zjišťují psychologové z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou chtějí porovnat i pracovní podmínky pedagogů a lékařů, u nichž průzkum už proběhl.

 • Opilý řidič autobusu

  25:44 do playlistu

  Opilý řidič autobusu
  Se životy šesti cestujících včera ve večerních hodinách hazardoval šestačtyřicetiletý řidič linkového autobusu v Plzni. Za volant totiž usedl opilý.

 • Film Masaryk rekordmanem Českého lva

  26:17 do playlistu

  Film Masaryk rekordmanem Českého lva
  České lvy ovládl snímek o Janu Masarykovi. Třetí celovečerní film Julia Ševčíka získal 12 z možných 15 trofejí, což je dosud nejvíc v historii udílení. Film vznikl v koprodukci České televize, která ho v budoucnu odvysílá jako dvoudílnou sérii.

 • Náklady na bydlení v nájmu

  28:34 do playlistu

  Náklady na bydlení v nájmu
  Až 80 procent čistého příjmu Češi dají za pronájem - a to jen za byty mimo centra měst. Vyplývá to z mezinárodního srovnávače životní úrovně Numbeo. Větší část výplaty Evropané investují do bydlení jen na Slovensku, v Polsku a Rumunsku.

 • Krátkodobé ubytování v soukromí

  32:23 do playlistu

  Krátkodobé ubytování v soukromí
  Ceny nájemného žene v Česku nahoru také nedostatek bytů. Někteří majitelé navíc dnes začali volit jiné formy pronájmů, na kterých současně víc vydělají. Trendem tak momentálně jsou střednědobé pronájmy, ale i ty krátkodobé.

 • Dětí se zdravotním postižením v ústavních zařízeních
 • Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy

  36:42 do playlistu

  Vyšetřování Trumpova obvinění Obamy
  Bílý dům požádal Kongres, aby vyšetřil, jestli bývalý americký prezident Barack Obama nezneužil pravomoci během loňské volební kampaně. Donald Trump v sobotu svého předchůdce obvinil, že ho nechal před hlasováním odposlouchávat.

 • Imigrační pravidla USA

  37:06 do playlistu

  Imigrační pravidla USA
  Začátkem týdne má Donald Trump zveřejnit nový dekret o vízové povinnosti do Spojených států. Americký prezident také poprvé připustil komplexní imigrační reformu s tím, že by chtěl, aby i do Spojených států mířili hlavně vzdělaní přistěhovalci.

 • Opravy na D1

  39:47 do playlistu

  Opravy na D1
  Jen jeden jízdní pás slouží ode dneška k jízdě v obou směrech dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Silničáři tady budou opravovat vozovku ve směru z Prahy do Brna.

 • Libuše volá Londýn

  40:08 do playlistu

  Libuše volá Londýn
  Libuše volá Londýn. Název facebookových stránek, které mapují činnost Silveru A, jednoho z nejúspěšnějších výsadků z Velké Británie na území tzv. protektorátu. Je to společný projekt Československé obce legionářské a Roty Nazdar.

Přehrát vše