iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
15649
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Divočina nebo turistické trasy?

  0:32 do playlistu

  Divočina nebo turistické trasy?
  Spor o podobu národních parků vrcholí. Poslanci příští týden znovu projednají novelu zákona o ochraně přírody, kterou jim vrátil Senát. Chce posílit práva obcí. Nad rámec vládní předlohy zdůrazňuje, že účelem parků je i rozvoj sídel na jejich území.

 • Divočina nebo turistické trasy?

  4:33 do playlistu

  Divočina nebo turistické trasy?
  Hostem Událostí je Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP.

 • Bitva o západní část Mosulu

  6:50 do playlistu

  Bitva o západní část Mosulu
  Irácká armáda útočí v západním Mosulu kontrolovaném samozvaným Islámským státem. Východní část druhého největšího města v zemi drží už od ledna.

 • Bezpečnostní konference v Mnichově

  9:11 do playlistu

  Bezpečnostní konference v Mnichově
  Teherán podle šéfa íránské diplomacie Zarífa nikdy nevyrobí jaderné zbraně. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově zároveň řekl, že jeho země špatně snáší výhrůžky.

 • Vývoj platů zaměstnanců

  10:14 do playlistu

  Vývoj platů zaměstnanců
  První reálná čísla o tom, jak loni rostly platy, jsou tady: za první tři čtvrtletí to byla zhruba čtyři procenta. Tedy i po odečtení inflace. Zprávu projednala vláda s tím, že jde o nejvyšší růst za poslední dekádu.

 • Požár domu v Jirkově

  13:32 do playlistu

  Požár domu v Jirkově
  Živý vstup redaktorky Petry Musilové.

 • Dril čínských olympijských nadějí

  15:06 do playlistu

  Dril čínských olympijských nadějí
  Tvrdá dřina s nejistou budoucností - tak vypadá život čínských olympijských nadějí. Země je připravuje neobyčejně důkladně. V roce 2022 sama zimní hry pořádá. Daleko větší úspěchy má na těch letních. V brazilském Riu ale v počtu medailí skončila až třetí.

 • Jednání o spolupráci stran ve volbách do sněmovny

  17:15 do playlistu

  Jednání o spolupráci stran ve volbách do sněmovny
  Další vyjednávání o spolupráci ve sněmovních volbách čeká příští týden vládní KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí. I když oba subjekty spolupráci podpořily, dohoda o koalici ještě uzavřená není. Jasno ale chtějí mít do konce února.

 • Start rakety Falcon SpaceX

  17:49 do playlistu

  Start rakety Falcon SpaceX
  Z floridského mysu Canaveral odstartovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX. Loni v září tam stroj stejného typu explodoval ještě na rampě. Dnes zařízení úspěšně vyneslo do kosmu loď Dragon – ta veze zásoby pro Mezinárodní vesmírnou stanici.

 • Obtíže kvůli ostravským haldám

  18:05 do playlistu

  Obtíže kvůli ostravským haldám
  Hořící kopec, který komplikuje život obyvatelům v okolí. Heřmanická halda na Ostravsku by se měla už během tohoto měsíce začít zmenšovat. Stavbaři dokončují separační linku.

 • Fotografie osobností ze starých časů

  19:29 do playlistu

  Fotografie osobností ze starých časů
  Na obrazovkách ČT se dnes večer uzavře seriál Bohéma. Jeho tvůrci pracují i s fikcí. Na fotografiích Václava Chocholy a Karla Ludwiga jsou oproti tomu osobnosti filmu i divadla zachyceny zcela věrně.

 • Povinná maturita z matematiky

  22:09 do playlistu

  Povinná maturita z matematiky
  Maturita z matematiky na středních odborných školách by měla být povinná do roka poté, co ji budou muset skládat studenti na gymnáziích a lyceích. V Otázkách Václava Moravce to řekla ministryně školství Kateřina Valachová.

 • Kurz přežití po nouzovém přistání

  23:27 do playlistu

  Kurz přežití po nouzovém přistání
  Osádky českých aerolinek se od vojáků učí, jak přežít po nouzovém přistání v extrémních podmínkách. V týdnu trénovali armádní záchranáři se zaměstnanci leteckých společností v Krušných horách.

 • Regulace výroby při zhoršených rozptylových podmínkách

  25:12 do playlistu

  Regulace výroby při zhoršených rozptylových podmínkách
  Moravskoslezské průmyslové podniky v době vyhlášení regulace kvůli smogu dodržovaly všechna opatření. Ukázaly to kontroly, provedené Českou inspekcí životního prostředí.

 • Kvalita reflexních vest po vyprání

  25:29 do playlistu

  Kvalita reflexních vest po vyprání
  Už téměř rok platí povinnost nosit v šeru a večerních hodinách reflexní prvek, pokud se chodec pohybuje mimo obec. Populární je oblečení s reflexními částmi. Podle policie jsou nejlépe viditelné zářivé vesty. Ne všechny jsou ale stejně kvalitní.

 • Miliardy projedené za stravenky

  27:33 do playlistu

  Miliardy projedené za stravenky
  Stravenky přijímá 70 procent restaurací po celé republice. I když mají díky nim víc zákazníků - hlavně přes obědy - nejradši by tuto možnost platby zrušily. Nevýhodné jsou pro ně kvůli poplatkům stravenkovým společnostem.

 • Neoprávněné pobírání sociálních dávek

  29:55 do playlistu

  Neoprávněné pobírání sociálních dávek
  Tisíce lidí loni přišly o sociální dávky. Podle Úřadu práce je čerpaly neoprávněně. Stát po přezkoumání ušetřil skoro 50 milionů korun. Úředníci přitvrdili v kontrolách.

 • Bývalí politici za katedrou

  35:12 do playlistu

  Bývalí politici za katedrou
  Řady vysokoškolských učitelů se v poslední době rozrůstají o politiky. Mnozí se po skončení mandátu rozhodli předávat zkušenosti z praxe. Za katedru se teď vrátil třeba i bývalý prezident Václav Klaus.

 • Dohled nad hospodařením politických stran

  37:07 do playlistu

  Dohled nad hospodařením politických stran
  Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran dostal první peníze ze státního rozpočtu. Existuje už měsíc a půl - pořád je ale bez zaměstnanců. Už letos mají přitom kontrolovat, jestli strany dodrží limity na kampaně před volbami.

 • Pochybnosti kolem financí na palestinskou školu

  37:45 do playlistu

  Pochybnosti kolem financí na palestinskou školu
  Palestinské úřady nedokážou vyloučit, že použily evropské dotace na stavbu školy pojmenované po teroristickém lídrovi ze 70. let. Saláhu Chaláfovi známému jako Abú Ijád se připisuje i útok na mnichovské olympiádě v roce 1972.

 • Smrt bratra severokorejského vůdce

  40:14 do playlistu

  Smrt bratra severokorejského vůdce
  Jižní Korea je přesvědčená, že za vraždou Kim Čong-nama stojí KLDR, kterou vede jeho bratr Kim Čong-un. Malajsijská policie pátrá po dalších čtyřech občanech diktátorského režimu - jednoho už zatkla v pátek.

 • 50 km v běžecké stopě

  40:37 do playlistu

  50 km v běžecké stopě
  Jubilejní padesátá Jizerská padesátka skončila. Na start nejvýznamnějšího českého lyžařského závodu se postavilo přes čtyři tisíce běžců. Zastoupené byly i Austrálie, Japonsko, Izrael, Nový Zéland nebo Velká Británie.

 • Výsledky soutěže festivalu Berlinale

  42:31 do playlistu

  Výsledky soutěže festivalu Berlinale
  Nejlepším filmem Berlinale je maďarská výstřední romance O těle a duši. Milostný příběh z jatek přijde do zdejších kin na podzim. Stříbrného medvěda získalo i drama z koprodukce ČT Přes kosti mrtvých.

Přehrát vše