iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14096
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Potíže olomouckého hejtmana

  0:35 do playlistu

  Potíže olomouckého hejtmana
  Politický spor o post hejtmana Olomouckého kraje. Teď je jím Oto Košta z hnutí ANO. Jeho vlastní kolegové ho ale vyzvali k rezignaci. Předseda Andrej Babiš se dokonce voličům omluvil za to, že region řídí člověk, který svou práci nezvládá.

 • Potíže olomouckého hejtmana

  3:17 do playlistu

  Potíže olomouckého hejtmana
  Hostem Událostí je hejtman Olomouckého kraje Oto Košta /ANO/.

 • Masové protesty proti rumunské vládě

  7:57 do playlistu

  Masové protesty proti rumunské vládě
  Odpůrce rumunské vlády neuspokojilo stažení dekretu, který měl zbavit trestnosti některé korupční činy. V noci proti kabinetu protestovaly po celé zemi statisíce lidí. Požadují jeho demisi.

 • Zatčení exsenátora Alexandra Nováka

  10:10 do playlistu

  Zatčení exsenátora Alexandra Nováka
  Německá policie zatkla bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka. S informací přišel server iDNES.cz. Novák je jedním ze 24 obviněných v kauze Regionálního operačního programu Severozápad, která se týká dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji.

 • Růst maloobchodních tržeb
 • Andrej Babiš ve svazcích StB neoprávněně

  12:27 do playlistu

  Andrej Babiš ve svazcích StB neoprávněně
  Slovenský nejvyšší soud zamítl dovolání tamního Ústavu paměti národa ve sporu, který se týká údajné spolupráce Andreje Babiše s komunistickou Státní bezpečností. Potvrdil tak rozsudek nižší instance.

 • Kauzy kolem exšéfa ÚOOZ Roberta Šlachty

  12:45 do playlistu

  Kauzy kolem exšéfa ÚOOZ Roberta Šlachty
  GIBS nově vyšetřuje exšéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu kvůli údajnému zneužití služebního vozu. Podle Šlachty je to účelové. Nejde o jediné vyšetřování kolem bývalých důstojníků dnes už neexistujícího ÚOOZ.

 • Demolice vybydlené Škodovy ulice

  15:31 do playlistu

  Demolice vybydlené Škodovy ulice
  Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.

 • Soud o mazání lživých příspěvků na Facebooku

  17:20 do playlistu

  Soud o mazání lživých příspěvků na Facebooku
  V Německu začal bezprecedentní soudní proces proti Facebooku. Jeho výsledek může ovlivnit způsob, jakým firma maže nenávistné příspěvky nebo falešné zprávy. Mladý Syřan žaluje sociální síť za to, že umožnila šíření lživých fotomontáží.

 • Soudní proces s aktéry masakru u Srebrenice

  19:36 do playlistu

  Soudní proces s aktéry masakru u Srebrenice
  Soud v Bělehradě zahájil proces s osmi bosensko-srbskými policisty – podle obžaloby postříleli víc než stovku muslimských vězňů ve vesnici nedaleko Srebrenice v červenci 1995. Za spáchání válečného zločinu na civilistech jim hrozí 20 let vězení.

 • Peníze na péči o památky

  20:00 do playlistu

  Peníze na péči o památky
  Majitelé památek na venkově můžou od dnešního dne žádat o peníze na jejich údržbu a obnovu. Na kapličky, boží muka nebo zemědělské objekty nabízí ministerstvo zemědělství 500 milionů korun – o polovinu víc než v loňském roce.

 • Přípravy na výstavbu vysokorychlostních tratí

  22:43 do playlistu

  Přípravy na výstavbu vysokorychlostních tratí
  Přípravu vysokorychlostních tratí v Česku bude koordinovat zvláštní pracovní skupina. Premiér Bohuslav Sobotka chce, aby předešla například konfliktům s ochranou přírody. Pomoci má i nový stavební zákon.

 • Adresné pozvánky na onkologickou prevenci

  23:51 do playlistu

  Adresné pozvánky na onkologickou prevenci
  Pojišťovny dál nabádají své klienty k vyšetřením, která můžou včas odhalit rakovinu. Projekt adresných pozvánek začal v roce 2014 a podle loňských dat chodí na onkologickou prevenci i díky tomu víc lidí než předtím.

 • Výměna řidičských průkazů

  26:26 do playlistu

  Výměna řidičských průkazů
  V Česku pokračují výměny řidičských průkazů. Jen v lednu jich propadlo 20 tisíc. Jde o oprávnění vydaná v roce 2007. Dalším 720 tisícům motoristů ještě letos platnost dokladů vyprší. Výměna je bezplatná.

 • 65 let na britském trůnu

  26:48 do playlistu

  65 let na britském trůnu
  23 742 dní – tak dlouho už Británii vládne královna Alžběta. Dnes je to přesně 65 let, kdy se ujala trůnu. Safírové jubileum žádné masové oslavy neprovázejí. Buckinghamský palác ale na počest výročí zveřejnil tři roky starou fotografii.

 • Nová ohniska ptačí chřipky

  28:52 do playlistu

  Nová ohniska ptačí chřipky
  Jednadvacet ohnisek ptačí chřipky v osmi krajích. A třicet sedm tisíc kusů utracené drůbeže. Nemoc se dál šíří Českem. Pět nových ohnisek objevili veterináři jen za uplynulý víkend.

 • Omezení vývozu drůbežích produktů

  32:21 do playlistu

  Omezení vývozu drůbežích produktů
  Čeští chovatelé drůbeže bojují i s vývozem svých produktů. Několik mimoevropských států zakázalo dovoz drůbežího masa, vajec nebo krmiv z oblastí zasažených ptačí chřipkou.

 • Referendum o nezávislost Katalánska

  35:05 do playlistu

  Referendum o nezávislost Katalánska
  Bývalý katalánský premiér Artur Mas stanul před soudem. Čelí obvinění z toho, že před dvěma lety vypsal hlasování o nezávislosti své provincie, přestože mu to španělský nejvyšší soud zakázal. Hrozí mu za to až deset let mimo politiku.

 • Potvrzená nominace na funkci německé kancléřky

  37:20 do playlistu

  Potvrzená nominace na funkci německé kancléřky
  Angela Merkelová se bude počtvrté ucházet o funkci německé kancléřky – na společném sjezdu v Mnichově ji podpořily jak křesťansko-demokratická unie, tak bavorská CSU – ta několik měsíců váhala kvůli nesouhlasu s její vstřícnou migrační politikou.

 • Upouštění přehrad kvůli tajícímu sněhu

  37:44 do playlistu

  Upouštění přehrad kvůli tajícímu sněhu
  Vodohospodáři nechtějí, aby se v potocích a řekách zvedla hladina kvůli tajícímu sněhu. V Brně proto začali upouštět přehradu. Předčasně tak ukončili sezonu pro bruslaře – led totiž s klesající hladinou praská a vstup na něj by mohl být nebezpečný.

 • Obžaloby v kauze pražského dopravního podniku

  39:43 do playlistu

  Obžaloby v kauze pražského dopravního podniku
  Osmnáct lidí chce policie obžalovat v kauze údajného poškození pražského dopravního podniku. Mezi nimi je také Ivo Rittig, který vinu odmítá. Kauza podle detektivů souvisí s nevýhodnými zakázkami na tisk jízdenek a následným praním špinavých peněz.

 • Přechod k jinému operátorovi

  40:19 do playlistu

  Přechod k jinému operátorovi
  Přechod k jinému mobilnímu operátorovi maximálně do 10 dnů. S takovou výpovědní dobou počítá novela o elektronických komunikacích, kterou připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu. Právě posílení ochrany spotřebitelů si od ní slibuje ministr Mládek.

 • Pozorování žraločího hejna zblízka

  41:25 do playlistu

  Pozorování žraločího hejna zblízka
  K izraelskému městu Chadera se sjíždějí vědci i milovníci potápění. Jejich pozornost přitáhlo 150hlavé hejno žraloků. Za neobvyklý přírodní úkaz může teplá voda vypouštěná z místní elektrárny.

 • Rekordní Anděl Páně 2

  43:51 do playlistu

  Rekordní Anděl Páně 2
  Pohádka Anděl Páně 2 si připsala nový rekord – stala se komerčně nejúspěšnějším českým filmem. Podle distributora vydělala v kinech, za deset týdnů promítání, více než 133 milionů korun.

 • Ocenění za novinářskou práci

  44:15 do playlistu

  Ocenění za novinářskou práci
  Cenu Ferdinanda Peroutky, která je prestižním novinářským oceněním dnes získali komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk a novinář a publicista České televize Vladimír Kučera. Ten již deset let připravuje pořad Historie.cs a další pořady.

Přehrát vše

Související