iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
12547
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Tři roky vlády Bohuslava Sobotky

  1 do playlistu

  Tři roky vlády Bohuslava Sobotky
  Dnes jsou to přesně tři roky od jmenování současné vlády předsedy Bohuslava Sobotky. Za tu dobu prošla několika krizemi i obměnami ministrů. Ze sedmnácti jich na postech zůstalo 11. Koaliční politici se chválí za růst ekonomiky i životní úrovně.

 • Zlepšování americko-ruských vztahů

  2 do playlistu

  Zlepšování americko-ruských vztahů
  Americký prezident Donald Trump se shodl s ruským protějškem Vladimirem Putinem na zlepšení vztahů obou zemí. Trump mluvil s ruským prezidentem od nástupu do funkce poprvé.

 • Nadměrný náklad znovu na cestě

  3 do playlistu

  Nadměrný náklad znovu na cestě
  V Čechách a na Vysočině se bude od zítřejšího odpoledne tvořit ledovka. Kvůli mrznoucím srážkám může vznikat nejen na silnicích a chodnících, ale i na stromech nebo drátech elektrického vedení, varuje Český hydrometeorologický ústav.

 • Čech odsouzený v Súdánu na 20 let za špionáž

  4 do playlistu

  Čech odsouzený v Súdánu na 20 let za špionáž
  Na dvacet let poslal za mříže súdánský soud českého občana Petra Jaška. Uznal ho vinným mimo jiné ze špionáže. Česká diplomacie je rozsudkem znepokojena. Jašek byl v Súdánu zadržen před dvěma lety.

 • Veřejně prospěšné práce
 • IKEM bez evakuace

  6 do playlistu

  IKEM bez evakuace
  Zítřejší plánovaná evakuace pražské nemocnice IKEM se ruší. Prasklý parovod, kvůli kterému se od pátku přesun pacientů chystal, se podařilo zabezpečit. Vydržet by tak měl až do konce topné sezony.

 • Rakouská migrační politika

  7 do playlistu

  Rakouská migrační politika
  Rakouské koaliční strany se přou o migrační politiku – lidovci chtějí dál omezovat počet azylantů. Shodují se naopak v tom, že je potřeba zvýšit deportace neúspěšných žadatelů a ještě víc kontrolovat hranice země. Nově třeba i tu se Slovenskem.

 • Ceny české filmové kritiky

  8 do playlistu

  Ceny české filmové kritiky
  Nejlepším loňským snímkem je podle kritiků Rodinný film. Drama o odloučení a rozpadu rodiny natočil původem slovinský režisér Olmo Omerzu. Vyhlašování Cen české filmové kritiky ale zcela ovládl portrét vražedkyně ze 70. let: film Já, Olga Hepnarová.

 • Evidence tržeb u některých spolků

  9 do playlistu

  Evidence tržeb u některých spolků
  Starostové malých obcí se bojí o myslivecké bály, hasičské soutěže a sportovní akce – z metodiky Generálního finančního ředitelství totiž vyplývá, že spolky, které mají z takových akcí roční obrat nad 175 tisíc, musí své tržby evidovat.

 • Nové ohnisko ptačí chřipky

  10 do playlistu

  Nové ohnisko ptačí chřipky
  V Česku je už dvanáct ohnisek ptačí chřipky. Nákaza se objevila v Ostravě-Svinově. Veterináři kvůli tomu zlikvidovali malý chov asi o 20 slepicích. Zároveň potvrdili další případy nemoci – u volně žijící labutě v Opavě a ve Veselí nad Lužnicí.

 • Změny pravomocí strážníků

  11 do playlistu

  Změny pravomocí strážníků
  Městské a obecní policie mohou už brzy přijít o právo měřit rychlost i mimo svou domovskou obec. Počítá s tím novela zákona, kterou v minulém týdnu podpořily už dva sněmovní výbory. Svazu měst a obcí se to nelíbí a bude chtít změně zabránit.

 • Konec loňských dálničních známek

  12 do playlistu

  Konec loňských dálničních známek
  Příští týden, 31. ledna, přestávají platit loňské dálniční známky. Prodej těch letošních už teď vynesl půl druhé miliardy korun. To je o procento víc než před rokem.

 • Bezplatná výměna pomůcky pro neslyšící?

  13 do playlistu

  Bezplatná výměna pomůcky pro neslyšící?
  O výměnu vnější části kochleárního implantátu zdarma usilují neslyšící a neziskové organizace. Přístroj, takzvaný řečový procesor, je hrazený ze zdravotního pojištění jen při implantaci celého zařízení, o výměnu mohou lidé žádat až po deseti letech.

 • Cesta za zimními sporty do zahraničí

  14 do playlistu

  Cesta za zimními sporty do zahraničí
  Příští víkend startují jarní prázdniny. Tisíce lidí, hlavně rodiny s dětmi, vyrazí do hor, a to nejen do těch tuzemských. Do Alp – do Rakouska, Itálie a Francie – jezdí každoročně přes půl milionu Čechů.

 • Zimní dovolená v zahraničních skiareálech

  15 do playlistu

  Zimní dovolená v zahraničních skiareálech
  Alpy si lyžaři vybírají hlavně kvůli stovkám kilometrů prostorných sjezdovek. Jen Innsbruck je ze severu a jihu obklopen dvěma rozsáhlými lyžařskými centry. K dispozici je tu přes 330 kilometrů sjezdovek. Jenže lyžování má i odvrácenou stranu.

 • Malé obce bez poboček bank

  16 do playlistu

  Malé obce bez poboček bank
  Dalších deset poboček uzavře do konce ledna Česká spořitelna – především v menších obcích. Pro jejich obyvatele to znamená velké komplikace – např. kvůli výběru ze spořicích knížek budou muset cestovat i několik kilometrů.

 • Ruské manévry kvůli tuhé zimě

  17 do playlistu

  Ruské manévry kvůli tuhé zimě
  V Moskvě se už několik týdnů drží teploty pod nulou. Za poslední měsíc ruskou metropoli několikrát zasáhlo silné sněžení. Město, kde i s periferií žije na 17 milionů lidí, si nemůže dovolit kvůli sněhu dopravní kolaps.

 • Plácido Domingo jako dirigent

  18 do playlistu

  Plácido Domingo jako dirigent
  Plácido Domingo se představí Praze jako dirigent. Přesně 230 let po světové premiéře Dona Giovanniho uvede operu ve Stavovském divadle – tedy tam, kde Mozart svoje dílo předvedl poprvé.

 • Hradecké hádky kvůli soše

  19 do playlistu

  Hradecké hádky kvůli soše
  V Hradci Králové dnes po dlouhých letech přibyla nová socha. Představuje tamního oblíbeného architekta Alexandera Pura. Opozice ale kritizuje, že ji radnice koupila za 250 tisíc bez výběrového řízení.

Přehrát vše