iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 1. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
12749
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Kam s penězi v krajích

  0:37 do playlistu

  Kam s penězi v krajích
  Na opravy silnic druhých a třetích tříd by kraje mohly čerpat až tři miliardy. Oznámilo to ministerstvo dopravy na společném jednání s hejtmany.Rezort dopravy má ale zatím je část těchto peněz. Miliardu mají najít další ministři.

 • Kam s penězi v krajích

  3:54 do playlistu

  Kam s penězi v krajích
  Hostem Událostí je místopředseda Asociace krajů ČR Martin Půta.

 • Navrhované změny v přídavcích na dítě

  6:36 do playlistu

  Navrhované změny v přídavcích na dítě
  Koaliční rada dnes projednávala i návrh ministryně práce Michaely Marksové na dvojnásobně vyšší dětské přídavky pro pracující rodiče s podprůměrnými příjmy. Podle ministryně by na přídavky navíc mělo dosáhnout víc lidí.

 • Rodinná politika
 • Úřadování Donalda Trumpa

  10:38 do playlistu

  Úřadování Donalda Trumpa
  Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.

 • 20 let česko-německé deklarace

  14:01 do playlistu

  20 let česko-německé deklarace
  Ministři zahraničí Česka a Německa stvrdili v Berlíně zájem svých vlád na prodloužení činnosti společného fondu budoucnosti o dalších deset let. Lubomír Zaorálek a Frank-Walter Steinmeier se sešli u příležitosti 20. výročí podpisu česko-německé deklarace.

 • Nový majitel televize Prima

  16:10 do playlistu

  Nový majitel televize Prima
  Většinovým vlastníkem televize Prima se stal podnikatel Ivan Zach. Přes firmu Denemo Media koupil od švédské společnosti MTG poloviční podíl ve skupině Prima Group. Transakce ohodnotila nejstarší českou soukromou televizi na skoro 6 a půl miliardy korun.

 • Bezpečnostní opatření kolem ME v krasobruslení

  16:33 do playlistu

  Bezpečnostní opatření kolem ME v krasobruslení
  Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.

 • Bilance italské laviny

  17:57 do playlistu

  Bilance italské laviny
  Záchranáři vyprostili další těla z trosek italského hotelu Rigopiano, který zavalila před týdnem lavina. Počet obětí tak stoupl na 24. Uvnitř budovy by mělo být ještě pět lidí. Pátrání na místě komplikuje počasí.

 • Opravované pražské památky

  18:14 do playlistu

  Opravované pražské památky
  Slavné pražské památky během zásadních oprav - posledních patnáct let je fotografoval Martin Frouz. Majitelé objektů mu tak umožnili přístup do míst, kam se běžně může podívat málokdo. Unikátní snímky vystavuje v Czech Photo Centru.

 • Nové významné dny v ČR

  20:59 do playlistu

  Nové významné dny v ČR
  V českém kalendáři můžou přibýt další dva významné dny. A to 9. březen jako připomínka hromadné vraždy Židů z terezínského rodinného tábora a 18. červen jako Den hrdinů druhého odboje.

 • Prezident na Plzeňsku

  22:49 do playlistu

  Prezident na Plzeňsku
  Prezident Miloš Zeman podepíše protikuřácký zákon. Řekl to dnes na setkání s občany města Planá na Tachovsku, kde se zastavil během své třídenní návštěvy Plzeňského kraje. Zákon před týdnem schválil Senát.

 • Po německé dálnici za poplatek

  23:36 do playlistu

  Po německé dálnici za poplatek
  Česko kritizuje návrh mýtného na německých dálnicích pro osobní auta, který dnes schválila vláda v Berlíně. Premiér Sobotka ho označil za neférový vůči lidem z ostatních zemí EU.

 • Odhad růstu české ekonomiky podle ČBA

  25:58 do playlistu

  Odhad růstu české ekonomiky podle ČBA
  Česká bankovní asociace odhaduje, že zdejší ekonomiku čeká stabilní růst. Letos by mělo hospodářství podle aktuální prognózy posílit o 2,6 procenta. A o stejnou hodnotu se má HDP zvednout i příští rok. Asociace sdružuje 37 českých bank.

 • Mrazy zdržují a prodražují

  26:16 do playlistu

  Mrazy zdržují a prodražují
  Vytrvalý mráz trápí Česko už měsíc. Na dopady minusových teplot naráží třeba vodohospodáři, kteří musejí hlídat, zda se netvoří ledové kry. Mráz taky zpožďuje dezinfekci chovů, kde se vyskytla ptačí chřipka.

 • Nové podmínky pro soudní znalce

  28:35 do playlistu

  Nové podmínky pro soudní znalce
  Vláda schválila dlouho očekávaný zákon, který má změnit 50 let stará pravidla. Stanovuje například nutné vzdělání expertů, požaduje praxi v oboru a taky zavádí vstupní zkoušku.

 • Uchazeči o místo znalce
 • Posudky v kauze Oleo Chemical

  33:12 do playlistu

  Posudky v kauze Oleo Chemical
  Znalecké posudky hrají důležitou roli také v kauze společnosti Oleo Chemical. Žalobce v ní dnes před soudem navrhl pětiletý trest pro lobbistu Iva Rittiga. Podle obžaloby měl Rittig a jeho skupina tunelovat firmu pomocí fiktivního poradenství.

 • Opatření proti smogu

  35:51 do playlistu

  Opatření proti smogu
  Na preventivní opatření proti smogu chce vláda využít peníze z Evropské unie. Po projednávání aktuálních potíží, se kterými se potýká celé Česko, to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Kabinet chce dalším takovým situacím předejít.

 • Rekordně drahá ropa

  36:53 do playlistu

  Rekordně drahá ropa
  Cena ropy na světových trzích od začátku roku atakuje dlohodobá maxima. Barel ropy Brent se pohybuje nad 55 dolary - v lednu 2016 byla přitom jeho cena téměř poloviční. Za růstem je dohoda kartelu OPEC a dalších zemí na snížení těžby.

 • Útok v Somálsku

  39:31 do playlistu

  Útok v Somálsku
  Nejmíň 28 lidí zahynulo při útoku ozbrojenců z radikálního hnutí Šabáb v centru somálské metropole. Zraněných jsou desítky.

 • Nedostatek krevních dárců kvůli chřipce

  39:55 do playlistu

  Nedostatek krevních dárců kvůli chřipce
  V důsledku chřipkové epidemie ubylo některým transfúzním stanicím dočasně dárců krve. Poptávka je zvlášť po konkrétních krevních skupinách, plazmě a krevních destičkách.

 • Vyšetřování strážníků, kteří srazili mladíka

  42:47 do playlistu

  Vyšetřování strážníků, kteří srazili mladíka
  Policie vyšetřuje případ strakonických strážníků, kteří služebním autem srazili dvacetiletého mladíka. Nehoda se stala v sobotu, a jak tvrdí přátelé sraženého chlapce, všichni šli po chodníku. To ale městská policie odmítá.

 • Přepadení herny v Praze

  44:38 do playlistu

  Přepadení herny v Praze
  Policie pátrá po neznámém muži, který dopoledne přepadl hernu v Praze 4. Na místě zasahoval kromě pražských policistů i Útvar rychlého nasazení. V herně se v době přepadení nacházela tříletá holčička - dcera pracovnice obsluhy.

 • Výroba světových puků na Slovensku

  44:58 do playlistu

  Výroba světových puků na Slovensku
  Některé slovenské firmy mají problém s nedostatkem pracovní síly. Stále častěji ji hledají v zahraničí – třeba jako největší producent hokejových puků na světě. Ročně jich v gumárně na středním Slovensku vyrobí až 7 milionů.

Přehrát vše

Související