iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 12. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
12448
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Nová pravidla pro politická uskupení

  0:39 do playlistu

  Nová pravidla pro politická uskupení
  Politici se od ledna budou muset řídit novými pravidly. Transparentní stranické účty zpřístupní na internetu a útraty za volební kampaně jim omezí zákonné limity. Na všechno bude dohlížet nový úřad.

 • Fungování speciálního úřadu

  4:29 do playlistu

  Fungování speciálního úřadu
  Předseda kontrolního výboru sněmovny Vladimír Koníček (KSČM) hostem Událostí.

 • Ukončení šestileté války v Sýrii?

  6:49 do playlistu

  Ukončení šestileté války v Sýrii?
  Syrská armáda a povstalci oznámili, že uzavírají příměří a začnou jednat o ukončení šestileté války. Zastavení palby má vstoupit v platnost o půlnoci místního času, ve 23 hodin středoevropského.

 • Druhá fáze bitvy o Mosul

  9:17 do playlistu

  Druhá fáze bitvy o Mosul
  Irácké síly zahájily po dvou týdnech relativního klidu druhou fázi ofenzivy u Mosulu. Tzv. Islámský stát se podle Bagdádu podaří definitivně vyhnat do tří měsíců. Situaci ztěžuje špatné počasí i tvrdý odpor radikálů.

 • Trest za pomoc Romanu Janouškovi?

  9:39 do playlistu

  Trest za pomoc Romanu Janouškovi?
  V souvislosti s kauzou Romana Janouška můžou padnout další tresty. Státní zástupce obžaloval soudního znalce, který předkládal posudek z oboru dopravy. Přizván byl obhajobou a potvrzoval Janouškovu verzi nehody.

 • Obvinění Češky zatčené v Kambodži

  12:20 do playlistu

  Obvinění Češky zatčené v Kambodži
  Češku zatčenou v úterý v Kambodži obvinil tamní soud z držení, převozu a prodeje drog. 26leté ženě hrozí trest od dvou let až po doživotí. Ve skupině jsou kromě české rodačky i dva Američani, jeden Ukrajinec, Ruska a Fin.

 • Pátrání po příčínách pádu ruského letounu

  12:40 do playlistu

  Pátrání po příčínách pádu ruského letounu
  Stopy výbuchu ani požáru nenašli ruští vyšetřovatelé na troskách armádního letadla, které se v neděli zřítilo do Černého moře. Verzi o terorismu ale zatím úplně nevyloučili. Zemřelo všech 92 lidí na palubě.

 • Doplňkové penzijní spoření
 • Dopravní komplikace kvůli náledí

  17:36 do playlistu

  Dopravní komplikace kvůli náledí
  Dopravu v Česku dnes ráno zkomplikovalo náledí. Kvůli mrznoucí mlze byly místy silnice kluzké na jihu Čech a v Ústeckém, Středočeském a Libereckém kraji. Právě tam se na hlavním tahu na Turnov a Prahu srazilo šest osobních aut.

 • Čistší vzduch v okolí ostravských hutí

  18:14 do playlistu

  Čistší vzduch v okolí ostravských hutí
  Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.

 • Ptačí chřipka na Slovensku

  19:25 do playlistu

  Ptačí chřipka na Slovensku
  Slovensko hlásí první ohnisko ptačí chřipky v zemi. Podle serveru Pluska virus vysoce patogenní nemoci inspektoři potvrdili u drobného chovu v bratislavské městské části Doubravka. Vejce a maso byly určeny jen pro domácí spotřebu.

 • Nové díly dokumentárního cyklu GEN

  19:50 do playlistu

  Nové díly dokumentárního cyklu GEN
  Nejrozsáhlejší dokumentární projekt České televize se vrací - čtvrtá série krátkých portrétů z cyklu GEN se na obrazovkých objeví už v polovině ledna. První představovanou osobností bude zpěvačka Hana Zagorová.

 • Dotace na domovní výtahy

  22:56 do playlistu

  Dotace na domovní výtahy
  Finanční pomoc s výstavbou výtahu - zítra naposledy mohou majitelé bytových domů požádat o dotaci. Ministerstvo pro místní rozvoj jim příští rok rozdělí 45 milionů korun. Jednomu domu plánuje dát až milion.

 • Pohraničí bez celnic

  24:46 do playlistu

  Pohraničí bez celnic
  Policisté pro případné hlídání hranic už nemají na místě potřebné zázemí. Ukázalo to nedávné cvičení zaměřené na kontrolu migrace. Bývalé celnice stát buď prodal, nebo nechal zbourat.

 • Zákaz prodeje čaje s halucinogeny

  26:45 do playlistu

  Zákaz prodeje čaje s halucinogeny
  Řetězec Albert prodával závadný čaj polské výroby. Podle potravinářské inspekce obsahoval zakázané halucinogenní látky, které jsou jedovaté. Konkrétně jde o čaj Herbal Tea Loyd - máta s brusinkou a bylinkami.

 • Chřipková epidemie v Česku

  27:02 do playlistu

  Chřipková epidemie v Česku
  V Česku se šíří chřipková epidemie. Na Vysočině už zemřeli tři lidé. Návštěvy nesmějí za nemocnými do třebíčské, jihlavské a ode dneška ani pelhřimovské nemocnice. Zákaz návštěv od zítřejšího dne plánuje také nemocnice v Havlíčkově Brodě.

 • Nedostatek bytů a jejich vysoká cena

  29:06 do playlistu

  Nedostatek bytů a jejich vysoká cena
  Ceny bytů v posledních týdnech prudce stoupají. Průměrný byt o rozloze kolem 80 metrů čtverečních se teď dá v Praze koupit za 5 a půl milionu korun. Před rokem to bylo o půl milionu míň.

 • Půjčka na nové bydlení

  32:44 do playlistu

  Půjčka na nové bydlení
  Velká část kupujících financuje nové bydlení hypotékami. A ty teď také zdražují - některé o půl procenta, jiné ale i o sedm desetin. Může za to hlavně nový zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od začátku prosince.

 • Podnikání developerů v nových oborech

  34:57 do playlistu

  Podnikání developerů v nových oborech
  Právě i kvůli průtahům se stavebními povoleními se staví míň bytů, než o kolik je zájem. A tak se developeři snaží rozšiřovat služby a nesázet jen na prodeje.

 • Revizní posudek v kauze Kevina Dahlgrena

  36:18 do playlistu

  Revizní posudek v kauze Kevina Dahlgrena
  Příčetnost Kevina Dahlgrena přezkoumá nový psychiatrický posudek. Jeho vypracování nařídil Vrchní soud v Olomouci, ke kterému se Američan odvolal. Nové posouzení zpracuje primář ochranné léčby Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích Jiří Švarc.

 • Vleklý spor o budování izraelských osad

  36:55 do playlistu

  Vleklý spor o budování izraelských osad
  Rezoluce Rady bezpečnosti OSN odsuzující budování židovských osad na palestinském území dál budí vášně - a to hlavně v Izraeli. Tamní premiér ostře zkritizoval šéfa americké diplomacie Johna Kerryho, který dokument obhajoval.

 • Omezení pařížské dopravy kvůli smogu

  39:02 do playlistu

  Omezení pařížské dopravy kvůli smogu
  Madrid trápí silný smog. Kvůli zhoršenému ovzduší tak vyjela na silnice jen auta s lichými koncovými čísly poznávacích značek. Tamní správa zvažuje, že omezení prodlouží.

 • Nemocnice plné zdravotních klaunů

  39:21 do playlistu

  Nemocnice plné zdravotních klaunů
  Nabitý diář mají v těchto dnech zdravotní klauni po celém Česku. O svátcích jsou totiž nejvítanějšími návštěvami v nemocnicích. Děti, které tam musí trávit Vánoce, rozveselí a přivedou na jiné myšlenky.

 • Ceny pohonných hmot

  41:18 do playlistu

  Ceny pohonných hmot
  Pohonné hmoty v Česku už měsíc v řadě zdražují. Litr Naturalu 95 teď stojí průměrně 30 korun a 53 haléřů. Nafta 29,81. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejlevněji tankují v Pardubickém a Moravskoslezském kraji.

 • Horalové z Vysokých Tater

  41:35 do playlistu

  Horalové z Vysokých Tater
  Stále víc Čechů míří v zimě do Vysokých Tater. Kromě sjezdového lyžování roste popularita jeho náročnějších variant. Adrenalinové sporty jsou velkou výzvou pro záchrannou službu, která musí s novými trendy počítat.

 • Zemřela Debbie Reynoldsová

  43:38 do playlistu

  Zemřela Debbie Reynoldsová
  Zemřela Debbie Reynoldsová - den po smrti své dcery Carrie Fisherové, známé z Hvězdných válek. Americkou herečku proslavila na začátku padesátých let role ve filmu Zpívání v dešti.

 • 75 let od výsadku Anthropoid

  43:59 do playlistu

  75 let od výsadku Anthropoid
  Přesně před 75 lety - 29.12. 1941 - seskočili na území tzv. protektorátu parašutisti Jan Kubiš a Josef Gabčík. Výsadek Anthropoid svůj jediný úkol bezezbytku splnil - dvojici parašutistů se podařilo zlikvidovat Reinharda Heydricha.

Přehrát vše