iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 7. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
12489
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Priority slovenského předsednictví Unii

  0:39 do playlistu

  Priority slovenského předsednictví Unii
  Velká Británie Evropskou unii opustí. Premiéři Česka i Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico nepřipouštějí, že by ostrovní politici jednali v rozporu s výsledkem referenda - řekli v polední diskusi ČT.

 • Finanční centrum Evropské unie

  4:51 do playlistu

  Finanční centrum Evropské unie
  Brexit ohrozí roli Londýna jako finančního srdce Evropy. Podle německých finančníků nemůže britská metropole po odchodu z EU zůstat centrem obchodu s eury ani hostit centrálu giganta, který má vzniknout spojením londýnské a frankfurtské burzy.

 • Nehody během prvního víkendu prázdnin

  6:51 do playlistu

  Nehody během prvního víkendu prázdnin
  Tragický je první prázdninový víkend na silnicích. Doteď při nehodách v Česku od pátku zemřelo nejméně 10 lidí. Vloni to bylo méně. Dva lidé zemřeli dnes ráno po srážce na vlakovém přejezdu.

 • Dopravní uzavírky kolem moravské metropole

  9:17 do playlistu

  Dopravní uzavírky kolem moravské metropole
  Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.

 • Růst českého exportu
 • Atentát v Bagdádu

  13:04 do playlistu

  Atentát v Bagdádu
  Nejmíň 125 lidí zabil teroristický útok v Bagdádu, stovky jich zranil. Nálož vybuchla v noci na dnešek v dodávce na rušné nákupní třídě. K útoku se přihlásil tzv. Islámský stát.

 • Zemřel Elie Wiesel

  13:23 do playlistu

  Zemřel Elie Wiesel
  Elie Wiesel, spisovatel, držitel Nobelovy ceny míru a bojovník proti nesnášenlivosti, který prošel Osvětimí i Buchenwaldem, zemřel v 87 letech. Autor termínu holokaust až do smrti bojoval za utlačované po celém světě.

 • Dopravní výluka v Brennerském průsmysku

  15:19 do playlistu

  Dopravní výluka v Brennerském průsmysku
  Italové zavřeli na několik hodin dálnici v Brennerském průsmyku. Průjezdné nebyly ani pobočné silnice a zastavily se i vlaky. Výluku si vyžádala likvidace nevybuchlých pum z druhé světové války.

 • Podpora filmových tvůrců

  15:42 do playlistu

  Podpora filmových tvůrců
  Živý vstup Jakuba Železného.

 • Zákon o střetu zájmů

  19:38 do playlistu

  Zákon o střetu zájmů
  Zákon o střetu zájmů by mělo podpořit i vládní hnutí ANO, a to i v případě, pokud projdou pozměňovací návrhy sociálního demokrata Jana Chvojky, aby ministr nemohl vlastnit média ani víc než 40 % společnosti.

 • Škody po noční bouřce

  22:14 do playlistu

  Škody po noční bouřce
  Noční bouřka se silným deštěm způsobila potíže na severovýchodě země. Na Karvinsku hasiči odstraňovali popadané stromy nebo čerpali vodu ze sklepů. Do rána vyjížděli asi dvacetkrát.

 • Škody po noční bouřce

  22:33 do playlistu

  Škody po noční bouřce
  Bouřka, která se včera odpoledne přehnala nad Libereckým krajem, zanechala stovky domácností bez proudu. Energetici závady odstraňovali celou noc, ještě teď jsou v terénu.

 • Petice za pátera Holého

  23:46 do playlistu

  Petice za pátera Holého
  Podpisové akce, a dokonce žádost o audienci u biskupa. Obyvatelé Nepomucka bojují o svého faráře. Páter Vítězslav Holý má po 14 letech odejít.

 • Sledování filmů v kině

  25:40 do playlistu

  Sledování filmů v kině
  Skoro polovina obyvatel Česka nenavštěvuje kina ani jednou ročně. Vyplývá to z průzkumu firmy TNS Aisa pro Českou televizi. Naopak každý desátý respondent chodí sledovat filmy na velké plátno alespoň jednou za měsíc.

 • Pravidla vodní dopravy

  25:57 do playlistu

  Pravidla vodní dopravy
  Zatím bez pokut se obešly první prázdninové kontroly poříční policie. V posledních dnech dohlížela na dodržování pravidel lodní dopravy, a to nejen na přehradách jako Orlík, Slapy nebo Vranov, ale i na řekách.

 • Nemoc jménem obezita

  28:06 do playlistu

  Nemoc jménem obezita
  Na milion Čechů ročně řeší svou nadváhu u lékaře. Nepomáhají jim ani diety, ani speciální cvičení. Operaci žaludku tak u nás každý rok podstoupí přes tisíc pacientů. Právě tenhle zákrok mívá většinou úspěch.

 • Otylost českých dětí

  31:29 do playlistu

  Otylost českých dětí
  Kromě operací pomáhají i nejnovější léky. A mezi zatím méně rozšířené metody patří i takzvaný endobarier - speciální plastový rukáv, který v části střeva zabraňuje vstřebávání živin.

 • Dočasné kontroly na česko-polské hranici

  34:02 do playlistu

  Dočasné kontroly na česko-polské hranici
  Živý vstup redaktorky Ivy Kubankové.

 • Veteráni z Vukovaru

  35:11 do playlistu

  Veteráni z Vukovaru
  Pětadvacet let od války v Jugoslávii. Po prvních střetech ve Slovinsku se boje přenesly do Chorvatska. To vyhlásilo nezávislost v červnu 1991. Srbská menšina si ale přála zůstat součástí jugoslávské federace.

 • Český úspěch ve výzkumu příčin Alzheimerovy choroby

  37:21 do playlistu

  Český úspěch ve výzkumu příčin Alzheimerovy choroby
  Počet lidí s Alzheimerovou chorobou se v Česku podle lékařů do dvaceti let zdvojnásobí. Problém není jen s četností případů, ale i s včasných odhalením nemoci. Přesná příčina není známá.

 • Zákaz vjezdu kvůli smogu

  39:48 do playlistu

  Zákaz vjezdu kvůli smogu
  Paříž bojuje proti smogu - do centra zakázala vjezd autům vyrobeným před rokem 1997, nesmí tam přes den od pondělí do pátku. Nařízení má zabránit kritickým hodnotám znečištění vzduchu, které metropoli v minulosti opakovaně trápilo.

 • Výročí bitvy u Sadové

  41:59 do playlistu

  Výročí bitvy u Sadové
  150. výročí bitvy u Sadové si připomněli v Hradci Králové. Prusko-rakouské střetnutí bylo největším vojenským konfliktem na českém území. Proti sobě tehdy stálo přes 430 tisíc vojáků. Na straně poražených Rakušanů i tisíce prostých Čechů.

Přehrát vše

Související