iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
10988
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

43 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zvyšování minimální mzdy

  0:35 do playlistu

  Zvyšování minimální mzdy
  K růstu minimální mzdy na úroveň čtyřiceti procent průměrného výdělku, což představuje zhruba jedenáct tisíc dvě stě korun, se zavázaly vládní strany v koaliční smlouvě.

 • Rakušané zvolí prezidenta

  5:31 do playlistu

  Rakušané zvolí prezidenta
  Rakousko zítra zvolí nového prezidenta. Nejčastěji používaným slovem v kampani je změna. Ani jeden ze dvou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola, totiž nepatří k vládnoucím socialistům nebo lidovcům.

 • Vyšetřování pádu letadla

  7:51 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Egyptská armáda zveřejnila první záběry trosek zříceného letadla společnosti EgyptAir. Po černých skříňkách potápěči stále pátrají. Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví už potvrdil, že letadlo tři minuty před pádem ohlásilo kouř na palubě.

 • Uzavírky na D1

  8:22 do playlistu

  Uzavírky na D1
  Živý vstup redaktora Milana Brunclíka

 • Výměna guvernéra ČNB
 • Spor o pražskou Kliniku

  12:54 do playlistu

  Spor o pražskou Kliniku
  Desítky aktivistů ze sociálního centra Klinika jsou zpět v budově na pražském Žižkově. Vrátili se tam v pátek večer poté, co budovu vyklidili policisté kvůli nahlášené bombě a následně ji předali vlastníkovi, tedy státu.

 • Náprava americko-vietnamských vztahů

  14:12 do playlistu

  Náprava americko-vietnamských vztahů
  Americký prezident vyráží na další významnou cestu, kterou chce potvrdit novou fázi vztahů mezi dvěma bývalými nepřáteli. Dnes odlétá do Vietnamu jako 3. prezident USA od války, během níž zemřely až 3 miliony lidí.

 • Žaloba kvůli sestřelenému malajsijskému letadlu
 • Unisex v Klicperově divadle

  17:10 do playlistu

  Unisex v Klicperově divadle
  Temný komiks či krimi thriller, to je Unisex – hra Davida Drábka, kterou premiérově uvádí Klicperovo divadlo. Jde o příběh hořce komického putování několika outsiderů, kteří hledají spravedlnost.

 • Jak zabránit šikaně ve školách

  20:07 do playlistu

  Jak zabránit šikaně ve školách
  Školy a sociální pracovníci by měli zlepšit spolupráci při řešení šikany ve školách. Dohodla se na tom ministryně Valachová s ministryní práce Marksovou. Úřad chce taky kromě doporučené metodiky posílit tým specialistů působících přímo ve školách.

 • Pietní akce za oběti komunismu

  22:38 do playlistu

  Pietní akce za oběti komunismu
  V Jáchymově se dnes znovu sešli bývalí političtí vězni. Uctili tam oběti komunistických pracovních táborů. V 50. letech jimi prošlo více než 70 tisíc lidí.

 • Řidiči se špatným zrakem

  23:35 do playlistu

  Řidiči se špatným zrakem
  Sedmnáct procent řidičů, kteří se nechali testovat u čerpacích stanic, mělo špatný zrak. Nikdo z nich přitom neměl brýle nebo jinou optickou pomůcku. Vyplynulo to z letošní akce Bezpečně za volantem.

 • Stamilionové škody vinařů kvůli mrazu

  23:57 do playlistu

  Stamilionové škody vinařů kvůli mrazu
  Škoda téměř za půl miliardy korun, to je výsledek mrazů, které koncem dubna zasáhly vinice v Česku. Nejvíce na jižní Moravě – pomrzlo tam až 40 procent úrody. Kritickou situaci dnes se zástupci vinařů řešil premiér Bohuslav Sobotka.

 • Nová policejní auta v akci

  25:52 do playlistu

  Nová policejní auta v akci
  Policisté už uvedli do provozu všech 85 civilních octavií, které nakoupili na přelomu roku. Slibují si od nich, že zvýší respekt řidičů k předpisům, hlavně v místech, kde někteří z nich zatím na nemožnost kontroly trochu hřešili.

 • Otec u porodu bezplatně

  28:25 do playlistu

  Otec u porodu bezplatně
  Některé porodnice ruší poplatek za přítomnost otce u porodu, další se k takovému kroku chystají. A to kvůli nedávnému verdiktu Ústavního soudu. Nemocnice nemají právo požadovat peníze za doprovod rodičky.

 • Nadstandardní služby za poplatek

  33:13 do playlistu

  Nadstandardní služby za poplatek
  Pacienti si ale i teď v nemocnici za některé vybavení nebo služby připlácejí. Někde například za bezdrátové internetové připojení nebo pobyt blízkých přímo v nemocničním pokoji.

 • Úspěch nevidomých maratonců

  35:19 do playlistu

  Úspěch nevidomých maratonců
  Pět tisíc sto šedesát čtyři schodů do historie udělala dvojice nevidomých Čechů na Velké čínské zdi. Jan Bauer z Prahy a Ondřej Zmeškal z Vysočiny zdolali jako první zrakově handicapovaní jeden z nejnáročnějších maratonů světa.

 • Převoz obří nádrže

  37:36 do playlistu

  Převoz obří nádrže
  Los Angeles zažívá dopravní manévry, a to kvůli přesunu obří historické palivové nádrže pro raketoplány. 25 kilometrů dlouhou cestu má zvládnout asi za 15 hodin.

 • Rybaření na Máchově jezeře

  37:54 do playlistu

  Rybaření na Máchově jezeře
  Rybařit se na největším severočeském rybníku smělo naposled v 70. letech. Jeho správci věří, že povolením rybolovu přilákají více turistů a současně pomůžou zredukovat některé druhy ryb, které přispívají k výskytu sinic.

 • Jiří Sozanský: 1969 – rok zlomu

  39:36 do playlistu

  Jiří Sozanský: 1969 – rok zlomu
  Umělec Jiří Sozanský se dlouhodobě zaměřuje na člověka v extrémních situacích, v totalitních režimech nebo ve válce.

Přehrát vše

Související