iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 5. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
10064
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

47 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Snazší přerušení bezvízového styku

  0:33 do playlistu

  Snazší přerušení bezvízového styku
  Unie mění pravidla bezvízového styku pro nečlenské státy. Dohodli je ministři vnitra v Bruselu. Nově bude přerušení bezvízového cestování pro občany třetích zemí mnohem snadnější.

 • Spory kolem kvót

  3:23 do playlistu

  Spory kolem kvót
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Vyšetřování pádu letadla

  6:12 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Egyptské námořnictvo potvrdilo nález trosek z havarovaného civilního letounu společnosti Egypt Air. 295 kilometrů od egyptského pobřeží se našla sedadla a zavazadla cestujících.

 • Výslech Salaha Abdeslama

  8:18 do playlistu

  Výslech Salaha Abdeslama
  Hlavní podezřelý z listopadových atentátů v Paříži - Salah Abdeslam - při prvním výslechu odmítl vypovídat. Podle jeho advokáta tak učiní později, kdy ale neupřesnil.

 • Rozšiřování pravomocí NKÚ

  8:36 do playlistu

  Rozšiřování pravomocí NKÚ
  Rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu nejspíš příští týden v Senátu narazí. Po jednání s hejtmany to připustil předseda horní komory parlamentu Milan Štěch.

 • Víc peněz pro učitele?

  11:14 do playlistu

  Víc peněz pro učitele?
  Navýšení platů učitelů o pět procent je pro školské odbory nepřijatelné. Jejich zástupci to řekli po jednání s ministryní Kateřinou Valachovou. Pět procent navíc nabízí ministr financí Babiš, odbory ale trvají na desetiprocentním růstu.

 • Videokonference v justici
 • Požár kulis v Mahenově divadle

  14:08 do playlistu

  Požár kulis v Mahenově divadle
  Brněnské Mahenovo divadlo dnes dopoledne ohrožoval požár venkovního skladu kulis. Z místa muselo být evakuováno téměř šest set lidí. V době požáru tam na představení byly děti ze základních škol.

 • Pokuty za nelegální domovy pro seniory

  14:29 do playlistu

  Pokuty za nelegální domovy pro seniory
  Nelegální podnikání s ubytováváním a péčí o nemocné seniory. MPSV potvrdilo další tři pokuty, které navrhl úřad MS kraje. Ve všech případech kontrola prokázala, že podnikatelé nabízejí služby bez potřebných povolení.

 • Lukoil Aviation uhradil pokutu

  16:27 do playlistu

  Lukoil Aviation uhradil pokutu
  Společnost Lukoil Aviation Czech zaplatila státu smluvní pokutu přes 27 milionů korun. Ještě před zasláním rozsudku tak splnila závazek, o kterém rozhodl pražský městský soud.

 • Festival Muzejní noc

  16:56 do playlistu

  Festival Muzejní noc
  Živý vstup redaktora Luboše Dostála.

 • Čeští vojáci na Golanech?

  19:29 do playlistu

  Čeští vojáci na Golanech?
  Kvůli vyslání českých vojáků na Golany se sejde prezident Miloš Zeman s ministrem obrany Martinem Stropnickým. Lidové noviny dnes uvedly, že ministerstvo nabídku vyslání českých vojáků do oblasti mezi Sýrií a Izraelem odvolalo.

 • Posun v kauze Clanroy

  20:23 do playlistu

  Posun v kauze Clanroy
  Policejní tým tzv. lovců lebek dopravil do Česka údajného pachatele stomilionového tunelu na státní firmy Milana Kremela. Někdejší šéf makléřské firmy Clanroy měl připravit o peníze zejména České dráhy a podnik Lesy České republiky.

 • Zákaz vjezdu člunů na přehrady

  22:25 do playlistu

  Zákaz vjezdu člunů na přehrady
  Pryč z brněnské přehrady budou muset malé motorové čluny s výkonem do deseti kilowattů. Už za několik týdnů je vyžene vyhláška, kterou schválili zastupitelé města. Týká se letní sezony.

 • Propad zájmu o dovolené v Tunisu

  24:52 do playlistu

  Propad zájmu o dovolené v Tunisu
  Turisté ztrácejí zájem o cesty do Tuniska. Letiště Václava Havla loni odbavilo na pravidelných i charterových letech do této země něco málo přes 66 tisíc turistů, rok předtím jich bylo přes 140 tisíc.

 • Odrazující obrázky na cigaretách

  25:10 do playlistu

  Odrazující obrázky na cigaretách
  Ode dneška platí v celé Evropské unii směrnice, která nařizuje používání odstrašujících obrázků na obalech cigaret. V Česku ale budou nejdřív za tři měsíce. Novela zákona totiž ještě čeká na schválení prezidentem.

 • Ochrana české přírody

  27:40 do playlistu

  Ochrana české přírody
  Kolik bude v Česku divočiny? Poslanci se chystají projednat a změnit novelu zákona, která upravuje pravidla pro národní parky. Například je víc otevírá turistům.

 • Prodlevy v údržbě kvůli papírování

  31:23 do playlistu

  Prodlevy v údržbě kvůli papírování
  Obavy z toho, jak zvládnou uklízet řeku poté, co se stane evropsky významnou lokalitou, mají správci Labe. Čeká je zřejmě delší schvalovací proces a méně času samotného na úklid.

 • Solární elektrárny bez licence

  33:24 do playlistu

  Solární elektrárny bez licence
  Solární elektrárny Saša sun a Zdeněk sun přišly o licence. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Ten opětovné udělení zamítl a vrátil zpět Energetickému regulačnímu úřadu k dalšímu řízení.

 • Největší stávka v USA

  34:26 do playlistu

  Největší stávka v USA
  Téměř 40 tisíc zaměstnanců americké telekomunikační firmy Verizon už přes měsíc stávkuje, několik stovek z nich teď protestovalo i před Bílým domem. Pracovníkům se hlavně nelíbí přesun tzv. call center do zahraničí.

 • Nová prezidentka Tchaj-wanu

  36:48 do playlistu

  Nová prezidentka Tchaj-wanu
  Nová tchaj-wanská prezidentka Cchaj Jing-wen vyzvala ke vstřícnému dialogu s Čínou. Ve svém inauguračním projevu slíbila, že bude chránit suverenitu a území ostrova.

 • Piety za oběti komunismu

  37:04 do playlistu

  Piety za oběti komunismu
  Živý vstup redaktora Marka Štětiny.

 • Podpora a budoucnost mikrojeslí

  38:39 do playlistu

  Podpora a budoucnost mikrojeslí
  Od pondělí mohou obce a neziskové organizace žádat o dotace na mikrojesle, k dispozici je 140 milionů. Jedna chůva se v nich bude starat maximálně o čtyři děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let.

 • Navigace pro nevidomé

  40:45 do playlistu

  Navigace pro nevidomé
  V Česku vzniká unikátní navigace pro nevidomé. Cestu popisuje slovně a s podrobnostmi, které jsou pro lidi bez zraku důležité.

 • Česko cílem čínských snoubenců

  43:20 do playlistu

  Česko cílem čínských snoubenců
  23. června rozšíří letecké spojení s Čínou další linka ze Šanghaje. V jednání je také přímý let z jihočínského Šen-čenu. Jednou z perspektivních oblastí jsou svatební cesty.

Přehrát vše