iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 1. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
13623
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zpožděné zvyšování platů ve zdravotnictví

  0:32 do playlistu

  Zpožděné zvyšování platů ve zdravotnictví
  Některé nemocnice zatím nezvedly platy svým lékařům a sestrám tak, jak avizoval ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Podle něj mají peníze, které lůžková zařízení přes pojišťovny dostanou, stačit na 5% navýšení platů.

 • Írán bez sankcí

  3:49 do playlistu

  Írán bez sankcí
  Přelomová dohoda o íránském jádru začala platit v praxi. OSN uznalo, že Teherán dodržuje určené limity, a společně se Západem ukončilo tvrdé sankce. Dohoda rozděluje Blízký Východ i globální politiku.

 • Vliv dohody na válečné konflikty

  7:29 do playlistu

  Vliv dohody na válečné konflikty
  Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.

 • Razie ve Spolchemii

  9:19 do playlistu

  Razie ve Spolchemii
  Po zásahu protikorupční policie v ústecké Spolchemii a dvou krajských soudů padlo 14 obvinění a 4 návrhy na vazbu. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová Václavu Moravcovi potvrdila, že unikají další dvě osoby a že hrozí vydání eurozatykače.

 • Sníh na silnicích

  10:34 do playlistu

  Sníh na silnicích
  Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.

 • Volby v nových obcích

  13:15 do playlistu

  Volby v nových obcích
  Velký zájem provázel první obecní volby v nově vzniklých obcích, vyčleněných z vojenských újezdů. V Polné na Šumavě se hlasování zúčastnily tři čtvrtiny voličů. Podobné to bylo i v obcích, které dřív patřily do armádních újezdů Libavá a Hradiště.

 • Nova pravidla pro nebankovní půjčky

  13:35 do playlistu

  Nova pravidla pro nebankovní půjčky
  Úvěr pro spotřebitele bude mít zřejmě nová pravidla. Posílí například postavení klientů nebo odpovědnost věřitele, který si musí ověřit, zda je člověk skutečně schopen půjčku splácet. Zároveň se také omezují sankce za pozdní splátky.

 • Kongres ODS

  16:07 do playlistu

  Kongres ODS
  Občanští demokraté si druhý den kongresu zvolili zbytek stranických orgánů - třeba novou výkonnou radu. ODS, kterou po tomto víkendu znovu vede Petr Fiala, chce teď svým programem usilovat o zjednodušení daňového systému a ochranu národních zájmů.

 • Kontroverzní kurzy pro uprchlíky

  16:39 do playlistu

  Kontroverzní kurzy pro uprchlíky
  Po sexuálních útocích z Kolína chce Belgie zahájit povinné kurzy o chování k ženám v uprchlických centrech. Oznámení ministrů belgické vlády ale vyvolalo kritiku - jde prý o skrytý rasismus a populismus.

 • Oběť klinické studie

  19:00 do playlistu

  Oběť klinické studie
  Jedna z obětí nepovedeného testu léků ve Francii zemřela. Muž před deseti dny dobrovolně vyzkoušel přípravek proti bolesti a upadl do klinické smrti. Test měl potřebná povolení, úřady důvody tragédie vyšetřují.

 • 60 let televizního studia Ostrava

  19:16 do playlistu

  60 let televizního studia Ostrava
  Ostravské studio začalo vysílat bez zázemí a zkušeností na Silvestra v roce 1955. Zpočátku jen dva dny v týdnu. Dobu, kdy se televize ještě psala s ES, teď připomíná výstava v Dolní oblasti Vítkovice.

 • Diplomatický tlak na Norsko

  22:31 do playlistu

  Diplomatický tlak na Norsko
  Vláda by měla podle prezidenta přitvrdit v tlaku na norský úřad Barnevernet. Miloš Zeman to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz s tím, že tamní sociální služba "v podstatě unáší děti".

 • (Ne)výhody fikce doručení

  24:06 do playlistu

  (Ne)výhody fikce doručení
  Fikce doručení - nástroj, který teď stát využívá v boji proti obstrukcím některých řidičů. Úřad, který zahájí správní řízení, může po deseti dnech považovat zásilku za doručenou a pak přestupek řeší i bez přítomnosti dotyčného člověka.

 • Státní rezervy potravin

  27:01 do playlistu

  Státní rezervy potravin
  Stát chce letos nakoupit potraviny za víc než 300 milionů korun. Nejvíc plánuje pro potřeby hmotných rezerv utratit za sušené mléko. Kromě toho pořizuje 600 tun mraženého masa nebo 180 tun konzerv.

 • Úprava tratí ve finiši

  27:17 do playlistu

  Úprava tratí ve finiši
  Kvůli mírnému startu zimy řada skiareálů v Česku sjezdové tratě stále ještě připravuje. Nedočkaví lyžaři se ale pouštějí i na uzavřené sjezdovky i přes různá upozornění a varovné cedule.

 • Zlevňování pohonných hmot

  29:11 do playlistu

  Zlevňování pohonných hmot
  Ceny pohonných hmot v Česku dál klesají. O tomto víkendu řidiči tankovali benzin dokonce pod hranicí 28 korun - poprvé od roku 2009.

 • Biopaliva už netankují

  32:47 do playlistu

  Biopaliva už netankují
  Nízké ceny ropy, ale také od nového roku vyšší daň na biopaliva mohou za to, že právě ekologické pohonné hmoty pomalu mizí z čerpacích stanic. Bionafta teď totiž vyjde o zhruba pět korun dráž než ta klasická.

 • Porušování ústavy ohledně misí?

  34:56 do playlistu

  Porušování ústavy ohledně misí?
  Vláda i parlament porušují ústavu při vysílání vojáků na zahraniční mise. V případě jejich nasazení pod velením Evropské unie nebo Severoatlantické aliance totiž zákonodárci rozhodují jen o počtu. Místo nasazení není předem známé.

 • Záchrana zajatých Jezídů

  35:41 do playlistu

  Záchrana zajatých Jezídů
  V zajetí tzv. Islámského státu zůstává ještě dva tisíce žen a dětí z prastaré menšiny jezídů. Stejný počet se jich ale za loňský rok podařilo dostat na svobodu. Vedle vlády iráckých Kurdů se o to zasloužila i malá kanadská organizace dobrovolníků.

 • Únos syrských civilistů

  38:01 do playlistu

  Únos syrských civilistů
  Radikálové z Islámského státu unesli víc než 400 obyvatel syrského města Dajr az-Zaur. Tvrdí to aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva sídlící v Londýně. Už včera podle ní džihádisté v oblasti zabili přes sto třicet lidí.

 • Hazard při testování znalostí

  38:18 do playlistu

  Hazard při testování znalostí
  V Česku prosperuje nelegální hazard prostřednictvím takzvaných kvízomatů. Přístroje kombinují sázení s vědomostními otázkami. Podle odborníků ale představují stejné riziko vzniku patologického hráčství jako klasické automaty.

 • Profesí náhradní babička

  40:38 do playlistu

  Profesí náhradní babička
  Desítky organizací nově nabízejí možnost stát se profesionální chůvou. Pomoc cílí hlavně na lidi starší padesáti let. Ti totiž patří z pohledu nezaměstnanosti k jedné z nejohroženějších skupin. Rekvalifikace teď zahájily i úřady práce.

 • Vzpomínání na Jana Palacha

  42:18 do playlistu

  Vzpomínání na Jana Palacha
  Živý vstup redaktora Petra Obrovského.

Přehrát vše