iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
13760
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Dobrovolně na vojnu

  0:34 do playlistu

  Dobrovolně na vojnu
  Česko posiluje armádu - pomoct mají zákony, které dnes schválili senátoři. Zavádějí takzvané dobrovolné zálohy, díky kterým se lidé budou moci přihlásit na vojnu. Současným rezervistům navíc umožňují účastnit se zahraničních misí.

 • Dobrovolné odvody do armády

  4:33 do playlistu

  Dobrovolné odvody do armády
  Hostem Událostí je předseda senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost - František Bublan (nestr. za ČSSD).

 • Polsko pod dohledem komise

  7:26 do playlistu

  Polsko pod dohledem komise
  Evropská komise spustila formální sledování právního státu v Polsku - kvůli dění okolo tamního ústavního soudu a veřejnoprávních médií. Po jednání Komise to ve středu řekl její místopředseda Frans Timmermans.

 • Den po útoku v Istanbulu

  9:58 do playlistu

  Den po útoku v Istanbulu
  Dosavadní vyšetřování neprokázalo, že by útok cílil jen na Němce. V davu turistů se odpálil 28letý muž ze Saúdské Arábie, který byl nedávno jako migrant registrován tureckými úřady.

 • Změny ve vězeňské politice

  10:22 do playlistu

  Změny ve vězeňské politice
  Navýšení odměn odsouzených za práci, více psychologů a sociálních pracovníků ve věznicích nebo větší pomoc při začleňování vězňů do společnosti - podněty, kterými se dnes zabývala vláda.

 • Spor o tendr na autobusové dopravce

  12:40 do playlistu

  Spor o tendr na autobusové dopravce
  Soutěž na provozovatele autobusových linek v Královéhradeckém kraji bude pokračovat. I navzdory protestům řidičů. Změní se ale podmínky tendru za víc než pět a půl miliardy. Kraj tak dnes částečně ustoupil požadavkům odborů.

 • Komplikace kvůli novému sněhu

  13:42 do playlistu

  Komplikace kvůli novému sněhu
  Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.

 • Propuštění podnikatele Ivana Kyselého

  14:38 do playlistu

  Propuštění podnikatele Ivana Kyselého
  Podnikatel Ivan Kyselý byl propuštěn z vazby. V cele byl od října kvůli obvinění v údajné korupční kauze VIDKUN. V příštích dnech by se měli dostat z vazby i další obvinění - policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj. Vyšetřování případu ještě neskončilo.

 • Obama o stavu a budoucnosti USA

  14:58 do playlistu

  Obama o stavu a budoucnosti USA
  Americký prezident Barack Obama ve Zprávě o stavu unie hájil vlastní odkaz a mluvil optimisticky o budoucnosti Spojených států. Bylo to naposledy, co s poselstvím jako šéf Bílého domu předstoupil před obě komory Kongresu.

 • Zadržení námořníci jsou na svobodě

  17:28 do playlistu

  Zadržení námořníci jsou na svobodě
  Írán propustil americké námořníky - desetičlennou posádku zadržel včera, když na dvou člunech vplula do jeho výsostných vod. Námořnictvo Revolučních gard je vyslýchalo kvůli podezření ze špionáže.

 • Poslední rozloučení s generálem Beerem

  17:47 do playlistu

  Poslední rozloučení s generálem Beerem
  Pohřeb s vojenskými poctami. Tak vypadalo ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení s hrdinou druhé světové války - Alexandrem Beerem. Ten zemřel loni poslední prosincový den.

 • Sněmovna o protikorupčních zákonech

  20:42 do playlistu

  Sněmovna o protikorupčních zákonech
  Sněmovna má před sebou další schvalování protikorupčních zákonů. Tento týden výbory projednávají novelu o střetu zájmů, která rozšiřuje seznam těch, kdo musí přiznat svůj majetek před vstupem do funkce, a zpřísňuje sankce.

 • Nižší sankce u kontrolního hlášení

  23:23 do playlistu

  Nižší sankce u kontrolního hlášení
  Sankce pro firmy při nedodání nebo zpoždění kontrolního hlášení by měly být mírnější. Počítá s tím novela zákona o DPH, kterou schválila vláda. Společnosti pokuty kritizovaly s tím, že jsou velmi přísné.

 • Počasí přeje dostavbě D8

  23:43 do playlistu

  Počasí přeje dostavbě D8
  Závod s časem při dostavbě dálnice D8. Stavařům pomáhá zima bez silnějších mrazů. Zatím nemuseli kvůli počasí práce přerušit. V napjatému harmonogramu se jim prý každý den navíc hodí. Chybějících třináct kilometrů má být hotových v prosinci.

 • Povinné reflexní prvky chodců

  25:47 do playlistu

  Povinné reflexní prvky chodců
  Chodci zřejmě budou muset mimo obec nosit reflexní prvky - pásky nebo vesty. Jinak mohou dostat pokutu. Senátoři schválili potřebnou novelu silničního zákona.

 • Rekordně nízký tlak

  26:10 do playlistu

  Rekordně nízký tlak
  Tlak vzduchu na mnoha místech atakuje historické minimum. Na západě Čech v posledních deseti dnech zlomil pětiletý i dvouletý rekord. Přibývá otrav kvůli špatnému tahu komínů, víc práce mají lékaři.

 • Nábor k cizinecké policii

  28:03 do playlistu

  Nábor k cizinecké policii
  Vláda přerušila debatu o policejní koncepci, podle které má v příštích pěti letech přibýt 4 000 policistů. Výhrady měl hlavně ministr financí Andrej Babiš a to mimo jiné kvůli nákladům, které mají dosáhnout až 8,3 miliardy korun.

 • Nové posily u policie

  31:06 do playlistu

  Nové posily u policie
  Rozhovor s ministrem vnitra Milanem Chovancem.

 • Příliv uprchlíků do Evropy

  34:54 do playlistu

  Příliv uprchlíků do Evropy
  Rozhovor s ministrem vnitra Milanem Chovancem.

 • Podmínky pro dětské uprchlíky

  36:22 do playlistu

  Podmínky pro dětské uprchlíky
  V detenčních zařízeních je k dnešnímu dni celkem 107 cizinců. Stále tady končí celé rodiny i s dětmi. Mnozí mladiství dokonce přicházejí bez doprovodu blízkých. Zajistit důstojné podmínky uprchlíkům chce Rada vlády pro lidská práva.

 • Zodpovědnost za zraněné děti

  38:50 do playlistu

  Zodpovědnost za zraněné děti
  Odpovědnost rodičů za děti nemůže být absolutní - tak zní výrok Ústavního soudu, který se zastal otce dvou dívek sražených na přechodu v Brně. Podle dřívějšího verdiktu tamního městského soudu nesl poloviční odpovědnost za vážná zranění svých dcer.

 • Peněžní podpora sportu

  40:54 do playlistu

  Peněžní podpora sportu
  Celkem 528 milionů korun přispěly loni sázkové společnosti na sport. Peníze rozděluje Český olympijský výbor. Nejvíc šlo na fotbal a hokej, dostalo se ale i na menší kluby.

 • Nález pokladu století

  43:07 do playlistu

  Nález pokladu století
  Dosud neznámý středověký poklad dnes představilo Východočeské muzeum v Pardubicích. Asi čtyři stovky denárových mincí z přelomu 10. a 11. století a další stovky jejich úlomků našel loni na podzim neznámý badatel.

 • Protesty proti modernizaci letiště

  43:33 do playlistu

  Protesty proti modernizaci letiště
  Soud ve francouzském Nantes měl dnes rozhodnout o vystěhování posledních jedenácti rodin, jejichž domy stojí na území plánovaného letiště. Od víkendu kvůli tomu demonstrovaly ve městě tisíce lidí. Soudce verdikt odložil.

 • Zážitková turistika po nádražních restauracích

  45:50 do playlistu

  Zážitková turistika po nádražních restauracích
  Vzduch prosycený kouřem, propálený ubrus a strava nevalné kvality. Důvod, proč většina lidí nezůstává v nádražních restauracích déle než musí. Přesto o osvěžovnách v blízkosti českých železnic vychází už druhý průvodce.

Přehrát vše

Související