iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 8. 2015
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
12951
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:00 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Odvolání pražské primátorky

  0:34 do playlistu

  Odvolání pražské primátorky
  Adriana Krnáčová by mohla přijít o post pražské primátorky. Zastupitelský klub jejího vlastního hnutí ANO v ni nemá důvěru. Ona sama rezignovat nehodlá, i přesto výtky vnímá a chce zapracovat na nápravě. ANO vadí, že nedostatečně komunikuje.

 • Odvolání pražské primátorky

  4:35 do playlistu

  Odvolání pražské primátorky
  Hostem Událostí je pražský radní a šéf pražské KDU-ČSL Jan Wolf.

 • Rozsudek nad Olehem Sencovem

  8:06 do playlistu

  Rozsudek nad Olehem Sencovem
  Na 20 let do vězení poslal ruský vojenský soud ukrajinského filmového režiséra Oleha Sencova. Podle Moskvy stál odpůrce ruské anexe Krymu za dvěma loňskými útoky na tamní cíle.

 • Útočník z rychlovlaku

  10:28 do playlistu

  Útočník z rychlovlaku
  Pětadvacetiletý Maročan útok ve vlaku na trase Amsterodam–Paříž připravoval a provedl úmyslně – takový je závěr francouzského prokurátora, který ho teď vyšetřuje pro pokus o vraždu s teroristým záměrem.

 • Spor o podporu průmyslové zóny

  10:48 do playlistu

  Spor o podporu průmyslové zóny
  Živý vstup redaktora Michala Poláška.

 • Zničená Palmýra

  12:15 do playlistu

  Zničená Palmýra
  Radikálové z hnutí Islámský stát zveřejnili fotky, jak pokládají nálože do Ba-alšaminova chrámu i následného výbuchu, který ho zničil. Zaminovali taky celý areál antických ruin v syrské Palmýře.

 • Uprchlický rekord v Maďarsku

  12:46 do playlistu

  Uprchlický rekord v Maďarsku
  Do Maďarska proudí balkánskou trasou rekordní množství migrantů. Jen během pondělí jich policie zadržela po ilegálním přechodu hranice téměř víc než dva tisíce. A proud uprchlíků nepolevil.

 • Kvóty pro uprchlíky

  14:59 do playlistu

  Kvóty pro uprchlíky
  EU nemá podle českého prezidenta dostatek vůle k zajištění hranic proti náporu uprchlíků. Miloš Zeman to řekl v reakci na slova rakouského kancléře Faymanna, který zkritizoval Česko, Polsko i pobaltské země za odmítání kvót pro rozdělení běženců.

 • Výhody pro zaměstnance

  16:09 do playlistu

  Výhody pro zaměstnance
  Úspěšné podniky totiž nabízejí stále více zaměstnaneckých výhod. Vedou mobilní telefony, naopak klesá zájem o jednorázové dárky.

 • Exposlanec Pekárek na svobodě

  18:28 do playlistu

  Exposlanec Pekárek na svobodě
  Bývalého poslance Romana Pekárka podmíněně propustil z vězení Okresní soud v Hradci Králové - odseděl si polovinu pětiletého trestu. Návrh podal ředitel věznice.

 • Hlas pro římského krále

  18:47 do playlistu

  Hlas pro římského krále
  Snímek o cestě Karla IV. k moci se dnes začal natáčet na Švihově. Snímek s Kryštofem Hádkem v hlavní roli představí Česká televize u příležitosti sedmi set let od narození nejvýznamnějšího českého panovníka.

 • Vývoj velkých ekonomik

  21:33 do playlistu

  Vývoj velkých ekonomik
  Příznivé zprávy dnes přišly z Číny, ale i z německého průmyslu – tamní firmy jsou totiž zas o něco optimističtější.

 • Důvěra v českou ekonomiku

  23:29 do playlistu

  Důvěra v českou ekonomiku
  Na rozdíl od Německa se ale důvěra lidí a podniků v českou ekonomiku v srpnu, podle statistického úřadu, mírně snížila. A to zejména kvůli podnikatelům v obchodě a zpracovatelském průmyslu.

 • Ústavní soud o přetáčení elektroměrů

  23:46 do playlistu

  Ústavní soud o přetáčení elektroměrů
  Ústavní soud se zastal lidí, kteří čelí podezření z černého odběru elektřiny. Podle dnešního rozhodnutí je nepřípustné, aby jim dodavatelé energie účtovali výši škody v násobcích. Skutečně odebraná energie se musí patřičně prokázat.

 • Rok ruských sankcí

  25:40 do playlistu

  Rok ruských sankcí
  Český vývoz do Ruska za tu dobu klesl nejmíň o 21 miliard korun. Není ale jasné, kolik z toho jde na vrub embargu a kolik ztrát způsobil padající rubl a slábnoucí koupěschopná poptávka Rusů.

 • Účast prezidenta na vojenské přehlídce

  27:44 do playlistu

  Účast prezidenta na vojenské přehlídce
  Prezident Miloš Zeman se na podzim v Číně zúčastní i vojenské přehlídky – Peking ji chystá v rámci oslav 70. výročí konce války v Pacifiku. Česká hlava státu bude nejvýše postaveným západním představitelem při oslavách.

 • Výměna občanských průkazů

  28:02 do playlistu

  Výměna občanských průkazů
  Skoro tři čtvrtě milionu lidí musí do konce roku na úřady pro nový občanský průkaz. Je to totiž deset let od první masivní výměny dokladů – a všem teď končí platnost.

 • Nedostatek lékařů v malých obcích

  29:55 do playlistu

  Nedostatek lékařů v malých obcích
  Jak motivovat lékaře, aby ordinovali v odlehlých oblastech? S plánem dnes přišla největší zdravotní pojišťovna. V místech, kde si doktoři ordinace nechtějí zřizovat, je hodlá VZP finančně zvýhodňovat.

 • Peníze pro zdravotnictví

  33:06 do playlistu

  Peníze pro zdravotnictví
  Až tři miliardy pro tuzemské nemocnice. S takovým požadavkem dnes ministr zdravotnictví zamířil za správcem státní kasy Andrejem Babišem. Neuspěl. Zdravotnická zařízení tak příští rok získají řádově stovky milionů korun.

 • Drahé preparáty na vzácné nemoci

  33:41 do playlistu

  Drahé preparáty na vzácné nemoci
  Peníze jsou velké téma i u nákladů na léčbu. Farmaceutické firmy vyvíjejí stále lepší preparáty i na ty nejvzácnější choroby. Pacientům třeba výrazně prodlouží život. Cena takových léků se ale pohybuje i v milionech korun za rok.

 • Kauza kolem bytů RPG

  36:16 do playlistu

  Kauza kolem bytů RPG
  Nájemníci bytů RPG nemusí po změně vlastníka vypovídat své smlouvy. Na tiskové konferenci Sdružení nájemníků bytů to dnes prohlásil jeho předseda Milan Taraba.

 • Semelová k soudu

  38:15 do playlistu

  Semelová k soudu
  Komunistická poslankyně Marta Semelová půjde na začátku příštího roku před soud. Na paní Semelovou a komunistickou stranu podal žalobu na ochranu osobnosti právník Michal Kincl.

 • Křivoklátsko národním parkem?

  38:41 do playlistu

  Křivoklátsko národním parkem?
  Přesvědčte lidi, že národní park je pro Křivoklátsko dobrý – vzkaz středočeského hejtmana ministru životního prostředí. Chce, aby místní dostali víc informací. O vzniku parku se mluví roky, podpora spíš klesá.

 • Obměna ústavních soudců

  40:31 do playlistu

  Obměna ústavních soudců
  Prezident Miloš Zeman se sešel se čtyřmi kandidáty na post ústavního soudce. Ten se uvolní v prosinci, kdy vyprší mandát Vladimíru Kůrkovi.

 • Velkokrádež na kukuřičném poli

  41:23 do playlistu

  Velkokrádež na kukuřičném poli
  Kukuřici skoro za milion korun ukradl z pole zloděj soukromému zemědělci na Olomoucku. Během jediné noci stihl nepozorovaně sklidit plochu o velikosti šestnácti fotbalových hřišť.

 • Soud o vydání Dahlgrena

  42:53 do playlistu

  Soud o vydání Dahlgrena
  Odvolací soud v americké Virginii zamítl žádost Kevina Dahlgrena, obviněného v Česku ze čtyřnásobné vraždy, o slyšení před senátem.

 • Pře o silniční vlaky

  43:16 do playlistu

  Pře o silniční vlaky
  Spor o obří nákladní auta na německých silnicích. Tamní ministr dopravy se postavil za nákladní vozy o délce přes 25 metrů. Údajně by měly výrazně šetřit palivo a infrastrukturu.

 • Vyučování v hradních kulisách

  45:27 do playlistu

  Vyučování v hradních kulisách
  Už na sedmi zámcích a hradech je možné vyučovat děti. Program Národního památkového ústavu hledá způsob, jak nalákat do staveb studenty. Nově lze vzdělávat i na zámku ve Veltrusích.

Přehrát vše

Související