iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2015
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
18151
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Opatření kvůli uprchlíkům

  0:34 do playlistu

  Opatření kvůli uprchlíkům
  V průběhu října by do Česka měly přiletět první syrské rodiny s nemocnými dětmi. Po jednání pracovní skupiny pro přesidlování termín potvrdili zástupci ministerstva vnitra. Na přelomu roku by pak mělo dorazit prvních padesát ze čtyř stovek uprchlíků.

 • Policejní prezident o uprchlících

  4:17 do playlistu

  Policejní prezident o uprchlících
  Denně policie v tuzemsku zadrží v průměru přes 40 nelegálních migrantů. Pohyb uprchlíků hlídá policie zejména blízko hranic - v případě potřeby je tam připravena povolat i posily z armády.

 • Kritika Řecka kvůli uprchlíkům

  4:43 do playlistu

  Kritika Řecka kvůli uprchlíkům
  Napětí kvůli uprchlíkům na ostrově Kos nadále pokračuje. Místní úřady jen obtížně zvládají příval lidí mířících do Evropy. Kvůli zacházení s migranty je kritizovala známá mezinárodní organizace Lékaři bez hranic.

 • Stamiliony na dálnice i železnici

  6:30 do playlistu

  Stamiliony na dálnice i železnici
  Ministr dopravy Dan Ťok si dnes u svého stranického šéfa a šéfa státní kasy Andreje Babiše vyjednal navýšení rozpočtu pro příští rok o dvě miliardy.

 • Rozdělování peněz z rozpočtu

  8:33 do playlistu

  Rozdělování peněz z rozpočtu
  Živý vstup redaktora Jana Bezděka.

 • Etnická ghetta ve velkoměstech

  9:55 do playlistu

  Etnická ghetta ve velkoměstech
  Boj o nadvládu nad jednou ze čtvrtí Duisburgu. Německá policie zahájila ofenzivu proti klanům, které se pokusili policisty vyhnat z etnicky smíšené části města.

 • Výbuch v litvínovské chemičce

  12:22 do playlistu

  Výbuch v litvínovské chemičce
  V litvínovské chemičce dnes vybouchly dvě propylénové jednotky. Ty se následně vzňaly. Toxické látky se ale podle vyjádření firmy do ovzduší nedostaly. Policie areál chemičky i jeho okolí vyklidila a evakuovala přes tisícovku lidí.

 • Výbuch v litvínovské chemičce

  14:31 do playlistu

  Výbuch v litvínovské chemičce
  Živý vstup redaktorky Ellen Brendlové.

 • Doporučení pro okolní obce

  16:17 do playlistu

  Doporučení pro okolní obce
  Situace v litvínovské chemičce zasáhla i okolní obce. Obyvatelé Horního Jiřetína si stěžovali, že je nikdo včas nevaroval. Obavy měli hlavně poté, co se na město snášely černé saze.

 • Výbuch v litvínovské chemičce

  18:12 do playlistu

  Výbuch v litvínovské chemičce
  Živý vstup redaktorky Ellen Brendlové.

 • Ministr o explozi

  18:58 do playlistu

  Ministr o explozi
  Rychlý zásah hasičů byl dnes rozhodující. Kdyby požár nezvládli včas utlumit, mohlo dojít k daleko ničivější havárii. Potvrdil to i ministr životního prostředí Richard Brabec.

 • Atentát v Bagdádu

  20:21 do playlistu

  Atentát v Bagdádu
  Skoro 80 lidí zabil výbuch nákladního auta plného výbušnin na tržišti v Bagdádu. K útoku se přihlásili sunnitští radikálové z Islámského státu. Jejich cílem byli vládní vojáci a milice v šíitské čtvrti.

 • Retrospektivní výstava děl Evy Švankmajerové

  20:40 do playlistu

  Retrospektivní výstava děl Evy Švankmajerové
  Retrospektivní výstavu maleb a kreseb Evy Švankmajerové představuje Staroměstská radnice v Praze. Deset let po její smrti připomíná expozice tvorbu světově proslulé malířky, keramičky, loutkářky a filmové výtvarnice.

 • Smrtící exploze ve skladu chemikálií

  23:22 do playlistu

  Smrtící exploze ve skladu chemikálií
  Čínští vyšetřovatelé pátrají po příčině obrovské exploze ve skladu nebezpečných chemikálií ve městě Tchien-ťin. Policie už zadržela vedení firmy, které skladiště patří. Výbuch usmrtil nejméně 50 lidí.

 • Placení kartou na vzestupu

  25:44 do playlistu

  Placení kartou na vzestupu
  V Česku roste počet platebních karet - za první pololetí jich přibylo sto sedm tisíc. Celkem tak lidé používají přes jedenáct milionů karet, nejvíc těch debetních. Stále oblíbenější jsou také bezkontaktní platby.

 • Unikátní operace srdce

  25:49 do playlistu

  Unikátní operace srdce
  Další milník v léčbě pacientů s nemocným srdcem. Lékaři v pražském IKEMu jako první na světě zavedli nejnovější pumpu, která přejímá funkci levé komory.

 • Ryby a vodáci na dně

  27:59 do playlistu

  Ryby a vodáci na dně
  Napůl vyschlá koryta a minimální průtok vody. Stav sucha panuje na převážné většině řek v Česku. Výjimkou jsou jen úseky pod několika přehradami.

 • Krizový štáb kvůli řece Moravě

  30:20 do playlistu

  Krizový štáb kvůli řece Moravě
  Povodí Moravy svolalo kvůli suchu krizový štáb - s úřady v nejvíc postižených oblastech se chce domluvit, jak přesně spotřebu vody omezit. Pokud bude současný stav pokračovat, můžou správci požadovat i nižší dodávky do průmyslových podniků.

 • Sucho ničí zeleň

  31:34 do playlistu

  Sucho ničí zeleň
  Vyschlá jsou nejen koryta řek, ale i zahrady a trávníky po celé zemi. Malí zahrádkáři se snaží svépomocí zachránit, co se dá. A o pomoc volají i velkopěstitelé.

 • Promlčecí lhůta u dopravních přestupků

  35:41 do playlistu

  Promlčecí lhůta u dopravních přestupků
  Vyhnout se trestu za přestupek v dopravě bude složitější. Prezident Miloš Zeman podepsal zákon, který prodlužuje tzv. promlčecí dobu z jednoho na tři roky. To by mělo pomoc především úřadům a hlavně ministerstvu dopravy.

 • Zavírání Klokánků

  37:43 do playlistu

  Zavírání Klokánků
  Fond ohrožených dětí bojuje o svou záchranu. Aktuálně dluží 122 milionů korun. I proto ruší Klokánky v Dubí u Teplic, Kroměříži a v pražských Kbelích. Děti a část zaměstnanců přesune jinam.

 • Nové lesnické stejnokroje

  38:27 do playlistu

  Nové lesnické stejnokroje
  Nové stejnokroje za desítky milionů plánuje pro své zaměstnance pořídit státní podnik Lesy České republiky. Právě vyhlásil soutěž pro návrháře. Hajní i správci polesí by se v uniformách podle poslední módy mohli do lesů vydat už příští rok.

 • Dluhy Řecka

  40:08 do playlistu

  Dluhy Řecka
  Věřitelé Řecka se obávají rostoucího dluhu země. Ten by měl v příštím roce přesáhnout 200 % HDP - navzdory plánu Atén privatizovat dva největší přístavy a státní dráhy.

 • Budoucnost brněnské Velké ceny

  40:27 do playlistu

  Budoucnost brněnské Velké ceny
  Legendy motocyklového sportu i současní jezdci na strojích - spanilá jízda v centru Brna byla součástí letošního ročníku Velké ceny silničních motocyklů, která startuje už zítra.

 • Válečná zvěrstva japonské armády

  42:13 do playlistu

  Válečná zvěrstva japonské armády
  V sobotu si svět připomíná 70. výročí kapitulace Japonska, kterou skončila 2. světová válka i v Tichomoří. Zločiny japonské armády jsou mezi asijskými státy dodnes zdrojem napětí.

 • Další ruský zákaz na dovoz

  45:04 do playlistu

  Další ruský zákaz na dovoz
  Albánii, Černou Horu, Island a Lichtenštejnsko přidalo Rusko na seznam západních zemí, ze kterých zakázalo dovoz potravin. Stopkou na hranicích pohrozilo i Kyjevu.

 • Pozorování padajících hvězd

  45:20 do playlistu

  Pozorování padajících hvězd
  V noci ze včerejška na dnešek vyvrcholil nejznámější roj Perseid. Třeba v Brně přišli padající hvězdy pozorovat tisíce lidí na Kraví horu. Právě tam ale počasí a zhoršená viditelnost sledování zkomplikovaly.

Přehrát vše

Související