iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 5. 2015
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
11381
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Rozpočet poprvé ve schodku

  0:32 do playlistu

  Rozpočet poprvé ve schodku
  Stát hospodaří hůř než před rokem. Rozpočet se za první čtyři měsíce propadl do mínusu. Loni v dubnu přitom stát hospodařil s přebytkem téměř 27 miliard. Podle ministerstva financí za zhoršením stojí hlavně růst výdajů.

 • Premiér Sobotka v Německu

  4:41 do playlistu

  Premiér Sobotka v Německu
  Vývoj rozpočtu je ale závislý hlavně na kondici hospodářství. A tu ovlivňují klíčoví obchodní partneři Česka. Tím největším je Německo a právě v Berlíně dnes o ekonomice jednal premiér Sobotka.

 • Premiér Sobotka v Německu

  7:16 do playlistu

  Premiér Sobotka v Německu
  Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.

 • Nové vedení české armády

  9:43 do playlistu

  Nové vedení české armády
  V čele české armády stojí od dnešního dne nový muž – generálporučík Josef Bečvář. Na Pražském hradě ho oficiálně jmenoval prezident Miloš Zeman. Josef Bečvář vystřídal na postu náčelníka Generálního štábu Petra Pavla.

 • Žaloba na exprimátora Mandíka

  12:00 do playlistu

  Žaloba na exprimátora Mandíka
  Státní zástupce obžaloval bývalého primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka a někdejšího radního Josefa Macíka. Podle žalobce zneužili pravomoci úřední osoby a porušili povinnosti při správě cizího majetku v projektu vítání občánků.

 • Zadržení amerických teroristů

  12:21 do playlistu

  Zadržení amerických teroristů
  Dallaská policie zabila dva útočníky, kteří začali střílet před budovou, kde se konala konference a výstava karikatur proroka Mohameda. Muži před tím stihli zranit jen jednoho člověka.

 • Rozhovor českého prezidenta s ruskými médii

  14:20 do playlistu

  Rozhovor českého prezidenta s ruskými médii
  Prezident Miloš Zeman se znovu vyslovil pro zrušení protiruských sankcí. Podle něho jsou kontraproduktivní a zvyšují napětí mezi státy, místo toho, aby situaci uklidňovaly.

 • Převod nádražních budov

  15:03 do playlistu

  Převod nádražních budov
  Živý vstup redaktora Jana Beránka.

 • Britové před volbami

  17:41 do playlistu

  Britové před volbami
  Britská předvolební kampaň finišuje. Už ve čtvrtek Britové rozhodnou, jestli v úřadě ponechají konzervativního premiéra Camerona nebo zvítězí opoziční labouristé. Průzkumy nenaznačují jasného favorita.

 • Konec horolezecké sezony na Mount Everestu

  20:06 do playlistu

  Konec horolezecké sezony na Mount Everestu
  Šerpové v Nepálu neobnoví výstupovou trasu na nejvyšší horu světa. Před víc než týdnem ji poničila zemětřesením uvolněná lavina. 19 lidí zemřelo.

 • Jihočeské rybníky v UNESCO

  20:23 do playlistu

  Jihočeské rybníky v UNESCO
  Ministerstvo životního prostředí podpořilo zápis třeboňské rybniční soustavy na seznam UNESCO. Podle ministra Richrada Brabce jde o unikátní technické dílo. Soustava je už na předběžném státním seznamu.

 • Zatykač na Milana Kremela

  23:09 do playlistu

  Zatykač na Milana Kremela
  Městský soud v Praze vydal příkaz k zadržení aktéra jednoho z největších podvodů posledních let. Milan Kremel, někdejší šéf zkrachovalé makléřské firmy Clanroy, která připravila státní firmy o více než sto milionů korun, je podle soudu na útěku.

 • Nárůst antisemitských projevů

  25:17 do playlistu

  Nárůst antisemitských projevů
  Až čtyřnásobně v loňském roce stoupl počet projevů nenávisti vůči Židům. Podle pražské Židovské obce přibylo hlavně verbálních útoků, obtěžování nebo výhrůžek na internetu a nenávistných e-mailů členům židovské komunity.

 • Zadlužené matky samoživitelky

  26:16 do playlistu

  Zadlužené matky samoživitelky
  Dluh českých domácností u bank stoupl za poslední měsíc o dalších šest miliard korun. Celkem už dluží téměř 1,3 bilionu. A stoupá i počet zadlužených žen.

 • Písemné maturity

  28:21 do playlistu

  Písemné maturity
  Pro některé středoškoláky dnes začala písemná část státních maturit. Na řádný termín se přihlásilo více než 74 tisíc studentů. Je to ale přibližně o 5 500 méně než před rokem.

 • Registrační značky na přání

  28:42 do playlistu

  Registrační značky na přání
  Párek, hezoun nebo třeba policie – to jsou výrazy, které se jako registrační značka auta jen tak neobjeví. Ministerstvo dopravy dokončuje přípravy systému značek na přání. Spustí se v lednu 2016.

 • Nové podezření na rychlostudium

  30:44 do playlistu

  Nové podezření na rychlostudium
  Další z tuzemských univerzit čelí podezření, že tolerovala takzvané rychlostudenty. Soukromá škola, která nese jméno učitele národů Jana Amose Komenského, dnes nařčení akreditační komise důrazně odmítla.

 • Konec Literární akademie

  34:14 do playlistu

  Konec Literární akademie
  Další aktuální případ školy v problémech je soukromá Literární akademie, která čelila kritice z akademické obce kvůli rozšiřování na mimoumělecké obory. Doplatí ale zřejmě na problémy s hospodařením.

 • Kauza plzeňských práv

  34:33 do playlistu

  Kauza plzeňských práv
  Největší skandál ohledně nekvalitního studia se ale týkal státní vysoké školy. A to plzeňských práv. Studenti na této fakultě Západočeské univerzity získávali tituly nezvykle rychle.

 • Vysokoškolské tituly v Česku

  36:31 do playlistu

  Vysokoškolské tituly v Česku
  Nejběžnějším tuzemským titulem podle statistik ministerstva vnitra zůstává inženýr, před jménem ho používá bezmála 370 tisíc lidí, následuje magistr a doktor medicíny.

 • Budoucnost tunelu Blanka

  36:44 do playlistu

  Budoucnost tunelu Blanka
  Praha potvrdila 15. září jako termín pro otevření Blanky. Kvůli napojení na tunelový komplex se ale od 3. do 13. července uzavře Strahovský tunel.

 • Rasové nepokoje na Blízkém východě

  37:40 do playlistu

  Rasové nepokoje na Blízkém východě
  Izraelský Tel Aviv zažil nejtvrdší pouliční srážky za dekády. Při demonstraci etiopské komunity utrpělo zranění skoro sedmdesát lidí, desítky skončily za mřížemi. Jako v americkém Baltimore se rozbuškou stalo policejní násilí proti černému mladíkovi.

 • Jméno dcery Kate a Williama

  39:30 do playlistu

  Jméno dcery Kate a Williama
  Dcera prince Williama a vévodkyně Kate se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana. Dva dny po jejím narození to oznámil Kensingtonský palác.

 • Koncert k oslavám konce 2. světové války

  39:53 do playlistu

  Koncert k oslavám konce 2. světové války
  Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.

 • Největší tanker na Labi

  41:45 do playlistu

  Největší tanker na Labi
  Ve chvaletické loděnici spustili na vodu opravený tanker Christoph. Jde o vůbec první velké nákladní plavidlo, které si v Česku nechal jeho německý majitel zrenovovat.

 • Autem na Sněžku ne

  43:50 do playlistu

  Autem na Sněžku ne
  Kuriózní případ řeší správa Krkonošského národního parku. 24letý muž chtěl vyjet autem na vrchol Sněžky po turistické stezce Obřím dolem.

 • Král severské krimi v Praze

  44:10 do playlistu

  Král severské krimi v Praze
  Jo Nesbø, nejprodávanější autor skandinávských detektivek, dorazil do Prahy. Představil český překlad svého románu Policie. Toho se tu od dubna prodalo už přes 25 tisíc výtisků.

Přehrát vše

Související