iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 3. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
17578
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Vyšetřování pádu letadla

  0:38 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Evropa vstřebává šok z havárie letadla ve francouzských Alpách a smrti 150ti lidí na palubě. Truchlí hlavně ve Španělsku a Německu, odkud pocházela většina obětí. Na místě, kde se Airbus A320 společnosti Germanwings zřítil, pracují desítky záchranářů.

 • Vyšetřování pádu letadla

  2:21 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  V troskách je nejspíš i druhá černá skříňka, kterou se zatím nepodařilo lokalizovat. Data z ní by mohla doplnit informace, které zatím vyšetřovatelé získali z prvního zařízení.

 • Vyšetřování pádu letadla

  4:58 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Živý vstup zpravodajů Petra Zavadila z Franice a Bohumila Vostala z Německa.

 • Registr smluv

  10:27 do playlistu

  Registr smluv
  Jeden z klíčových kroků v boji proti korupci, zákon o registr smluv, míří do finále. Dnes se jím zabývá koaliční rada, zástupci vládních stran dolaďují detaily.

 • Schůzka koaliční rady

  12:40 do playlistu

  Schůzka koaliční rady
  Živý vstup redaktora Tomáše Drahoňovského.

 • Odchod horníků do předčasného důchodu

  13:31 do playlistu

  Odchod horníků do předčasného důchodu
  Téměř sedm set horníků společnosti OKD půjde do důchodu o pět let dříve. Schválila to vláda. Rozhodnutí se dotkne všech, kteří začali v dolech pracovat před rokem 1993.

 • Zeman na Liberecku

  15:10 do playlistu

  Zeman na Liberecku
  Prezident republiky Miloš Zeman je pro další rozvoj jaderných elektráren, stejně jako pro další využívání zásob uranu. Řekl to během své návštěvy Libereckého kraje při setkání s obyvateli Stráže pod Ralskem.

 • Uprchlý aktér tunelovací kauzy

  15:48 do playlistu

  Uprchlý aktér tunelovací kauzy
  V Česku vyplouvá na povrch dalších případ jehož aktér uprchl do zahraničí. Jde o Milana Kremela obžalovaného kvůli jedné z největších kauz tunelování posledních let.

 • Cena za metro D

  18:08 do playlistu

  Cena za metro D
  45 miliard plus DPH - cena stavby metra D ze stanice Náměstí Míru do Písnice. Vyčíslil ji generální ředitel Metroprojektu David Krása. Kratší varianta z Pankráce by včetně výkupu pozemků a parkovišť stála 33 miliard bez daně.

 • Zatýkání v ukrajinském parlamentu

  18:30 do playlistu

  Zatýkání v ukrajinském parlamentu
  Kyjev bojuje proti korupci a neomezené moci oligarchů. Na dnešním zasedání ukrajinského kabinetu se zatýkalo. A prezident Petro Porošenko přijal demisi gubernátora Dněpropetrovsku - miliardáře Igora Kolomojského.

 • Propuštění zajatců

  20:24 do playlistu

  Propuštění zajatců
  Bojovníci Islámského státu propustili tři z devíti rukojmí, které unesli 6. března v Libyi na ropném poli Ghaní. Dva muži z Bangladéše a jeden z Ghany jsou v pořádku a vrátí se domů.

 • Rekonstrukce unikátního Brummelova domu

  20:43 do playlistu

  Rekonstrukce unikátního Brummelova domu
  Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.

 • Opravy silnic v krajích

  22:25 do playlistu

  Opravy silnic v krajích
  Kraje žádají skoro 5 miliard na opravy vedlejších silnic. Je to víc, než nabídlo ministerstvo dopravy. Regiony dostanou i chybějící peníze na projekty hrazené z evropských fondů.

 • Nejvyšší soud o žďárské útočnici

  24:52 do playlistu

  Nejvyšší soud o žďárské útočnici
  Opavský okresní soud nepochybil, když umožnil ambulantní léčbu psychicky nemocné ženy, která v říjnu zabila studenta ve Žďáru nad Sázavou. Stížnost na jeho rozhodnutí podala exministryně spravedlnosti Helena Válková.

 • Průjezd amerického konvoje Českem

  25:54 do playlistu

  Průjezd amerického konvoje Českem
  Osmi z deseti Čechů nevadí průjezd amerického vojenského konvoje přes české území. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který pro Českou televizi provedla agentura STEM/MARK.

 • Novorozenec v babyboxu

  28:32 do playlistu

  Novorozenec v babyboxu
  Novorozeného chlapce našli ráno zdravotníci v babyboxu v Ústí nad Orlicí. Letos jde o sedmé dítě a celkem o 119., které rodiče odložili do schránky.

 • Dodržování bezpečné vzdálenosti

  28:47 do playlistu

  Dodržování bezpečné vzdálenosti
  Nedodržování bezpečné vzdálenosti jako druhá nejčastější příčina dopravních nehod, kterou přitom v provozu nikdo nehlídá. Policie to chce změnit.

 • Vyšetřování pádu letadla

  31:00 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Francouzští vyšetřovatelé havárie letadla společnosti Germanwings zatím nedokážou potvrdit, jestli byla posádka při klesání stroje při vědomí. Airbus podle nich ale neexplodoval za letu, roztříštil se až v horách.

 • Vyšetřování pádu letadla

  33:31 do playlistu

  Vyšetřování pádu letadla
  Každých dvacet čtyři hodin musí stroj prohlédnout mechanici, poslední kontrola před odletem je však vždy na pilotovi. Právě on totiž odpovídá za bezpečnost cestujících.

 • Vleklý spor o dům

  35:21 do playlistu

  Vleklý spor o dům
  Ústavní soud se zastal emigranta Jiřího Rábla, který se už dvě desítky let dožaduje svého brněnského domu. Ten propadl státu, když Rábl v osmdesátých letech utekl za hranice.

 • Loupež trojicí expolicistů

  37:40 do playlistu

  Loupež trojicí expolicistů
  Tři bývalí policisté podle speciálního vyšetřovacího týmu přepadli před devíti lety bezpečnostní auto u Slavkova na Vyškovsku. A z něho vzali bezmála 80 milionů korun.

 • Nové značení policejních hodností

  38:29 do playlistu

  Nové značení policejních hodností
  Nové důstojnické hodnosti na policejních uniformách, stříbrné osmicípé hvězdy nahradí pěticípé zlaté, přibude i červené lemování. Změnu za 6 milionů korun schválila vláda.

 • Zatčení teroristy z Tunuisu

  40:43 do playlistu

  Zatčení teroristy z Tunuisu
  Policie v Tunisku zatkla strůjce teroristického útoku na muzeum v hlavním městě, při kterém zemřelo 20 převážně zahraničních turistů.

 • České potraviny v amerických obchodech

  41:01 do playlistu

  České potraviny v amerických obchodech
  Ministr zemědělství a několik podnikatelů se v těchto dnech v Americe pokoušejí zjistit, jak pomoci českým výrobkům na tamní trh. Odlišné předpisy, nasycenost tamního trhu i málo zkušeností, vyjma piva, cestu na regály stěžují.

 • Propuštění Jeremy Clarksona

  43:21 do playlistu

  Propuštění Jeremy Clarksona
  Britská televize BBC neprodloužila smlouvu moderátorovi populárního pořadu o autech Top Gear. Jeremy Clarkson se popral s producentem kvůli tomu, že mu nezajistil teplé jídlo.

 • Rozvíjení přirozeného talentů

  43:39 do playlistu

  Rozvíjení přirozeného talentů
  Jak v každém objevit jeho přirozený talent? Pomoct má koncepce ministerstva školství. Už od mateřinek má učitelům v mateřských a na základních školách má pomoci učitelům vlohy u dětí nejenom odhalit, ale taky správně rozvíjet.

 • 70 let od bombardování Prahy

  45:29 do playlistu

  70 let od bombardování Prahy
  Podruhé a tentokrát nikoliv omylem začaly před 70 lety na Prahu padat bomby z amerických letadel. Na metropli zamířilo přes 400 bombardérů chráněných stíhači.

Přehrát vše

Související