iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 3. 2014
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

25 hlasů
11598
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Budoucnost Ukrajiny

  0:42 do playlistu

  Budoucnost Ukrajiny
  Krym spěchá se snahou o připojení k Rusku. Jeho poslanci získali podporu u ruských zákonodárců. Ukrajina varuje, že výsledek referenda, plánovaného na 16. březen, nikdo neuzná.

 • Budoucnost Ukrajiny

  3:11 do playlistu

  Budoucnost Ukrajiny
  Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.

 • Budoucnost Ukrajiny

  4:52 do playlistu

  Budoucnost Ukrajiny
  Podle ruského tisku je svržený prezident Viktor Janukovyč hospitalizován kvůli problémům se srdcem. Ukrajinská agentura Unian uvádí, že politik už nemusí být mezi živými.

 • Budoucnost Ukrajiny

  6:44 do playlistu

  Budoucnost Ukrajiny
  Jen 500 kilometrů od bouřlivého Krymu právě začaly paralympijské hry v Soči. Ještě dopoledne ukrajinští sportovci zvažovali jejich bojkot. Nakonec se rozhodli soutěžit. Účast už ale dopředu odmítli někteří západní politici.

 • Budoucnost Ukrajiny

  8:41 do playlistu

  Budoucnost Ukrajiny
  O události na Ukrajině se alespoň okrajově zajímá přes 90 procent Čechů. Intenzivně pak čtvrtina lidí. Ukázal to exkluzivní průzkum společnosti STEM/MARK pro ČT.

 • Ovzduší na Ostravsku

  11:16 do playlistu

  Ovzduší na Ostravsku
  Desítky milionů korun na čistší vzduch při první návštěvě Moravskoslezského kraje slíbil ministr životního prostředí Richard Brabec. Kromě jiného mají jít na výměnu starých kotlů za ekologičtější.

 • Pití alkoholu v českém parlamentu

  12:52 do playlistu

  Pití alkoholu v českém parlamentu
  Senát neplánuje zakázat konzumaci alkoholu během pravidelných schůzí. Podle kanceláře předsedy problémy s alkoholem senátoři nemají. Ve čtvrtek přitom zakázal prodej a podávání alkoholu během jednání pléna předseda sněmovny.

 • Odvolání Martina Červíčka

  14:26 do playlistu

  Odvolání Martina Červíčka
  Martin Červíček, současný náměstek policejního prezidenta a bývalý šéf sboru, podle informací České televize neuspěl v rozkladovém řízení, které podal kvůli svému odvolání.

 • Kompenzace pro nemocnice

  16:49 do playlistu

  Kompenzace pro nemocnice
  První miliardu jako kompenzaci za zrušené poplatky za pobyt by nemocnice měly dostat v červenci, další miliardu v říjnu. Rozhodne se na jednání vlády v polovině března.

 • Rozvody registrovaných partnerů

  17:36 do playlistu

  Rozvody registrovaných partnerů
  Osm let uplyne v těchto dnech od chvíle, kdy poslanci umožnili českým párům stejného pohlaví uzavírat registrovaná partnerství. Vstoupily do něj stovky dvojic a každý osmý pár se od té doby rozhodl partnerství ukončit.

 • Ministr průmyslu na Ústecku

  19:06 do playlistu

  Ministr průmyslu na Ústecku
  Živý vstup redaktora Petra Baraňáka.

 • Divadelní novinky: Kafka 24

  20:23 do playlistu

  Divadelní novinky: Kafka 24
  Nenápadný podivín, nebo bonviván? Jaký vlastně byl spisovatel Franz Kafka člověk? Odpověď hledají v Dejvickém divadle, v nové inscenaci Karla Františka Tománka.

 • Posudek na pronájem gripenů

  22:24 do playlistu

  Posudek na pronájem gripenů
  Ministerstvo obrany si nenechá udělat nezávislou analýzu na prodloužení pronájmu gripenů. Ta by měla potvrdit, nebo vyvrátit, že kontrakt téměř za 17 miliard korun není předražený.

 • Zbytečné amputace kvůli cukrovce

  24:22 do playlistu

  Zbytečné amputace kvůli cukrovce
  Každý rok přijde o nohu víc než deset tisíc lidí nemocných cukrovkou. K amputacím vedou u pacientů s diabetem problémy s chronickými ranami, které se obtížně hojí, a jak varují lékaři, i snadno zanedbají.

 • Silničáři nemají čím opravovat silnice

  27:00 do playlistu

  Silničáři nemají čím opravovat silnice
  Obalovny zatím nefungují, čekají na velké zakázky. Opravy výtluků se tak i přes příznivé počasí musejí provádět jen provizorní a drahou pytlovanou směsí.

 • Předváděcí akce pokračují

  28:46 do playlistu

  Předváděcí akce pokračují
  Případů podvedených seniorů nepoctivými prodejci přibývá. I přesto, že od ledna platí novela zákona o ochraně spotřebitele, která měla umožnit předváděcí akce lépe kontrolovat, počet stížností a podnětů se oproti loňsku zvýšil dokonce o 50 %.

 • Ukrajinci a Rusové v Česku

  31:08 do playlistu

  Ukrajinci a Rusové v Česku
  Ukrajinská ambasáda zatím nezveřejnila, kolika Ukrajinců na území české republiky se týká vojenská mobilazace. Od 1. března se tady mají hlásit ukrajinští vojáci v záloze. Podle ukrajinských diplomatů v česku žije 110 000 lidí ukraqjinské národnosti.

 • Ukrajinci a Rusové v Česku

  34:05 do playlistu

  Ukrajinci a Rusové v Česku
  Ukrajinců v Česku ubývá, Rusů naopak přibývá. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu za posledních pět let.

 • Ukrajinci a Rusové v Česku

  35:43 do playlistu

  Ukrajinci a Rusové v Česku
  Mezi nejznámější patří třeba síť čerpacích stanic Lukoil, plynová dodavatelská společnost Vemex nebo banka Sberbank. Ta je na tuzemském trhu přesně rok.

 • Výjimka pro nekvalifikované učitele

  37:20 do playlistu

  Výjimka pro nekvalifikované učitele
  Ve školách budou moct dál působit rodilí mluvčí, učitelé odborných předmětů s polovičním úvazkem a ti, kterým je přes pětapadesát a mají dvacetiletou praxi.

 • Stárnoucí učitelé

  37:39 do playlistu

  Stárnoucí učitelé
  Přesluhující učitel, pokud měl dřív smlouvu na dobu neurčitou, nesmí podle zákoníku dostat výpověď. Ředitelé ale upozorňují, že někteří kantoři v penzi už na své povinnosti nestačí.

 • Zaměstnávání handicapovaných

  39:44 do playlistu

  Zaměstnávání handicapovaných
  V Česku přibývá firem, které zaměstnávají zdravotně postižené. V rámci sociálního podnikání najímá zdravotně nebo sociálně handicapované už přes 100 podniků.

 • Rekonstrukce vyhořelé chaty na Pustevnách

  42:00 do playlistu

  Rekonstrukce vyhořelé chaty na Pustevnách
  Statici začali zajišťovat vyhořelou chatu Libušín na Pustevnách. Zničenou národní kulturní památku spravuje Valašské muzeum v přírodě. Jeho pracovníci se rozhodli zbytek objektu zachovat a následně ho zrekonstruovat.

 • Čechoslováci v Severní Koreji

  42:19 do playlistu

  Čechoslováci v Severní Koreji
  Před 60 lety poslal komunistický režim vojáky a zdravotníky na pomoc tehdy spřátelené Severní Koreji. V zemi jich působilo až několik stovek. Dnes se objevují svědectví v podobě filmů a fotografií.

 • Charita pro děti z Gambie

  44:47 do playlistu

  Charita pro děti z Gambie
  Desetitisíce školáků napříč republikou pomáhaly při charitativní akci dětem v Gambii. Za výtěžek z jejich prodeje se pořídí kola, na kterých malí Afričani jezdí do vzdálených škol.

Přehrát vše

Související