iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2014
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
11135
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:00 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Jmenování ministrů

  0:38 do playlistu

  Jmenování ministrů
  Až rozhovory s jednotlivými kandidáty na ministry definitivně rozhodnou o tom, zda je Miloš Zeman jmenuje do funkcí. Prezident to naznačil v Otázkách Václava Moravce.

 • Vrácení majetků církvím

  4:17 do playlistu

  Vrácení majetků církvím
  Církev by mohla na Pražském hradě získat dvě budovy, které jsou ve špatném stavu. Ty by si následně mohla opravit pro své účely.

 • Nový ombudsman

  6:48 do playlistu

  Nový ombudsman
  Současný zástupce ombudsmana Stanislav Křeček a bývalý ministr a šéf Legislativní rady vlády Pavel Zářecký – kandidáti, které navrhne prezident Miloš Zeman na místo veřejného ochránce práv.

 • Reakce na úmrtí Ariela Šarona

  7:52 do playlistu

  Reakce na úmrtí Ariela Šarona
  Izraelci se loučí s Arielem Šaronem. Rakev s bývalým premiérem vystavili před budovou parlamentu. Státní pohřeb proběhne zítra. Smutečního obřadu se zúčastní řada světových politiků.

 • Divoká honička na D5

  9:46 do playlistu

  Divoká honička na D5
  Dramatickou honičku ze včerejšího podvečera začala řešit Generální inspekce bezpečnostních sborů. Během jízdy totiž padlo několik ran. Postřelený řidič, který ujížděl policistům z Prahy do Plzně, leží ve fakultní nemocnici v Lochotíně.

 • Léky jako jedna z klíčových úspor ve zdravotnictví

  12:14 do playlistu

  Léky jako jedna z klíčových úspor ve zdravotnictví
  Prosazením nižšího DPH na nich chce v příštím roce ušetřit koalice a jako se zásadním zdrojem peněz s medikamenty počítá i největší zdravotní pojišťovna.

 • Vyšetřování vlivných podnikatelů pokračuje

  14:44 do playlistu

  Vyšetřování vlivných podnikatelů pokračuje
  Sedm měsíců po spuštění kauzy Nagyová detektivové stále pokračují ve vyšetřování údajných pražských kmotrů. Z policejních spisů také začínají prosakovat některá nová jména, jako je například exnáměstek ministra vnitra Radka Johna Michal Moroz.

 • Protesty na Ukrajině

  17:39 do playlistu

  Protesty na Ukrajině
  Na 50 tisíc lidí protestovalo v ukrajinském Kyjevě proti pátečnímu policejnímu zásahu, při kterém utrpěl zranění bývalý ministr vnitra Jurij Lucenko.

 • Konec Mečiarovy HZDS

  18:00 do playlistu

  Konec Mečiarovy HZDS
  Na Slovensku zanikla někdejší nejsilnější politická strana LS-HZDS, neodmyslitelně spjatá s dlouholetým předsedou Vladimírem Mečiarem. Strana v roce 2010 vypadla z parlamentu a voličské preference měla v současnosti minimální.

 • Transparentní účty obcí

  20:12 do playlistu

  Transparentní účty obcí
  Obce začínají používat transparentní účty. Kdokoli s přístupem k počítači může vidět, za co radnice utrácí a kolik. Nejnověji tento způsob účetnictví zavedl Tišnov jako vůbec první obec na jižní Moravě.

 • Divadelní novinky - opera Tannhäuser

  22:02 do playlistu

  Divadelní novinky - opera Tannhäuser
  Populární dílo německého hudebního skladatele Richarda Wagnera Tannhäuser uvedla v novém nastudování Státní opera Praha. Čtyřhodinová romantická opera, k níž ho inspiroval výlet na český hrad Střekov, má hvězdné obsazení.

 • Nosorožec černý jako trofej

  24:21 do playlistu

  Nosorožec černý jako trofej
  Přes 7 milionů korun zaplatil kupec v aukci za povolení k odstřelu ohroženého nosorožce černého. V Namibii může zastřelit jednoho samce. Peníze půjdou na ochranu ohrožených druhů. Mnoho lidí proti tomu protestuje.

 • Nehody kvůli špatnému stavu silnic

  25:56 do playlistu

  Nehody kvůli špatnému stavu silnic
  Závady na silnici loni způsobily dvakrát víc nehod než v roce 2012. Nebezpečné zatáčky, chybějící svodidla nebo oježděný povrch se v policejních statistikách nehod objevují stále častěji.

 • Tvrdší tresty za nekvalitní jídlo

  27:55 do playlistu

  Tvrdší tresty za nekvalitní jídlo
  Tvrdší postup proti problematickým potravinám a hlavně těm, kdo je mezi zákazníky posílají. Jeden z cílů kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečka.

 • Palachův týden

  30:02 do playlistu

  Palachův týden
  V půli ledna 1989 zažila Praha první opravdu početné protesty proti komunistickému režimu. Lidi tehdy skoro celý týden demonstrovali v centru i nejbližším okolí, na památku Jana Palacha.

 • Palachův týden

  33:08 do playlistu

  Palachův týden
  Kdo byl Jan Palach.

 • Předražené pomůcky

  36:31 do playlistu

  Předražené pomůcky
  S podezřením na zneužívání státního příspěvku pro nevidomé se na vedení Úřadů práce obrátila Transparency International. Skupina zrakově postižených si u ní stěžovala na jednání společnosti Brailcom.

 • Aktivisté proti velrybářům

  38:55 do playlistu

  Aktivisté proti velrybářům
  U břehů Antarktidy začala lovná sezona. Japonské velrybáře jako každý rok následují aktivisté z hnutí Sea Shepherd. Australskou vládu obviňují, že oproti slibům nezasahuje, i když Japonci ohrožené savce vybíjejí v chráněné oblasti.

 • Vysílač Topolná bez funkce

  40:56 do playlistu

  Vysílač Topolná bez funkce
  Na konci února přestane Český rozhlas po více než 60 letech vysílat na dlouhých vlnách. Tím ztratí na významu i 10. nejvyšší stavba v Česku. Přes čtvrt kilometru vysoká dvojice věží vysílače v Topolné.

Přehrát vše

Související