iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 11. 2013
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
11244
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:11 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Sporné body stranických programů

  0:48 do playlistu

  Sporné body stranických programů
  ČSSD a ANO se přiblížily shodě ve sporných daňových otázkách.

 • Nový předseda poslaneckého klubu ČSSD

  7:19 do playlistu

  Nový předseda poslaneckého klubu ČSSD
  Poslanci ČSSD zvolili novým předsedou svého klubu Romana Sklenáka. Ten nahradil Jeronýma Tejce, který rezignoval po aféře kolem tajné schůzky několika členů sociální demokracie s prezidentem Zemanem v Lánech.

 • Cyklon na Sardinii

  10:27 do playlistu

  Cyklon na Sardinii
  17 lidí zabil cyklon na Sardinii. Silná bouře způsobila také sesuvy půdy a bleskové záplavy. Několik vesnic stále nemá spojení se světem.

 • Výbuch u íránské ambasády v Bejrútu

  12:13 do playlistu

  Výbuch u íránské ambasády v Bejrútu
  Nejmíň 23 lidí včetně íránského kulturního atašé zemřelo při dvou explozích u íránské ambasády v Bejrútu. Na místě se odpálili dva sebevražední atentátníci napojení na al-Káidu.

 • Platy v Česku

  12:29 do playlistu

  Platy v Česku
  Přidávat se příští rok příliš nebude - mzdy budou stagnovat nebo porostou jen mírně. I když některé obory podle personalistů už znovu nabraly dech, zaměstnavatelé zůstávají opatrní.

 • Zavadil končí v čele odborů

  14:27 do playlistu

  Zavadil končí v čele odborů
  Jaroslav Zavadil končí v čele odborů - oznámil to na dnešním sněmu konfederace. Věnovat se bude už jen práci v Poslanecké sněmovně, kam se dostal jako pražský lídr sociálních demokratů.

 • Podmínka pro vyděrače

  16:47 do playlistu

  Podmínka pro vyděrače
  Za výhrůžné e-maily Miroslavu Kalouskovi dostal jejich autor Zbyněk Průša dvouletou podmínku. Tehdejšímu ministrovi financí loni napsal, že odpálí výbušniny na jednání vlády.

 • Pomáhají úřady obětem domácího násilí v Maďarsku?

  17:03 do playlistu

  Pomáhají úřady obětem domácího násilí v Maďarsku?
  Oběti domácího násilí v Maďarsku obviňují policii i úřady, že jim v těžké životní situaci nepomáhají. Upozornila na to organizace Human Rights Watch.

 • Za pád letadla mohou piloti

  19:05 do playlistu

  Za pád letadla mohou piloti
  Za nedělní pád letadla v ruské Kazani mohli podle vyšetřovatelů piloti. Když při druhém pokusu o přistání stroj ztratil rychlost, snažili se ji znovu získat prudkým klesáním. To se ale změnilo ve střemhlavý pád.

 • Filmové novinky

  19:15 do playlistu

  Filmové novinky
  Oldřich Kaiser a Jiří Lábus po letech spolu na filmovém plátně. Do kin přichází snímek Klauni. Scénář napsal Petr Jarchovský podle námětu Borise Hybnera.

 • Zvýšení bezpečnosti v problémových lokalitách

  21:18 do playlistu

  Zvýšení bezpečnosti v problémových lokalitách
  Víc policistů a sociálních pracovníků v ulicích, víc peněz na prevenci a větší spolupráce mezi policií a městy. Nový plán Ministerstva vnitra na zvýšení bezpečnosti v sociálně vyloučených lokalitách.

 • Výhled české ekonomiky

  23:31 do playlistu

  Výhled české ekonomiky
  OECD zhoršila výhled české ekonomiky. Podle její předpovědi by tuzemský hrubý domácí produkt měl letos klesnout o jedno a půl procenta.

 • Porušují porodnice zákon?

  23:52 do playlistu

  Porušují porodnice zákon?
  ÚOHS prověří, zda české porodnice neporušují zákon. Uchovávají totiž tzv. screeningové karty všech novorozenců, na nichž jsou i kapky krve. Vzniká rozsáhlá databáze s informacemi o DNA všech narozených dětí.

 • Čtvrtý mobilní operátor nebude

  26:06 do playlistu

  Čtvrtý mobilní operátor nebude
  Čtvrtý mobilní operátor v Česku nebude. Frekvence, které by mohl využívat totiž v dnešní aukci vydražili stávající účastníci trhu: Telefónica, T-Mobile a Vodafone. Celkem za ně zaplatí 8,5 miliardy korun.

 • Cukroví od profesionálů

  26:24 do playlistu

  Cukroví od profesionálů
  Pro cukráře začala hlavní sezona. Už teď přijímají objednávky na vánoční pečivo. Přestože suroviny od loňska zdražily, ceny hotových sladkostí se většinou zvedat nebudou.

 • Nadměrné pití alkoholu

  34:30 do playlistu

  Nadměrné pití alkoholu
  Výroční zpráva Národního střediska pro drogy a drogové závislosti ukazuje na nový trend: přibývá Čechů, kteří mají problém s pitím alkoholu. Nadměrně mu holduje každý dvanáctý dospělý.

 • Imigrační reforma v USA

  36:40 do playlistu

  Imigrační reforma v USA
  Miliony ilegálních přistěhovalců ve Spojených státech čekají na imigrační reformu, která by jim umožnila získat výhledově americké občanství. Dlouho slibované změny ale Kongres letos nejspíš projednat nestihne.

 • Justiční omyl znovu u soudu

  39:09 do playlistu

  Justiční omyl znovu u soudu
  Znojemský soud porušil zákon, když loni neumožnil znovu otevřít případ Jaroslava Schindlera, kterého soud v roce 2005 odsoudil za přepadení pošťačky. Později se ukázalo, že čin spáchal někdo jiný. Případ se teď vrací ke znojemskému soudu.

 • Vytápění dřevem

  40:55 do playlistu

  Vytápění dřevem
  Mezi lidmi roste zájem o palivové dřevo. Ne ale o to tradiční nařezané a naštípané, ale o takzvané stojaté, tedy takové, kdy si zájemce stromy sám pokácí a odveze. Ušetřit se dá víc než polovina nákladů.

 • Speciální rehabilitace snižuje počet úmrtí kardiaků

  42:38 do playlistu

  Speciální rehabilitace snižuje počet úmrtí kardiaků
  V Česku umírá na srdeční choroby až třicet tisíc lidí ročně. Nový program teď přebírá od švýcarských kolegů Všeobecná fakultní nemocnice. Speciální rehabilitace mají ročně snížit počet úmrtí na srdeční choroby až o 5 tisíc.

 • Starosta Ford bez pravomocí

  44:55 do playlistu

  Starosta Ford bez pravomocí
  Starosta kanadského Toronta Rob Ford si proti sobě poštval celé město. Po řadě skandálů včetně užívání drog, vyhrožování nebo řízení v opilosti mu městská rada osekala většinu pravomocí i rozpočtu.

Přehrát vše

Související