iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2013
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
18132
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Začala modernizace D1

  0:39 do playlistu

  Začala modernizace D1
  Oprava hlavního silničního tahu u nás začala. Jedná se o jednu z nejsložitějších stavebních akcí, protože dálnice D1 se bude modernizovat za provozu.

 • Pozitiva a negativa modernizace

  5:34 do playlistu

  Pozitiva a negativa modernizace
  Rekonstrukce dálnice přinese komplikace městům a obcím, přes které povedou objízdné trasy. Ty se už nyní obávají škod, které jim tranzitní doprava přes město přinese. Obchodníci a provozovatelé restaurací či motorestů z okolí se ale na výluku těší.

 • Podpora podnikatelům

  7:48 do playlistu

  Podpora podnikatelům
  Tržby obchodníků klesají už pět měsíců v řadě. Podle statistiků zákazníci v březnu utratili o tři procenta míň než vloni. A to je další rána pro český průmysl. Vláda chce podnikatelům pomoct.

 • Vzpomínka na osvobození

  10:08 do playlistu

  Vzpomínka na osvobození
  9. května 1945 ráno dorazily do téměř svobodné Prahy první sovětské tanky. Na příchod Rudé armády se vzpomínalo v hlavním městě především na Olšanských hřbitovech. Praha byla v roce 1945 jedním z posledních velkých bojišť druhé světové války v Evropě.

 • Oslavy Dne vítězství v Rusku

  12:06 do playlistu

  Oslavy Dne vítězství v Rusku
  V Rusku se vítězství ve válce, nazývané tam Velkou vlasteneckou, slaví stále stejně - 9. května. Vrcholem byla monstrózní vojenská přehlídka na Rudém náměstí. Konflikt stál tehdejší Sovětský svaz 27 milionů lidských životů.

 • Blesková povodeň

  14:48 do playlistu

  Blesková povodeň
  Studénku na Novojičínsku průtrže mračen zasáhly už včera večer. Silná bouřka s kroupami zvedla hladinu Butovického potoka a ten zaplavil hlavně sklepy a zahrady zhruba u 30 domů.

 • Clevelandský únosce před soudem

  16:37 do playlistu

  Clevelandský únosce před soudem
  Před soudem v americkém Clevelandu stanul Ariel Castro, který podle obžaloby unesl tři dívky a deset let je věznil a znásilňoval ve svém domě. Z vyšetřování mezitím unikají podrobnosti o jejich utrpení.

 • Laco deczi v Česku

  19:10 do playlistu

  Laco deczi v Česku
  Uznávaný jazzový trumpetista, emigrant, ale také herec a malíř Laco Deczi oslavil před nedávnem 75. narozeniny. Ze svého bydliště poblíž New Yorku přijel teď na tradiční koncertní turné do Česka.

 • Nehoda autobusu na R7

  21:22 do playlistu

  Nehoda autobusu na R7
  Více než dvacet zraněných při nehodě autobusu s kamionem a osobním autem - řidiči se srazili nedaleko pražského letiště Václava Havla. Jednu cestující z autobusu musel vrtulník dopravit s těžkými zraněními do vinohradské nemocnice.

 • Nové informace k výbuchu plynu v Divadelní ulici

  23:10 do playlistu

  Nové informace k výbuchu plynu v Divadelní ulici
  Výbuch v Divadelní ulici způsobil plyn, který unikal několik metrů před domem. Pomocí tlakové zkoušky potrubí to spolu s plynaři zjistili pražští kriminalisté.

 • Nový web o kvalitě potravin

  25:24 do playlistu

  Nový web o kvalitě potravin
  Další webové stránky mapující špatné zacházení s potravinami spouští už zítra Ministerstvo zemědělství společně se státní veterinární správou. Každý den se na mapě české republiky budou objevovat výsledky inspekcí v konkrétních firmách.

 • Otevření komory s korunovačními klenoty

  27:53 do playlistu

  Otevření komory s korunovačními klenoty
  Před necelou hodinou a půl otevřelo sedm významných představitelů státu i církve komoru s českými korunovačními klenoty. Od zítřka budou vystaveny pro veřejnost – a to teprve podvanácté v historii státu.

 • Trest pro mladíka za riskantní jízdu

  35:38 do playlistu

  Trest pro mladíka za riskantní jízdu
  Na tři roky do vězení poslal odvolací soud v Brně mladíka, který loni v září prudce zabrzdil před autobusem Městské hromadné dopravy. Původní rozsudek Krajského soudu tak ještě o rok zpřísnil.

 • Beztrestný obchod s novorozenci?

  37:56 do playlistu

  Beztrestný obchod s novorozenci?
  Velké pozdvižení budí v Polsku nový článek tamní verze týdeníku Newsweek. Ten tvrdí, že v Polsku díky děravým zákonům skoro beztrestně obchoduje s novorozenci.

 • Starali se o lyžaře, teď si musí hledat novou práci

  40:24 do playlistu

  Starali se o lyžaře, teď si musí hledat novou práci
  Řeč je o stovkách rolbařů, vlekařů, pokojských nebo servírek, kteří se během sezony starali o pohodlí lyžařů. Část skončí na úřadu práce, část jich ale pravidelně střídá letní a zimní zaměstnání už řadu let.

 • Nalezena těla pohřešovaných vodáků

  42:27 do playlistu

  Nalezena těla pohřešovaných vodáků
  Záchranáři dnes našli těla dvou ze tří vodáků, kteří minulý týden zmizeli na Hodonínsku při plavbě po řece Moravě. Pátrání po posledním pohřešovaném stále pokračuje.

 • Vzpomínka na Antonína Čermáka - starostu Chicaga

  44:05 do playlistu

  Vzpomínka na Antonína Čermáka - starostu Chicaga
  Je to přesně 140 let, co se v Kladně narodil Antonín Čermák – jeden z nejznámějších českých emigrantů a muž, který to dotáhl až na starostu Chicaga. Městská část Praha 6 dnes na jeho počest přejmenovala jednu ze svých základních škol.

 • Galerie pro několik set obyvatel

  45:56 do playlistu

  Galerie pro několik set obyvatel
  Ani malé obce nechtějí být místem, kde se jen bydlí, ale i místem, kde se kulturně žije. Příklad? Obec Středokluky, leží pár kilometrů za Prahou, a přesto i tam založili vlastní galerii.

Přehrát vše

Související