iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 10. 2017
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
10052
zhlédnutí

Objektiv

Madagaskar: Přírodní bohatství — Japonsko: Miyazu — Omán: Život v Ománu

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Madagaskar: Přírodní bohatství

  0:53 do playlistu

  Madagaskar: Přírodní bohatství
  Čtvrtý největší ostrov světa, Madagaskar, bývá někdy označován jako ráj pro přírodovědce. Díky izolaci od okolního světa je zdejší fauna a flora unikátní. Jak ale říká autor reportáže Jiří Bálek, o to více je zranitelná. Ostrov ukrývá značné bohatství i pod zemí. Najdete tu jedno z největších světových nalezišť safírů. A právě mezi hledače drahokamů se s Objektivem podíváme.

 • Japonsko: Miyazu

  9:33 do playlistu

  Japonsko: Miyazu
  Daniel Novotný nás vezme do jednoho malebného městečka Miyazu na ostrově Honšú nedaleko Kjóta. Dozvíte se třeba, jak vypadá typický japonský byt, proč se jen vyvolení nemusí krčit, když prochází dveřmi. A zjistíte, jak je to s tím mostem, na který se musíte dívat hlavou dolů, abyste zjistili, kam přesně vede.

 • Omán: Život v Ománu

  17:45 do playlistu

  Omán: Život v Ománu
  A na závěr nás čeká jedna ze zemí Arabského poloostrova. Je to země, kam jsme se s Objektivem zatím ještě nepodívali, a to už je co říct. Tou zemí je Omán. Je to ropná velmoc. Převážnou část země tvoří nekonečná poušť. Náš spolupracovník Daniel Dedera vám toho ve své reportáži stihne ukázat hodně. Třeba tradiční výrobu lodí z teakového dřeva, vezme nás mezi tamní rybáře nebo velbloudáře.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související