iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 11. 2012
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
7047
zhlédnutí

Objektiv

Indie: Pevnost Ambér — Indonésie: Lombok II — Mexiko: Západní Mexiko — Srí Lanka: Sloni

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pevnost Ambér

  1:08 do playlistu

  Pevnost Ambér
  Řeč teď bude o maháradžích - hinduistických panovnících, kteří spolu s bráhmany byli po staletí na vrcholu hierarchie indické společnosti. Dnes už je jejich vliv jen symbolický a do jejich - kdysi zapovězených - paláců se na některých místech Indie můžete přijít podívat. Jedním takovým je mohutná pevnost Ambér ve svazovém státě Radžastán.

 • Lombok II

  6:29 do playlistu

  Lombok II
  Dnes je Objektiv bez přehánění exotický a v jeho mixu nesmí chybět ani jihovýchodní Asie, přesněji Indonésie. Míříme na Lombok, za vůněmi a chutí místních trhů. Dary moře jsou hojné; pochutnáme si na nejvybranějších delikatesách, ale dozvíme se i to, jak se pobřeží dobývá sůl. Popravdě je to trochu riskantní podnikání - největším spojencem i nepřítelem v businessu je voda.

 • Západní Mexiko

  13:58 do playlistu

  Západní Mexiko
  Teď nás čeká západní Mexiko, jeho pobřeží a mangrovy, které lákají mohutné krokodýly, ale třeba taky hollywoodské filmaře. Místa, kam se vypravíme, nabízejí zkušenému pozorovateli nevšední zážitky. Pro toho, kdo má jen trochu odvahy a chuti vydat se dál, než do hotelové lobby a na pláže, tady máme zajímavou pozvánku.

 • Soutěž
 • Sloni

  23:40 do playlistu

  Sloni
  Srí Lanka je jedním z míst, kde v džungli můžete stále narazit na slony - ať divoké a nebo zdomácnělé, kteří místním lidem pomáhají při práci v lese. Pro zvířata, která se zraní, nebo mláďata bez matek, stojí v Pinnawale - ve vnitrozemí - obří sloní útulek. Už skoro čtyři desetiletí se tam starají o slony, kteří by sami v přírodě nepřežili.

Přehrát vše

Související