iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 7. 2012
11:25 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
8224
zhlédnutí

Objektiv

Řecko: Athos — Itálie: Toskánsko/Ventotene — Čečensko: Horská turistika

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Athos

  0:58 do playlistu

  Athos
  Ostrov, na který nesmí žádné ženy, to je mnišský stát Athos, který byste našli na jednom ze tří poloostrovů Chalkidiki. Athos je sice poloostrov, ale cestou po pevnině se na něj nedostanete, musíte asi deset minut lodí. Mniši tu žijí v klášterech postavených přímo nad mořem. A ke vstupu na ostrov potřebujete zvláštní povolení, tedy ženám by i toto povolení bylo na nic, opravdu tam nesmí. A pokud by snad některou napadlo, že by se na ostrov pokusila dostat v převlečení, čekal by jí trest. Naštěstí je tu ale Objektiv, který vás tam vezme. Všechny, bez rozdílu.

 • Toskánsko/Ventotene

  8:22 do playlistu

  Toskánsko/Ventotene
  I v další reportáži zůstaneme v Evropě, z Řecka se přesuneme do Itálie. A co nás tam čeká? Dozvíme se mimo jiné, jak se kdysi lisoval olivový olej a jak vám ukáže Lucie Chvojková, nebylo to nic snadného. Nahlédneme do života zemědělců v minulém století, vypravíme se za nimi do Toskánska. A samozřejmě, že nebude chybět ani chuť pravé italské kuchyně a vína. A kdyby vám to pořád ještě bylo málo, tak se vrtulníkem přesuneme na ostrov Ventotene kterým nás provede přímo jeden z místních obyvatel.

 • Horská turistika

  20:16 do playlistu

  Horská turistika
  Horská turistika v Čečensku? Ještě nedávno by to znělo jako nejbláznivější věc, a to i pro ostřílené válečné zpravodaje. Čečenské hory byly přísně uzavřenou zónou a bojovala tam ruská armáda a povstalci. Dneska už je ale situace jiná. Do míst v srdci kavkazské republiky je možné se dostat po silnici a je tam relativní klid. Z války se rychle vzpamatovává i hlavní město Groznyj. V následující reportáži vás o tom přesvědčí Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související