iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2012
11:25 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
7824
zhlédnutí

Objektiv

Ukrajina: České stopy — Itálie: Gaeta — Japonsko: Úcta

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • České stopy

  0:57 do playlistu

  České stopy
  Sen o Podkarpatské Rusi vydržel Čechům 20 let a byl jednou z nejzajímavějších epizod v dějinách. Když se v roce 1919 stala součástí první republiky, stát začal s masivní obnovou infrastruktury. Dodnes jsou tu k vidění v nedotčené podobě díla špičkových českých architektů jako byl třeba Josef Gočár. Taky výlety do Karpat patřily k dobovému bontonu a oblast detailně popisují staré turistické průvodce. Po české stopě na dnešní Zakarpatské Ukrajině se vydali Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Gaeta

  10:43 do playlistu

  Gaeta
  Místo opředené mnoha řeckými a římskými bájemi. To je italská Gaeta. Přístav, který leží mezi Římem a Neapolí. Nevydáme se do historického centra, ale naopak podrobně prozkoumáme jeho okolí. Takže se můžete těšit na tajemná místa, která sloužila jako úkryt pirátům. Vydáme se ale i třeba do národního parku, nebo do nedalekého mauzolea. A taky do bunkru z druhé světové války. A představte si, že dodnes není úplně jasné, jak a kdy Gaeta získala svoje jméno. A to už se dost pravděpodobně nedozvíme nikdy.

 • Úcta

  18:53 do playlistu

  Úcta
  A teď už slibovaný výlet do Japonska. Jak říká zpravodaj České televize Tomáš Etzler, je to země, kde je respekt a ochota vidět na každém kroku. Setkáte se s ní takřka všude v běžném životě. Na vlakových nástupištích, v obchodech, anebo v restauracích. Zdvořilému chování se učí děti už ve školách. Ona třeba už jen taková typická japonská poklona není vůbec nic snadného. Poklonit se o trochu víc, nebo míň už totiž může něco znamenat. Anebo vyměnit si s někým vizitku? To je třeba se také správně naučit. Více už Tomáš Etzler.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související