iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 12. 2010
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

67 hlasů
9998
zhlédnutí

Objektiv

Indie: Darjeeling čaj — Turecko: Mikuláš — Itálie: Trento

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Indie: Darjeeling čaj

  0:53 do playlistu

  Indie: Darjeeling čaj
  V indickém Dádrdžílinku se čaj pěstuje už od roku 1841, a pokud se o čaji chceme něco dozvědět, jsme na správné adrese. Dádrdžílink často bývá označován jako „šampaňské mezi čaji“. Řada znalců skutečně tvrdí, že právě tady se rodí nejkvalitnější a nejchutnější a také nejproslulejší nápoj z lístků čajovníku. Zveme vás na výlet do indického svazového státu Severní Bengálsko, na tibetsko-nepálské hranice, a je na vás, abyste rozhodli.

 • Turecko: Mikuláš

  8:19 do playlistu

  Turecko: Mikuláš
  Celý svět jej zná jako Santa Clause a hlavně děti si myslí, že žije na Severním pólu. My v Česku víme, že správně je to Mikuláš a dárky nosí dětem už začátkem prosince. Ať tak či onak, mnozí z nás by tohoto hrdinu umístili nejspíše někam za polární kruh. Santa či Nikolas a nebo Mikuláš ale patří úplně jinam. Historická postava inspirující advent i vánoce patří do dnešního Turecka a my vás právě tam zavedeme.

 • Soutěž

  14:11 do playlistu

  Soutěž
  Zůstáváme v Turecku a zajímá nás, jak se řekne turecky Santa Klaus? A) Noel Baba B) Ali Baba C) Baba Jaga

 • Itálie: Trento

  14:45 do playlistu

  Itálie: Trento
  Nakonec míříme na sever apeninského poloostrova do Monte Bondone v jižním Trentinu. Tuhle oblast, kam jezdí lyžovat mnoho Čechů, pro nás objeví Lucie Chvojková. Lyžím se při návratech do Trentina tentokrát striktně vyhýbala a jsme si jistí, že nelitovala a litovat určitě nebudeme ani my – seznámí nás s tajemstvím místního vína, skvělé kuchyně a taky nám třeba prozradí, jak nastartovat správné italské odpoledne a večer.

Přehrát vše

Související