iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 7. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

25 hlasů
9315
zhlédnutí

Objektiv

Kazimierz — Vratislav — Krakov

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kazimierz

  1:09 do playlistu

  Kazimierz
  Nejprve se vydáme na místo, kde nás Mirek Karas určitě přesvědčí o tom, že má s Polskem známost opravdu intimní, do města Kazimierz Dolny v Pulawském vojvodství na jihovýchodě země. Vždyť tady absolvoval své první polské rande. Jak se ale za malou chvíli přesvědčíte, to pro nás rozhodně není jediný důvod k návštěvě Kazimierze a jejího malebného okolí.

 • Vratislav

  9:35 do playlistu

  Vratislav
  Kořeny města Vratislavi sahají hluboko do historie. První zmínky o něm jsou starší než 1000 let a stopy prvního osídlení sahají až do pravěku. Vratislav nedaleko za česko-polskou hranicí leží na křižovatce důležitých měst a protínají se tady evropské dějiny včetně těch našich. Do Wroclavi, jak jí říkají sami Poláci, ale nemusíme jen za poučením, ale i za oddychem, jak vám Mirek Karas sám velmi názorně předvede.

 • Soutěž

  17:55 do playlistu

  Soutěž
  Víte, ve kterém roce se objevila první zmínka o Krakově, ještě jako o důležitém obchodním hradišti? A) 866 B) 966 C) 1066

 • Krakov

  18:35 do playlistu

  Krakov
  A na závěr to nejlepší – staroslavný Krakov. Město, které řada Čechů alespoň jedenkrát za život navštívila a které považuje za důvěrně známé. Tady nás Mirek Karas vyvede tak trochu z omylu. Provede nás starým Krakovem, půjdeme s ním po nejdůležitějších monumentech, ale hlavně po českých stopách, které tu odhalí jen skutečný znalec města.

Přehrát vše

Související