iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

185 hlasů
14110
zhlédnutí

Objektiv

Francie — Tunisko: Džerba — Etiopie — Gruzie

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Francie: Rhona

  1:06 do playlistu

  Francie: Rhona
  Francie jak ji neznáte – to bude první výlet Objektivu. Vydáme se na jih, na místo, kde se velká i malá Rhona vlévá do Středozemního moře. Je to místo, kde je horko, vlhko a v létě se tu objevuje neuvěřitelné množství komárů. Co víc prozradit? Pěstuje se tu rýže a těží sůl – je to zkrátka kraj tak trochu zvláštní. Možná vám bude připadat nejen, jakoby nepatřil přímo do francouzské Provence, ale snad ani do Evropy.

 • Tunisko: Džerba

  6:00 do playlistu

  Tunisko: Džerba
  Ostrov pojídačů lotosu – i tak se říká tuniské Džerbě. Legenda tvrdí, že kdo lotos jedinkrát ochutnal, už nikdy nechtěl z ostrova odjet domů. Při svém bloudění Středozemním mořem tam prý dokonce doplul i Odysseus, ostrov se mu tak líbil, že vyslal svoje muže, aby ho prozkoumali, taky ale ochutnali lotos a s pláčem se pak vraceli na loď, ostrov je okouzlil. Doufám, že vás stejně okouzlí i naše následující reportáž.

 • Etiopie: Addis Abeba

  11:02 do playlistu

  Etiopie: Addis Abeba
  Teď vás vezmeme na místo, kde čas nehraje vůbec žádnou roli. Neexistují tu jízdní řády, den začíná hodinou nula – tedy ráno, když vyjde slunce. Taková je Etiopie. My vám ukážeme, jak plyne život v hlavním městě Addis Abebě. Někoho z vás by možná mohlo těšit to, že pokud byste se tam vydali, tak najednou o sedm let omládnete. Ptáte se, jak je to možné? To zjistíte za chvíli.

 • Gruzie: Tbilisi

  18:23 do playlistu

  Gruzie: Tbilisi
  A je tu také naše pravidelná rubrika Objektiv osobně. Dnes ji pro vás připravil náš moskevský zpravodaj Josef Pazderka. A kam nás vezme? Bude to jeho oblíbená Gruzie. Vezme vás na procházku hlavním městem Tbilisi. Možná po shlédnutí reportáže budete přemýšlet o tom, že se tam někdy určitě musíte podívat. Josef vás mimo jiné vezme do místní vyhlášené restaurace a dozvíte se jak chutná chačapuri, nebo pchali.

Přehrát vše

Související