iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 1. 2017
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
4205
zhlédnutí

Události, komentáře

Korupce v Česku — Německo zavádí mýtné — Vojenská kontrarozvědka a svoboda internetu

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Korupce v Česku

  1:39 do playlistu

  Korupce v Česku
  Vnímání korupce v Česku se zhoršilo – v žebříčku společnosti Transparency International se tuzemsko propadlo o deset příček. Mezi 176 hodnocenými zeměmi je tak 47. spolu s Kyprem a Maltou. Ze sousedů je na tom hůř jenom Slovensko. Je u nás víc korupce než dříve? Opravdu se přesouvá do nejvyšších pater politiky, jak tvrdí Transparency International? Do studia přijdou místopředsedové sněmovny Radek Vondráček /ANO/ a Petr Gazdík /STAN/. Téma rozebereme také s ředitelem české pobočky Transparency International Davidem Ondráčkou a komentátorkou Echo24.cz Lenkou Zlámalovou.

 • Stalo se
 • Německo zavádí mýtné

  35:33 do playlistu

  Německo zavádí mýtné
  Řidiči osobních aut by měli nejpozději do dvou let platit mýtné na německých dálnicích – jeho zavedení schválila vláda. Některé země ale mají k novým podmínkám výhrady. Třeba Rakousko hrozí Německu žalobou a Česko zvažuje, že se připojí, pokud by se potvrdilo, že návrh diskriminuje cizince. Premiér Sobotka ho označil za neférový vůči lidem z ostatních zemí unie. Jak bude systém mýta v Německu vypadat a co to znamená pro české řidiče? Zeptáme se prezidenta ÚAMK Oldřicha Vaníčka.

 • Stalo se
 • Vojenská kontrarozvědka a svoboda internetu

  48:12 do playlistu

  Vojenská kontrarozvědka a svoboda internetu
  Poslanci projednávají kontroverzní novelu zákona, která posiluje pravomoci pracovníků vojenské rozvědky. Podle Ministerstva obrany je nutná k zajištění kybernetické bezpečnosti. Kritici varují, že v ní chybí kontrolní pravomoci a obávají se, že by zákon v této podobě umožnil masové sledování. Co novela zavádí? Zabezpečí internet, anebo výrazně zasáhne do soukromí? Sledujte duel místopředsedy sněmovního výboru pro obranu Bohuslava Chalupy /ANO/ a šéfa Pirátů Ivana Bartoše.

Přehrát vše

Související