iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2852
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo dostane přidáno? — Nové dálnice — Boj s terorismem — Spor o hlavní město Izraele

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo dostane přidáno?

  2:01 do playlistu

  Kdo dostane přidáno?
  Odbory zesilují tlak na růst platů. Požadují, aby firmy zaměstnancům příští rok přidaly až 5,5 % a minimální mzdu chtějí navýšit na 11 500. Největší odborové centrály se na tom dohodly na dnešním pražském shromáždění. Ministryně práce Michaela Marksová ale potvrdila, že navrhne zvýšení minimálního výdělku jen na 11 tisíc. I to je ale podle zástupců firem příliš. Kdo dostane přidáno? A o kolik? Předseda ČMKOS Josef Středula vs. šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

 • Nové dálnice

  18:59 do playlistu

  Nové dálnice
  Dostavba Pražského okruhu mezi brněnskou D1 a královéhradeckou D11 má po letech odkladů začít nejpozději za tři roky. Premiér dnes slíbil, že pro to vláda udělá všechno – včetně urychleného vyřízení ekologického povolení EIA. Plánovaný úsek měří přes 12 kilometrů a budou na něm čtyři mimoúrovňové křižovatky a dva tunely. Celý Pražský okruh pak bude dlouhý zhruba 80 kilometrů – teď je v provozu jen asi polovina. Kdy se Praha dočká kompletního okruhu? A jak stát vyřeší problém s chybějící kolaudací? Otázky pro generálního ředitele ŘSD Jana Kroupu a předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

 • Stalo se
 • Boj s terorismem

  38:00 do playlistu

  Boj s terorismem
  Teroristé obsadili tramvaj a drží v ní rukojmí. Takové hlášení dostala zásahová jednotka. Tedy jen kvůli cvičení. Policie totiž zintenzivňuje trénink pro boj s terorismem. Jak zabránit případnému útoku a jak se má zachovat veřejnost? Do studia přijde pplk. Otakar Foltýn z Generálního štábu armády.

 • Stalo se
 • Spor o hlavní město Izraele

  52:37 do playlistu

  Spor o hlavní město Izraele
  Český školní atlas, který označuje za hlavní město Izraele Jeruzalém, se měnit zatím nebude. Povolení má platné do příštího roku. Ministerstvo školství původně po stížnostech Palestinců žijících v Česku jednoznačně podporovalo změnu údajů. Teď ministryně navrhuje spíš uvedení obou variant. Jak je to tedy s hlavním městem Izraele? Rozebereme s Břetislavem Turečkem, analytikem Metropolitní univerzity Praha.

Přehrát vše