iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 9. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4430
zhlédnutí

Události, komentáře

Summit EU a Turecka v Bratislavě — Zákon o střetu zájmů — Spor o výroky Andreje Babiše — Změny planety

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Summit EU a Turecka v Bratislavě

  1:15 do playlistu

  Summit EU a Turecka v Bratislavě
  Ministři zahraničí osmadvacítky ustupují z ostré rétoriky vůči Ankaře. Na sobotním společném jednání EU a Turecka v Bratislavě chtějí skloubit vůli jednat o regulaci migrace s tlakem na dodržování demokratických principů v Turecku. Podle šéfa diplomacie předsednické země EU Miroslava Lajčáka by se měla uvolnit atmosféra, která mezi zeměmi panuje od neúspěšného pokusu o puč v Turecku. Ankara ale před jednáním vyčetla Bruselu, že současnou vládu podpořil váhavě a naopak kritizoval čistky, které zahájil Erdoganův režim po armádním převratu. O tom, jak pokus o puč zkomplikoval už tak složité vztahy EU s Tureckem, budeme mluvit s naším zpravodajem v Bratislavě Lukášem Mathé.

 • Stalo se
 • Zákon o střetu zájmů

  15:46 do playlistu

  Zákon o střetu zájmů
  Poslanci by měli omezit ministerské podnikání – doporučil jim to sněmovní ústavně-právní výbor. Novela zákona o střetu zájmů zakazuje členům vlády vlastnit média. Firmy, ve kterých drží členové kabinetu výrazný podíl, by nemohly dostávat investiční pobídky. Proti zákonu jsou hlavně členové hnutí ANO, ostatní koaliční strany ho podporují a opozice také. Sporný zákon rozebereme v debatě s trojicí poslanců: Radkem Vondráčkem /ANO/, Lukášem Pletichou /ČSSD/ a Martinem Plíškem /TOP 09/.

 • Spor o výroky Andreje Babiše

  30:36 do playlistu

  Spor o výroky Andreje Babiše
  Andrej Babiš se omluvil za výroky o romském koncentračním táboře v Letech u Písku. Prý byly ale vytržené z kontextu a špatně pochopené. Podle reportéra serveru Aktuálně.cz mluvil Babiš ve Varnsodrfu o tom, že v Letech byl tábor pouze pro ty, kdo nechtěli pracovat. Za tato slova vicepremiéra odsoudila velká část politické scény – podle premiéra Sobotky už překročil hranici mezi populismem a náckovstvím. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier pak Babiše rovnou vyzval k odchodu z vlády, stejně jako šéf opoziční TOP09 Miroslav Kalousek. Další téma pro Trojici poslanců: Radka Vondráčka /ANO/, Lukáše Pletichu /ČSSD/ a Martina Plíška /TOP 09/. Komentář pak přidá i politolog Bohumil Doležal.

 • Změny planety

  50:07 do playlistu

  Změny planety
  Lidstvo posunulo vývoj planety Země do éry tzv. Antropocénu – tvrdí to část vědců. Podle nich totiž lidstvo svou činností nesmazatelně ovlivňuje globální ekosystém. Nové geologické období začalo rostoucím znečistěním a intenzivními jadernými testy v polovině minulého století. Na to, jak lidstvo mění planetu a jestli je takový vývoj nevyhnutelný, se zeptáme geologa Václava Cílka.

Přehrát vše

Související