iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 7. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3187
zhlédnutí

Události, komentáře

Vojáci NATO u hranic s Ruskem — Výslechy kvůli policejní krizi — Stát prodlouží smlouvu s Kapschem — Exkluzivní rozhovor

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vojáci NATO u hranic s Ruskem

  1:25 do playlistu

  Vojáci NATO u hranic s Ruskem
  Východní členové NATO neskrývají obavu z agresivní ruské politiky. Na východní hranici aliance proto vyrazí poprvé od konce studené války stálé jednotky. Zároveň ale NATO nechce Moskvu izolovat a – jak řekl generální tajemník Jens Stoltenberg - bude se snažit o konstruktivní dialog. Jaký má NATO plán? Je důvod se Ruska bát? Hostem Událostí, komentářů bude ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/.

 • Stalo se
 • Výslechy kvůli policejní krizi

  19:31 do playlistu

  Výslechy kvůli policejní krizi
  Státní zástupci, ministři, policejní prezident nebo ředitel BIS – ty všechny má v následujících týdnech vyslechnout sněmovní komise, která vyšetřuje okolnosti plánované reformy policie. Celkem jde o 13 lidí, okruh se ale může ještě rozšířit. Výslechy začnou za 14 dní, do té doby musí dotyční požádat o zbavení mlčenlivosti. Závěrečnou zprávu má komise poslancům předložit do konce října. Co vlastně může taková sněmovní komise zjistit? A co s tím udělá, pokud reforma policie už je stejně v běhu? Odpoví předseda vyšetřovací komise a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek /ODS/, člen téže komise Bohuslav Chalupa /ANO/ a člen sněmovního podvýboru pro policii Stanislav Huml /ČSSD/.

 • Stát prodlouží smlouvu s Kapschem

  39:07 do playlistu

  Stát prodlouží smlouvu s Kapschem
  O osudu mýta na příští tři roky je rozhodnuto: vláda schválila prodloužení smlouvy s firmou Kapsch. Společnost se ke státním miliardám dostane bez výběrového řízení. To v minulém týdnu kritizovala koaliční ČSSD a někteří členové kabinetu neskrývají obavy z žalob. Rétoriku vyostřuje taky opozice. Hrozí ministrům stíhání? A nešlo situaci řešit jinak a levněji? Téma pro vedoucího Ústavu dopravních systémů Fakulty dopravní ČVUT v Praze Pavla Přibyla.

 • Stalo se
 • Exkluzivní rozhovor

  49:51 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Summit NATO poukázal i na kybernetické hrozby: další operační prostor, ve kterém je potřeba počítat se střetem, je právě ten kybernetický. Obrana proti útokům je tak stále podstatnější. O závažnosti podobných hrozeb a obraně proti nim hovořil David Borek s expertem na kybernetickou bezpečnost a bývalým vedoucím pracovníkem NSA Jimem Jaegerem.

Přehrát vše