iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 6. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2501
zhlédnutí

Události, komentáře

Staronová migrační trasa — Registr smluv — Slováci ladí noty v Bruselu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Staronová migrační trasa

  1:19 do playlistu

  Staronová migrační trasa
  Pašeráci lidí otevřeli nové a staronové migrační trasy do Evropy. Podle řecké pohraniční stráže teď další linka směřuje z Turecka přes ostrov Kréta do Itálie. Zejména však sílí provoz na námořních trasách, které na Apeninský poloostrov směřují z Libye. A s tím souvisí i zvýšená rizika na cestách. Jen za minulý týden se podle Mezinárodní organizace pro migraci ve Středozemním moři při nehodách utopilo nebo je pohřešováno asi 1000 lidí. Pokročila EU v boji proti pašerákům lidí? Řeší už efektivně příčiny a ne následky migrační vlny? Téma pro poslance: Helenu Langšádlovou /TOP 09/ a Karla Raise /ANO/ i politického geografa Dušana Drbohlava.

 • Stalo se
 • Registr smluv

  28:23 do playlistu

  Registr smluv
  Od července budou muset všechny podniky, úřady a instituce, které hospodaří s veřejnými penězi, odhalovat většinu svých smluv. Pokud je nezanesou do centrálního registru, budou neplatné. Poslanci se ale dnes ve Sněmovně přeli o to, jestli bude zákon platit plošně, nebo z něj některé podniky a instituce dostanou výjimku – týká se to hlavně státních a polostátních podniků. Je registr smluv dobrým nástrojem? A je jím i v současně navrhované podobě? Téma pro poslance Martina Kolovratníka /ANO/ a redaktora Reflexu Miroslava Cvrčka.

 • Stalo se
 • Slováci ladí noty v Bruselu

  44:44 do playlistu

  Slováci ladí noty v Bruselu
  Slovenští politici jeli do Bruselu probírat další směřování osmadvacítky. Už za měsíc se totiž Slovensko oficiálně ujme předsednictví Unie, které přebere od Nizozemska. Slovenský premiér Robert Fico slíbil šéfovi evropské komise Junckerovi, že udělá všechno proto, aby ve druhé polovině roku byly dotaženy návrhy řešení migrační krize, na kterých se 28 států shodne. U klíčového bodu o změně azylové politiky a přerozdělování migrantů si však Bratislava podle Fica podrží svůj odmítavý postoj. Tím ale nechce bránit otevřené diskuzi o problému. Změní se pod vedením Slovenska postoj Evropy k otázce kvót, nebo se spíš změní postoj Slovenska ke kvótám? Zeptáme se zplnomocněnce Slovenska pro předsednictví Ivana Korčoka a šéfredaktora slovenského Denníku N Matúše Kostolného. 

Přehrát vše

Související