iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3487
zhlédnutí

Události, komentáře

Protikuřácký zákon zpátky ve hře — Svoboda projevu — Rozšiřování NATO — Snížení trestní odpovědnosti

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protikuřácký zákon zpátky ve hře

  1:19 do playlistu

  Protikuřácký zákon zpátky ve hře
  Protikuřácký zákon půjde znovu do vlády – už v pondělí. Vládní strany se na tom dohodly ráno na koaliční radě. Ministr zdravotnictví zákon o víkendu přepracuje a přidá přijaté pozměňovací návrhy poslanců s výjimkou toho od Marka Bendy. Na jeho návrhu na vznik oddělených kuřáren v restauracích totiž celý zákon ve Sněmovně skončil. Zavřela tím koalice definitivně dveře za spory, nebo je jen odložila? A má zákon šanci ještě do konce volebního období projít? Probereme se zástupci Sněmovny: Jaroslavem Faltýnkem /ANO/, Janem Bartoškem /KDU-ČSL/ a Františkem Laudátem /TOP 09/.

 • Kauza
 • Svoboda projevu

  28:34 do playlistu

  Svoboda projevu
  Výroky advokátky Kláry Samkové o islámu začali zkoumat právníci i policie – s tou začalo prošetřovat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1, případ otevřela i Česká advokátní komora. Do vyšetřování se prý orgány pustily z vlastní iniciativy a ne na základě slov tureckého velvyslence, který včera v našem pořadu prohlásil, že by Samková měla být za urážky islámu stíhána. Právnička na to zase reagovala výrokem, že když se velvyslanec plete do záležitostí státu, měl by být vyhošťěn. Kde končí svoboda slova a kde má nastupovat právo? Téma pro advokáta Miroslava Krutinu a analytika Občanského institutu Matyáše Zrna.

 • Rozšiřování NATO

  40:41 do playlistu

  Rozšiřování NATO
  Nato se bude rozšiřovat – 29. členem aliance se zhruba do roka stane Černá Hora. Její premiér Milo Djukanović a ministři zahraničí členských zemí už podepsali protokol o přistoupení. Podle nových spojenců je to krok k posílení aliance a zároveň větší stabilitě na Balkáně. Moskva to naopak považuje za provokaci a ohrožení ruských zájmů, na které musí reagovat. Jaké hrozby a výzvy stojí před NATO v Evropě? A jak se změnilo vedení válek v posledním desetiletí? Odpoví náměstek generálního tajemníka NATO Alexander Vershbow.

 • Snížení trestní odpovědnosti

  48:55 do playlistu

  Snížení trestní odpovědnosti
  Lidé by se měli zodpovídat před zákonem podle stávajících pravidel od 15 let – ne dřív. Po poradě s kolegy s visegrádské čtyřky to prohlásil ministr spravedlnosti Robert Pelikán a postavil se tak proti návrhu skupiny poslanců, kteří chtěli snížit hranici trestní odpovědnosti na 13 let. Podle Pelikána by to ale příliš nepomohlo. Zahraniční kolegově mu navíc potvrdili, že v praxi se s mladými pachateli trestných činů zachází podobně jako v Česku i v zemích, které mají věkovou hranici odpovědnosti nižší. Je snižení věku trestní odpovědností správným krokem? Čemu by pomohlo a čemu uškodilo? Probereme s psychopatologem Andrejem Drbohlavem.

Přehrát vše