iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2580
zhlédnutí

Události, komentáře

Jízda české ekonomiky — Francie ochromená stávkami — Platy lékařů, volební téma? — Antisemitismus v Česku

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jízda české ekonomiky

  1:23 do playlistu

  Jízda české ekonomiky
  Nečekaně dobrá čísla o růstu české ekonomiky. Podle statistiků se hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o víc než 3 procenta. Hospodářství pomáhá spotřeba domácností, protože lidé se nebojí utrácet, a taky export. Ubylo ale dotací z Evropské unie, což naopak představuje brzdu. Jak dlouho vydrží konjunktura a jak má vypadat hospodářská politika? Odpoví prezident Hospodářské komory ČR a někdejší ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý, předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček a makroekonom ČMKOS Jaroslav Ungerman.

 • Francie ochromená stávkami

  23:15 do playlistu

  Francie ochromená stávkami
  Francouzští dopravci zablokovali západní část země. Přidali se tak k demonstrantům, kteří už 2 měsíce bojují proti novému zákoníku práce. Vláda se minulý týden rozhodla, že ho prosadí dekretem – bez hlasování poslanců. Právě to protesty ještě posílilo. Situaci ve Francii rozebereme s Fabrice Martinem Plichtou, dopisovatelem deníku Le Monde v ČR.

 • Stalo se
 • Platy lékařů, volební téma?

  36:15 do playlistu

  Platy lékařů, volební téma?
  Do zdravotnictví by mohla jít část daně z tabáku. Ročně by tak získalo pět miliard korun navíc. Shodli se na tom ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a prezident České lékařské komory Milan Kubek. Na jednání taky zaznělo, že resort chce spolu s Českou lékařskou komorou připravit nový sazebník zdravotních výkonů. Jak vážná je situace ve zdravotnictví? A je financování z daně z tabáku dobrý nápad? Zeptáme se místopředsedy sněmovního výboru pro zdravotnictví a člena správní rady VZP Jaroslava Krákory /ČSSD/ a přednosty Neurochirurgické kliniky 1.LF UK a ÚVN Střešovice Vladimíra Beneše.

 • Stalo se
 • Antisemitismus v Česku

  54:18 do playlistu

  Antisemitismus v Česku
  Vyšla nová zpráva o antisemitismu. Projevů nenávisti k Židům v Česku výrazně nepřibývá, ale ani neubývá. Loni zaznamenaly židovské obce 221 incidentů, rok předtím 234. Nenávist se dál šíří hlavně na internetu. Zvýšil se taky počet protižidovských publikací. Jaká je nálada ve společnosti? Téma pro bezpečnostní analytičku Federace židovských obcí v ČR Veroniku Šternovou.

Přehrát vše