iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2874
zhlédnutí

Události, komentáře

Staronové vedení KSČM — Rozvrat Blízkého východu — Nevhodné projevy?

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Staronové vedení KSČM

  1:39 do playlistu

  Staronové vedení KSČM
  Komunisté mají za sebou volbu svého vedení. Převratná změna se nekonala, předsedou zůstává Vojtěch Filip. Kolem sebe má ale čím dál víc kritiků. Vůdce radikálního křídla a protikandidát z volby Josef Skála se stal místopředsedou pro stranickou ideologii. V čem je proud, který se dostal do vedení, radikálnější? Jak se to bude projevovat? Otázky pro 1. místopředsedu KSČM Petra Šimůnka, analytika Hospodářských novin Václava Dolejšího a politologa CEVRO Institutu Petra Sokola /ODS/.

 • Stalo se
 • Rozvrat Blízkého východu

  30:12 do playlistu

  Rozvrat Blízkého východu
  Z Iráku hlásí sérii sebevražedných útoků, z východní Sýrie prudké boje. Akce organizace Islámský stát zastínily jedno významné výročí. Přesně před sto lety položily Británie a Francie základ hranic těchto států, když si uprostřed první světové války rozdělily moc v Orientu. Jaké nové uspořádání bude mít Blízký východ a co to znamená pro Evropu? Probereme s bývalým místopředsedou europarlamentu Liborem Roučkem /ČSSD/ a 1. místopředsedou Senátu Přemyslem Sobotkou /ODS/.

 • Nevhodné projevy?

  52:19 do playlistu

  Nevhodné projevy?
  Projev předsedy Senátu Milana Štěcha při nedělní terezínské tryzně byl podle židovských obcí nacionalistický a protiněmecký. A na akci se prý nehodil. Kritika se snesla i na ministra kultury Daniela Hermana, který jako první představitel české vlády navštívil sjezd sudetských Němců v Norimberku. Téma pro bývalého velvyslance ČR ve Velké Británii a ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského. Na názor se zeptáme i Libora Roučka a Přemysla Sobotky.

Přehrát vše

Související