iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3475
zhlédnutí

Události, komentáře

Průšvih za 130 miliard — Muslim starostou Londýna? — 48 hodin příměří v Aleppu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Průšvih za 130 miliard

  1:26 do playlistu

  Průšvih za 130 miliard
  Opozice se dnes na mimořádné sněmovní schůzi přela s vládou o to, kdo může za „propadlé“ posudky k dopravním stavbám a jak je řešit. V ohrožení je 98 projektů s posudky sepsanými podle zákona z roku 1992 a další zhruba stovka vycházející z normy o 9 let mladší. Evropská unie je totiž nechce uznat. Stavbám teď hrozí, že se budou muset schvalovat znovu – pokud vláda nezvládne vyjednat výjimky. Opozice tvrdí, že kabinet má být na Brusel tvrdší a trvat na správnosti posudků. Šéf životního prostředí Brabec se hájí tím, že problém jen zdědil, přesto už vyjednal řadu věcí a stát prý neztratí ani euro na dotacích. Vláda chce navíc posudky u 11 úseků dálnic posvětit zvláštním zákonem. Proč mají staré posudky problémy? Kdo za to může? A je to zásadní ohrožení v plánování klíčových staveb v Česku? Ve velké debatě se budeme ptát ministra životního prostředí Richarda Brabce /ANO/, šéfa dopravy Dana Ťoka /nestr. Za ANO/, poslance Jana Zahradníka /ODS/ a bývalé ředitelky úseku kontroly kvality staveb ŘSD Miloslavy Pošvářové.

 • Stalo se
 • Muslim starostou Londýna?

  29:41 do playlistu

  Muslim starostou Londýna?
  Britové hlasují v městských a regionálních volbách a podle pozorovatelů jde víc než o výsledek o trendy, které ukážou – tedy hlavně to, jak politiku ovlivňuje aktuální migrační krize a také otázka možného vystoupení Británie z EU. Největší pozornost je upnutá na místo starosty Londýna. Hlavním favoritem je totiž labourista Sadiq Khan, muslim původem z Pákistánu. Jeho soupeř, konzervativec Zac Goldsmith, v kampani Khana označuje za džihádistu a na stejnou notu zahrál i sám premiér Cameron, který mluvil o spojení Khana s radikálním imámem Sulumanem Ghanim. Jak vzrušená je atmosféra kolem voleb na ostrovech nám přiblíží její přímý účastník – publicista Jan Jůn a ve studiu přidá komentář i politolog Alexander Tomský.

 • Stalo se
 • 48 hodin příměří v Aleppu

  47:24 do playlistu

  48 hodin příměří v Aleppu
  Od středeční půlnoci platí v syrské provinci Aleppo příměří a klid zbraní – tak alespoň zní dohoda, kterou posvětily Spojené státy a Rusko. Jak velkou šanci má ale příměří v oblasti, kam proudí velké množství zbraní a nejen proti Islámskému státu? Exkluzivním hostem bude Pieter Wezeman, analytik zbrojních vývozů na Blízký východ, který pracuje v renomovaném výzkumném ústavu Stockholm International Peace Research Institute.

Přehrát vše

Související