iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 5. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4086
zhlédnutí

Události, komentáře

OKD bez peněz — 10 % pro zdravotníky — Vykoupení z kvót?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD bez peněz

  1:36 do playlistu

  OKD bez peněz
  Těžební firma OKD je v insolvenci – návrh na sebe podala sama a spojila ho s plánem reorganizace. Ten by měl podle představ vedení podniku zachovat provoz, pracovní místa a v co největší míře i uspokojit věřitele. Běžného provozu se insolvence zatím nedotkne – v dolech se bude dál těžit a na květnové mzdy pro stávajících 10 000 zaměstnanců prý podnik prostředky sežene. Téměř bezcenné akcie firmy na zprávu reagovaly dalším propadem téměř o 17 %. Ve velké debatě o vývoji situace v OKD budou diskutovat: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/, šéf odborů Josef Středula, jejich ekonomický expert Pavel Janíčko a komentátorka deníku Echo24.cz Lenka Zlámalová.

 • Stalo se
 • 10 % pro zdravotníky

  34:11 do playlistu

  10 % pro zdravotníky
  Platy ve zdravotnictví porostou. Vláda je od příštího roku zvýší o desetinu – na tom se dnes shodla. Kde na to vezme, ale ještě neví. Ministr zdravotnictví Němeček chce o necelých 10 miliard navýšit platby za státní pojištěnce. Šéf financí Babiš by přidal jen 2 miliardy a zbytek má prý rezortní ministr uspořit. Lékařští odboráři zvýšení uvítali, chtějí ale víc, respektive deset procent navrch tři roky po sobě a kromě toho změny ve vzdělávání nebo posílení stavů v nemocnicích, aby nedostatek lidí nenahrazovaly přesčasy. Na září k tomu odbory chystají protestní akci. O finančních podmínkách v českém zdravotnictví a řešení nedostatku lékařů a sester budou debatovat: náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění Tom Philipp a místopředseda sněmovního zdravotnického výboru Bohuslav Svoboda /ODS/.

 • Stalo se
 • Vykoupení z kvót?

  53:18 do playlistu

  Vykoupení z kvót?
  Brusel přijde s náhradou za kvóty – podle zatím neoficiálních informací představí Evropská komise zítra návrh na reformu dublinského systému, který dá státům na výběr – buď přijmout migranty podle kvót, nebo se z nich vyplatit. Cena má ale být vysoká. Deník Financial Times píše o 7 milionech korun za odmítnutého azylanta. Britská zpravodajská stanice BBC navíc tvrdí, že komise podpoří zavedení bezvízového styku s Tureckem. V Česku novinky z Bruselu nadšení nevzbudily – premiér Sobotka jménem vlády znovu odmítl systém kvót i případných náhrad a ke zrušení víz prý Turecko nejdřív musí splnit řadu restů. Nové unijní návrhy na změny v migrační politice okomentuje bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda /KDU-ČSL/.

Přehrát vše