iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3507
zhlédnutí

Události, komentáře

Do vězení ve třinácti? — Klimatické hrozby — Obamovy zahraniční cesty

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Do vězení ve třinácti?

  1:09 do playlistu

  Do vězení ve třinácti?
  Trestně odpovědné by mohly být děti už od třinácti let. S návrhem, aby se hranice u nejzávažnějších činů, jako jsou vraždy, snížila až na 13 let, přišli poslanci ústavně-právního výboru. Posunout by se měly i maximální tresty za nejzávažnější činy a například vraždy by se neměly promlčovat. Má smysl zavírat třináctileté děti? Ochrání to společnost? Nebo je to jen politický populismus? Odpoví bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková /ANO/, předseda sněmovního ústavně-právního výboru Jeroným Tejc /ČSSD/ a psychopatolog Andrej Drbohlav.

 • Stalo se
 • Klimatické hrozby

  33:45 do playlistu

  Klimatické hrozby
  Zástupci 171 států dnes – symbolicky na Den Země – podepisují v New Yorku dohodu o snížení závislosti na fosilních palivech. Zkusí tak udržet růst globální teploty v tomto století pod dvěma stupni Celsia. Podpis za Česko připojí ministr životního prostředí Richard Brabec. Schválit ji musí ještě parlament a podepsat prezident. Závazek, že do roku 2030 klesnou emise skleníkových plynů o 40 procent, už Česko skoro splnilo. Proč podle ekologů pařížská dohoda nestačí? Je oteplování skutečně vážná hrozba? Otázky pro geologa Václava Cílka.

 • Stalo se
 • Obamovy zahraniční cesty

  50:24 do playlistu

  Obamovy zahraniční cesty
  Setrvání Británie v silné Evropské unii je v nejlepším zájmu Londýna i Washingtonu. Po jednání s britským premiérem Davidem Cameronem to prohlásil americký prezident Barack Obama. Podle průzkumu televizní stanice Sky News ale 60 % Britů nechce, aby se Obama do kampaně před blížícím se referendem vměšoval. Už včera se americkému prezidentovi dostalo velmi vlažného přivítání v Saúdské Arábii, kam letěl s cílem uklidnit napjaté vztahy se svými spojenci. Na letišti jej místo krále Salmana přivítal jen starosta Rijádu. Jednou z dalších destinací Obamy má být i japonská Hirošima. Byl by první úřadující hlavou Spojených států v japonském městě, na které Američané shodili jadernou pumu. Mluvčí japonské vlády ale zprávu popřel. Obamovy zahraniční cesty rozebereme s redaktorem Newsweeku Danielem Anýžem.

Přehrát vše

Související