iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 4. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3144
zhlédnutí

Události, komentáře

Poslanci o práci policie — Vyjednávání o míru v Sýrii — Devadesátiny britské královny Alžběty II.

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslanci o práci policie

  1:13 do playlistu

  Poslanci o práci policie
  Dvě hodiny se poslanci přeli kvůli postupu policie při nedávné návštěvě čínského prezidenta. Program mimořádné schůze, kterou svolala pravicová opozice, ale nakonec neschválili. Ministr vnitra Milan Chovanec policisty hájil, podle něj návštěvu jako celek zvládli velmi dobře. Podle něj se neprokázalo, že by policisté měli plošný příkaz stranit čínským občanům. Podle pravicové opozice byla porušena důvěra v nestrannost policie. Měli se poslanci sporem na mimořádné schůzi zabývat? A je vysvětlení policejních zásahů dostatečné? Zeptáme se šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska, ministra kultury Daniela Hermana /KDU-ČSL/ i bezpečnostního experta ČSSD Igora Jakubčíka.

 • Stalo se
 • Vyjednávání o míru v Sýrii

  35:04 do playlistu

  Vyjednávání o míru v Sýrii
  Zástupci syrské opozice chtějí do pátku opustit mírová jednání, která probíhají v Ženevě. Mírové rozhovory podle nich mohou pokračovat pouze v případě, že vláda ukončí masakry a propustí tisíce vězňů. Ohroženo je také pčástečné říměří, které v únoru pomohly dojednat Rusko a Spojené státy. Existuje šance na ukončení konfliktu a zůstane Sýrie celistvým státem? A ja se vyvíjí boj proti Islámskému státu? Hostem pořadu bude Fajsal Makdád, náměstek syrského ministra zahraničí.

 • Stalo se
 • Devadesátiny britské královny Alžběty II.

  47:34 do playlistu

  Devadesátiny britské královny Alžběty II.
  V Británii propukly pompézní oslavy jednoho z nejdéle vládnoucích monarchů historie. Před devadesáti lety se narodila britská královna Alžběta druhá. Při vojenských poctách zazněly na počest královny desítky dělových salv, poklonu ji složil premiér Cameron. A britská BBC přichystala dokument s dosud nezveřejněnými záběry ze soukromí populární panovnice. Na trůně zažila v reálném životě dvanáct předsedů vlád. Ve světě filmové fantazie ale ve službách Jejího Veličenstva působilo třeba taky sedm fiktivních špionů jménem James Bond. Za své éry se britská královna stala ikonou popkultury, v tom dobrém, ale i v tom zlém. Jakou roli má královna v současné Británii a v zemích Commonwealthu? Má reálnou politickou moc, nebo je královská rodina jen drahým výstřelkem? Zeptáme se politologa Bořivoje Hnízda.

Přehrát vše

Související