iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 4. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3878
zhlédnutí

Události, komentáře

Poslední kolo sporu o EET? — Problémy britského premiéra — Bezpečnost registrů — Vraždy ze cti

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslední kolo sporu o EET?

  1:14 do playlistu

  Poslední kolo sporu o EET?
  Několik poslanců opozičních stran ODS a TOP 09 podalo k Ústavnímu soudu stížnosti a v nich žádají soud, aby zrušil usnesení, kterým Sněmovna letos 10. února schválila zákon o elektronické evidenci tržeb. Podle poslance ODS Marka Bendy, který je jedním ze stěžovatelů, toto usnesení omezilo práva poslanců vykonávat svůj mandát. O EET a způsobu jejího schvalování se v duelu střetnou poslanci a místopředsedové poslaneckých klubů Marek Benda /ODS/ a Radek Vondráček /ANO/.

 • Stalo se
 • Problémy britského premiéra

  22:51 do playlistu

  Problémy britského premiéra
  Kauza kolem daňových rájů ohrožuje dalšího premiéra. Po odstoupení předsedy vlády Islandu žádá britská opozice totéž po Davidu Cameronovi. Ten totiž přiznal, že v offshorovém investičním fondu svého otce vlastnil akcie za 30 tisíc liber. Hájí se ale tím, že se jich zbavil ještě před nástupem do úřadu a peníze zdanil v Británii. Jak se na jeho kauzu dívají lidí domácí voliči, probereme s politologem Alexanderem Tomským a ekonomické důsledky celé aféry – a to nejen v Británii – pak zhodnotí ekonom Pavel Kohout.

 • Bezpečnost registrů

  35:40 do playlistu

  Bezpečnost registrů
  Panamská právní firma Mossack Fonseca, u které celá aféra začala, tvrdí, že nikdo z jejích zaměstnanců nic nevynesl, ale stala se obětí hackerského útoku. Kauza proto znovu rozvířila i otázku bezpečnosti dat v digitální éře – což podpořil i případ z Turecka z minulého týdne. Hackeři tam totiž v jednom z největších útoků svého druhu prolomili a zveřejnili osobní údaje 50 milionů lidí. O zabezpečení a hrozbách státních a firemních registrů budou debatovat Václav Fořtík /Piráti/, místopředa strany a Josef Prokeš z Úřadu pro ochranu osobních údajů.

 • Stalo se
 • Vraždy ze cti

  50:03 do playlistu

  Vraždy ze cti
  Obraz muslimů v médiích i představách lidí na Západě je pokřivený – to řekla dnes v diskusi v Knihovně Václava Havla jordánská reportérka Rana Husseiniová. Přes dvacet let se věnuje ochraně lidských práv a hlavně takzvaným vraždém ze cti. Jejich oběťmi jsou nejčastěji ženy, které podle názoru svého okolí poškodily jméno rodiny. Přímí příbuzní je pak zabijí, aby ho znovu očistili. O svých zkušenostech a názorech na současné otázky spojené s muslimským světem pohovoří v našem studiu právě Rana Husseiniová.

Přehrát vše