iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 4. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3842
zhlédnutí

Události, komentáře

Kauza Lidový dům — Islámský stát jako jaderná hrozba? — Exkluzivní rozhovor — Lékařské odbory žalují stát

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kauza Lidový dům

  1:15 do playlistu

  Kauza Lidový dům
  337 milionů, které musí uhradit sociální demokracie advokátu Altnerovi, bude muset zaplatit během několika týdnů. Na mimořádném nočním jednání proto vedení rozhodlo, že je nutné rychle připravit úsporná opatření. Strana bude rozsudek respektovat, u nejvyššího soudu ale podá kvůli obstrukcím dovolání. Kde strana peníze vezme? Jak třísetmilionový prohraný soudní spor ovlivní kampaň do krajských voleb? Jaká byla role Miloše Zemana a co dalšího víme o okolnostech kauzy Lidový dům? Zeptáme se hejtmana Jihomoravského kraje a člena gremia ČSSD Michala Haška. Téma okomentují i někdejší advokát ČSSD Pavel Blanický a novinář Jiří Kubík, který kauzu léta sledoval.

 • Stalo se
 • Islámský stát jako jaderná hrozba?

  27:54 do playlistu

  Islámský stát jako jaderná hrozba?
  Ve Washingtonu vrcholí summit o jaderné bezpečnosti. 52 státníků řeší hlavně případný nukleární útok teroristů a hrozbu ze strany Severní Koreje. Setkání se ale neúčastní jeden z nejdůležitějších světových hráčů: Moskva. Jaké konkrétní hrozby ze strany teroristů hrozí? A mohou mít přijaté závěry summitu bez Ruska zásadní dopad? Odpoví Vlastislav Bříza, odborník na jaderné zbraně z FSV UK, a Tomáš Pojar, bezpečnostní analytik a prorektor CEVRO Institutu. S Tomášem Pojarem probereme ještě jedno aktuální téma: Proč někteří iráčtí uprchlíci chtějí z Česka zpátky domů.

 • Migrace
 • Exkluzivní rozhovor

  45:42 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Jaké je pozadí vyšetřování vraždy Borise Němcova? Bude někdy odhaleno, kdo za činem skutečně stojí? A jaké podmínky má v Rusku opozice? Lukáš Dolanský hovořil s advokátem a blízkým spolupracovníkem Borise Němcova Vadimem Prochorovem.

 • Lékařské odbory žalují stát

  53:57 do playlistu

  Lékařské odbory žalují stát
  Lékařské odbory žalují Česko za nedodržení dohody o růstu platů nemocničních doktorů. Memorandum zavazovalo stát, aby od ledna 2013 mzdy dosahovaly jeden a půl až trojnásobku průměrné mzdy. Anketa, kterou uspořádala Česká lékařská komora, navíc ukazuje, že chirurgie, interny i porodnice mají problémy se zajištěním plnohodnotného provozu. Personál chybí hlavně v menších nemocnicích. Je situace skutečně tak vážná, nebo jde o mnohaletý evergreen? Čeho chtějí lékařské odbory žalobou dosáhnout a je ministr zdravotnictví mužem na svém místě? Téma okomentuje šéfredaktor Zdravotnického deníku a dlouholetý komentátor zdravotnictví Tomáš Cikrt.

Přehrát vše