iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 3. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
8669
zhlédnutí

Události, komentáře

Ostrá slova proti Babišovi — Proti teroru v Evropě i na Středním východě — Situace uprchlíků v Evropě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrá slova proti Babišovi

  1:20 do playlistu

  Ostrá slova proti Babišovi
  Lidovci vrazili další klín do vládní koalice. Podle jejich šéfa Pavla Bělobrádka včerejší pokus Andreje Babiše o vysvětlení kauzy Čapí hnízdo ve sněmovně situaci nevylepšil, ale naopak. Celá operace prý byla minimálně za hranou etiky. Podle ministra financí je naopak nekorektní Bělobrádkův komentář a má po ruce odvetu. Hnutí ANO prý podpoří návrh KSČM na zdanění církevních restitucí, které Babiš nazývá tunelem. Co si vyvodili z včerejšího projevu Andreje Babiše ke kauze Čapí hnízdo, proberou ve studiu ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/ a Miroslav Kalousek /TOP09/, předseda strany.

 • Stalo se
 • Proti teroru v Evropě i na Středním východě

  22:52 do playlistu

  Proti teroru v Evropě i na Středním východě
  Belgická policie rozšiřuje pátrání po atentátnících z úterka. Hledá se pravděpodobný spolupachatel útoku v metru a třetí útočník z letiště. To zůstává pro civilní lety zavřené minimálně do pondělí. Bezpečnostní plány pro nejbližší dny i dlouhodobou spolupráci dnes v Bruselu ladili ministři vnitra osmadvacítky. Podle českého zástupce Milana Chovance je teď nejdůležitější hlavně zlepšit předávání a vyhodnocování informací. Jak by měla Evropa reagovat na další teroristický útok ve svém středu a jak je na případná rizika připraveno Česko, se budeme ptát předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Romana Váni /ČSSD/, europoslance Jana Zahradila /ODS/ a brigádního generála Františka Mičánka z Univerzity obrany. A probereme i boj proti teroru za hranicemi. V Iráku a Sýrii totiž začala další ofenziva proti Islámskému státu.

 • Situace uprchlíků v Evropě

  51:42 do playlistu

  Situace uprchlíků v Evropě
  Situace uprchlíků v Řecku se dramatizuje. Stovky lidí zablokovali provoz na dálnici z Řecka do Makedonie. Na vozovce postavili stany a před kola kamionů si lehla skupina dětí. Podobné blokády migranti spustili i na dalších silnicích. Protestují tak proti zavřeným hranicím na takzvané Balkánské trase. Jen v příhraničním táboře u vesnice Idomeni na řecko-makedonské hranici je 12 tisíc lidí a podle humanitárních organizací hrozí výbuchy otevřeného násilí. 2 zoufalí běženci se v úterý dokonce zapálili. Jaká je aktuální situace mezi uprchlíky v Evropě, jaké mají informace a představy, se budeme ptát Evy Čech Valentové, projektové koordinátorky Sdružení pro integraci a migraci.

Přehrát vše