iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4595
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o dohodu s Tureckem — Rozhovor s bývalým spolupracovníkem Usámy bin Ládina — Slovensko po volbách

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o dohodu s Tureckem

  1:10 do playlistu

  Spor o dohodu s Tureckem
  Lídři osmadvacítky se snaží dohodnout na klíčové dohodě s Tureckem, kterou mají na stole od minulého víkendu. Ankara překvapila novými požadavky, mimo jiné na větší finanční podporu. Evropské země mají řadu námitek a čeká se bouřlivé a náročné jednání mezi hlavní zastánkyní společné dohody – Angelou Merkelovou a jejími kritiky, kterých je dost hlavně ve střední Evropě a na Balkáně. Na aktuální výsledky a atmosféru z Bruselu se zeptáme našeho zpravodaje Bohumila Vostala. Své názory na klíčovou dohodu v řešení migrace a její motivy i důsledky pak představí europoslanec Jiří Pospíšil /nestr. za TOP 09/, bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda /KDU-ČSL/ a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta /ČSSD/.

 • Rozhovor s bývalým spolupracovníkem Usámy bin Ládina

  26:51 do playlistu

  Rozhovor s bývalým spolupracovníkem Usámy bin Ládina
  Jak se to stalo, že umírnění muslimové se za několik desítek let tak zradikalizovali a začali zabíjet pod vlajkami islamistických organizací? Zeptáme se přímo člověka, který šel ve stopách Usámy bin Ládina, aby se pak obrátil k bývalým spolubojovníkům zády a naopak se snažil islámský radikalismus zastavit. V exkluzivním rozvhovoru promluví bývalý džihádista a dnes vedoucí organizace Quilliam Foundation Noman Benotman.

 • Stalo se
 • Slovensko po volbách

  48:51 do playlistu

  Slovensko po volbách
  Povolební jednání na Slovensku šlo, jak se zdá, až nečekaně lehce. 11 dní od voleb šel stávající i pravděpodobně budoucí premiér Fico k prezidentu Kiskovi s výhledem, že by Slovensko mohlo mít nový kabinet příští středu. Z 15 míst by v něm měl vítězný Ficův Smer obsadit 9. Zbylé strany si rozdělí 6 křesel v poměru 3:2:1. Už teď je ale jisté, že strany nemůžou počítat se všemi poslanci, kteří za ně byli zvoleni. 4 z nich už ohlásili, že vládu nepodpoří. Jakou perspektivu má nová slovenská vláda a jaká atmosféra přetrvává ve Slovensku necelé dva týdny od voleb probereme se sociologem a politologem Fedorem Gálem.

Přehrát vše