iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 3. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3461
zhlédnutí

Události, komentáře

Bezpečnostní hrozby v Evropě — Kauza Čapí hnízdo — Trump vs. Clintonová? — Byl Lech Wałęsa udavačem?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bezpečnostní hrozby v Evropě

  1:16 do playlistu

  Bezpečnostní hrozby v Evropě
  Rozsáhlý protiteroristický zásah v Bruselu potvrdil, že zastřeleným ozbrojencem byl islamistický radikál. Šlo o Alžířana, který v Belgii pobýval nezákonně a byl jednou vyšetřovaný kvůli krádeži. Detektivové u jeho těla našli kromě islamistické vlajky i zásobníky do samopalů. V sousední Francii dnes policie zadržela čtyři lidi podezřelé z přípravy atentátu v Paříži. Tři muži a žena byli dlouhodobě na policejním na seznamu islámských radikálů. Hrozí v Evropě další útoky? A vědí policisti o až pěti tisícovkách možných útočníků, jak varuje Europol? Odpoví Stanislav Huml /ČSSD/, člen sněmovního výboru pro bezpečnost a Alexander Černý /KSČM/, místopředseda sněmovního výboru pro obranu. Analýzu doplní Hynek Melichar z katedry politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci.

 • Stalo se
 • Kauza Čapí hnízdo

  29:45 do playlistu

  Kauza Čapí hnízdo
  Vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš řekne, kdo podle něj vlastnil farmu Čapí hnízdo v době, kdy žádala o evropské dotace. Počká ale týden – na mimořádnou schůzi sněmovny. Už dnes o kauze mluvil s prezidentem a po schůzce uvedl, že na funkci rezignovat nehodlá. Jde o dotační podvod, jak tvrdí pravicová opozice? A proč ministr financí s vysvětlením vyčkává? Zanalyzujeme s redaktorkou MF DNES Zuzanou Kubátovou a komentátorem Jiřím Leschtinou.

 • Trump vs. Clintonová?

  43:12 do playlistu

  Trump vs. Clintonová?
  V dalším kole amerických primárek zvítězili favorité: klíčový republikánský souboj na Floridě vyhrál Donald Trump a definitivně tak z boje o křeslo v Bílém domě vyřadil floridského senátora Marca Rubia. Trump si připsal prvenství ve třech státech, jeho možná budoucí soupeřka, demokratka Hillary Clintonová ve čtyřech. Komentář připojí Igor Lukeš, profesor historie a mezinárodních vztahů na Boston University v USA.

 • Stalo se
 • Byl Lech Wałęsa udavačem?

  52:51 do playlistu

  Byl Lech Wałęsa udavačem?
  Pokračování kauzy Wałęsa hýbe Polskem. Někdejší vůdce Solidarity a bývalý polský prezident čelí nařčení, že byl za komunistického režimu spolupracovníkem tajné policie. Dnes se k aféře vyjadřoval na veřejném slyšení v Gdaňsku. Co nového jeho výpověď přinesla? Jsou odhalené materiály pravé? A jak to tedy s Wałęsovým údajným udavačstvím bylo? Rozebereme s Radkem Schovánkem z Centra pro dokumentaci totalitních režimů.

Přehrát vše