iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 2. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3110
zhlédnutí

Události, komentáře

Stropnický obranu povede dál — Bezpečnostní konference v Německu — Setkání hlav církví v Havaně

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stropnický obranu povede dál

  1:22 do playlistu

  Stropnický obranu povede dál
  Martin Stropnický zůstává ministrem obrany – i po jednání předsedů stran vládní koalice. Podle premiéra Sobotky sice chyboval, když řekl v kauze unesených Čechů v Libanonu víc, než by měl, ale na odvolání to není. I Andrej Babiš se svého spolustraníka zastal. Nejkritičtější tak zůstal lidovecký šéf Pavel Bělobrádek. Co si o komentáři ministra obrany myslí zástupci Poslanecké sněmovny, která dnes celou kauzu neveřejně probírala, se zeptáme předsedy výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/, místopředsedy výboru pro obranu Bohuslava Chalupy /ANO/ a poslance Zdeňka Ondráčka /KSČM/. Další komentář přidá i bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a někdejší velvyslanec ČR v Afghánistánu Petr Pelz. Politiků se pak budeme se ptát i na souvislosti dnešní sněmovní debaty o migraci. Lidovci, ČSSD a opoziční TOP 09 totiž chtěli, aby dolní komora znovu odmítla povinné přerozdělování uprchlíků mezi unijní země.

 • Stalo se
 • Bezpečnostní konference v Německu

  24:20 do playlistu

  Bezpečnostní konference v Německu
  V Mnichově začal 52. ročník konference o bezpečnosti – za přísných bezpečnostních opatření. Do bavorské metropole se sjelo přes 20 šéfů států a vlád a trojnásobek ministrů obrany a zahraničí. Česko tam vyslalo šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka. Horkých témat k probrání mají státníci hned několik – předně válku v Sýrii, boj s Islámským státem a s tím spojené hrozby terorismu a také konflikt na Ukrajině. Jak (ne) bezpečný je dnešní svět a o jakých dalších věcech se bude v Mnichově mluvit? Další téma pro trojici poslanců a také generála Františka Mičánka z Univerzity obrany.

 • Stalo se
 • Setkání hlav církví v Havaně

  54:44 do playlistu

  Setkání hlav církví v Havaně
  Křesťané prožívají mimořádnou událost – mluví se o ní jako o schůzce tisíciletí. Papež František se sešel s patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem. Na setkání letěli oba přes půl světa až do kubánské Havany, kterou vybrali jako neutrální půdu. Jde o první společné setkání od tzv. velkého schizmatu, církevního rozkolu z 11. století. Obě hlavy církví spolu ale probíraly hlavně problémy současnosti – pronásledování křesťanů na Blízkém východě nebo ukrajinskou krizi. Proč se obě křesťanské církve dostaly do sporů, co všechno je rozděluje a co dnešní schůzka mění probereme s dramaturgem náboženské tvorby v ČT Martinem Horálkem.

Přehrát vše