iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3393
zhlédnutí

Události, komentáře

Americké volby: překvapení v Iowě — Pět Čechů za jednoho Libanonce? — DPH: názorový obrat Andreje Babiše — 5 + 5 pro Marka Dalíka

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Americké volby: překvapení v Iowě

  1:14 do playlistu

  Americké volby: překvapení v Iowě
  Ve Spojených státech odstartovaly prezidentské volby – primárky má za sebou stát Iowa a přišel hned s prvním překvapením. U republikánů nevyhrál Donald Trump, jak se čekalo. Předčil ho Ted Cruz a naopak druhé místo Trump jen těsně obhájil před třetím Marcem Rubiem. Ještě těsněji ale bylo u demokratů když na favoritku Hillary Clintonovou se ziskem 49,8 % hlasů ztratil vermontský senátor Bernie Sanders jen dvě desetiny procentního bodu. Zamíchala Iowa kartami jednotlivých kandidátů hned na začátku? Budou teď měnit taktiku? A může se do čela vyšvihnout ještě jiné jméno? Zeptáme se našeho amerického zpravodaje Martina Řezníčka

 • Pět Čechů za jednoho Libanonce?

  11:23 do playlistu

  Pět Čechů za jednoho Libanonce?
  Pět Čechů unesených loni v Libanonu je na svobodě a podle tamního velvyslance v pořádku. Vláda pro ně zítra pošle speciál s policisty a zdravotníky. Detaily ale české úřady ani policie nechtějí komentovat a stejně tak okolnosti, které k propuštění Čechů vedly. Podle médií totiž výměnou za jejich svobodu Česko pustí údajného pracovníka libanonských tajných služeb Alího Fajáda drženého v pankrácké věznici od loňského dubna kvůli údajnému napojení na teroristy. Server Neovlivni.cz tvrdí, že výměnu v lednu posvětila Bezpečnostní rada státu. Co je tedy v pozadí celé akce? Je to „handl“ diplomatů a tajných služeb? A jsou takové postupy obvyklé? Téma pro bývalého ředitele civilní rozvědky Karla Randáka.

 • Stalo se
 • DPH: názorový obrat Andreje Babiše

  26:33 do playlistu

  DPH: názorový obrat Andreje Babiše
  Ministr financí Babiš přišel s novým vysvětlením, jak je to se snížením DPH u piva – je to jen první, ne jediná položka. K nižší DPH se mají postupně přidávat další kategorie. Zároveň ale přiznal, že pivo si vybral jako dobrý marketingový trik, jak zpopularizovat elektronickou evidenci tržeb. Své koaliční partnery tím zaskočil. Debatě o změnách DPH se ale předsedové ČSSD a KDU-ČSL Bohuslav Sobotka a Pavel Bělobrádek nebrání. Chtějí je však promyšlenější a koncepční s ohledem na rozpočet. Opozice to vidí jinak – návrhy označuje za čirý populismus a projev předvolební kampaně. Bude se tedy s DPH hýbat ve velkém? Co by mělo být levnější a komu by to prospělo? A může si to rozpočet dovolit, když už teď žije vláda na dluh? Otázky pro vicepremiéra Pavla Bělobrádka /KDU-ČSL/ a ekonomického experta /ODS/ Jana Skopečka.

 • Stalo se
 • 5 + 5 pro Marka Dalíka

  49:46 do playlistu

  5 + 5 pro Marka Dalíka
  Marek Dalík odešel od soudu s pětiletým trestem a pětimilionovou pokutou. Podle soudkyně Veroniky Čeplové si v kauze nákupu transportérů Pandur o úplatek řekl. Bývalý poradce bývalého premiéra Topolánka v tom navíc podle jejích slov „nemohl být sám". K verdiktu dospěl soud po víc než roce a půl. Rozsudek ale není pravomocný. Dalík vinu odmítá. Jeho advokát se proti rozsudku odvolal, a kauza tak míří k vrchnímu soudu. Co tedy soud odhalil? O jaké důkazy se opírá a ke kterým komplicům verdikt soudkyně odkazuje? Probereme s naším redaktorem Jiřím Hynkem.

Přehrát vše

Související