iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 1. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2537
zhlédnutí

Události, komentáře

Vyhlídky českého zdravotnictví — Vykročilo Polsko za hranice demokracie? — Další dítě odebrané rodičům v Norsku — Teroristé útočí

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyhlídky českého zdravotnictví

  1:43 do playlistu

  Vyhlídky českého zdravotnictví
  Ministerstvo zdravotnictví si zadalo analýzu, která má zjistit, nakolik seniory zatěžují doplatky na léky. Poté chce ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček /ČSSD/ představit další kroky. Podle opozice by podobné analýzy měly cílit spíš na těžce nemocné pacienty bez ohledu na věk. Výroky Svatopluka Němečka považují pravicové strany za populismus. Jsou podobné kroky dostatečné? A nepotřebuje české zdravotnictví hlubší reformy? Téma probereme se zástupci koalice i opozice. Hosty budou náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp /KDU-ČSL/, předseda sněmovního zdravotnického výboru Rostislav Vyzula /ANO/ a expertka ODS na zdravotnictví Lenka Kohoutová /ODS/.

 • Stalo se
 • Vykročilo Polsko za hranice demokracie?

  24:45 do playlistu

  Vykročilo Polsko za hranice demokracie?
  Polská premiérka Ewa Szydlowá dnes uvedla, že její zemi sankce ze strany Evropské komise nehrozí. Komise ve středu zahájila proces sledování právního státu v Polsku, kvůli krokům nové polské vlády. Ty vyvolaly obavy z možného omezování ústavního soudu a veřejnoprávních médií. Podle polské premiérky jde o běžný postup, který Evropská komise podniká v různých záležitostech a Varšava přislíbila spolupráci. Je kritika ze strany Evropské komise oprávněná? Jaká je situace v Polsku? A je nutné, aby na právní stát v Polsku dohlížel Brusel? Na otázky odpoví Vít Dostál, analytik Asociace pro mezinárodní otázky a Martin Ehl, vedoucí zahraniční rubriky Hospodářských novin.

 • Další dítě odebrané rodičům v Norsku

  36:16 do playlistu

  Další dítě odebrané rodičům v Norsku
  Česko je připravené pomoci matce, které norská sociální služba Barnevernet odebrala vážně nemocnou devítiměsíční dceru. Oznámil to dnes premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/. Dítě má jít do pěstounské péče údajně proto, že s ním rodiče neměli dostatečně vyvinutý kontakt. Jak funguje norská sociální služba Barnevernet? Jaké jsou rozdíly ve výchově v Česku a Norsku? Existuje způsob, jak Nory přesvědčit ke spolupráci? A jak může Česko pomoci? Hosty budou poslankyně Jitka Chalánková /TOP 09/ a Yngvar Brenna, norský novinář a překladatel žijící v Česku.

 • Stalo se
 • Teroristé útočí

  50:52 do playlistu

  Teroristé útočí
  Dva lidé zahynuli při sérii teroristických útoků v indonéské Jakartě. Zemřelo také pět útočníků. K útokům se přihlásil Islámský stát, cílem měli být cizinci a indonéské bezpečnostní síly. Při útocích bylo zraněno 17 lidí, podle ministerstva zahraničí mezi nimi nejsou občané Česka. Proč teroristé útočí v muslimské zemi? Hrozí, že bude útoků přibývat s tím, jak Islámský stát ztrácí pozice v Iráku a Sýrii? Téma probereme s politologem Oldřichem Burešem z Metropolitní univerzity

Přehrát vše

Související