iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 1. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3060
zhlédnutí

Události, komentáře

Evropa usměrňuje Polsko — Přímá volba starostů — Státníci a jejich novoroční poselství — Saúdská Arábie vs. Írán

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Evropa usměrňuje Polsko

  1:29 do playlistu

  Evropa usměrňuje Polsko
  Evropská komise příští týden přezkoumá kontroverzní zákony, které přijala polská konzervativní vláda. Bruselu má vysvětlit hlavně novely o ústavním soudu a veřejnoprávních médiích. Podle tamní opozice omezují demokracii. Kabinet to odmítá. Kvůli mediálnímu zákonu podali demisi ředitelé rozhlasu i televize. Co se v Polsku děje? Má Evropa oprávněné obavy o demokratickou budoucnost země? Téma okomentuje polská novinářka Barbara Sierszula, poslanec Martin Komárek /ANO/ a europoslanec a předseda výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu Pavel Svoboda /KDU-ČSL/.

 • Stalo se
 • Přímá volba starostů

  21:24 do playlistu

  Přímá volba starostů
  Prezident Miloš Zeman chce znovu přesvědčovat politiky, aby přistoupili na přímou volbu starostů a hejtmanů. Podle modelu, který navrhuje, má být starostou kandidát z vítězné strany, který získá nejvíc preferenčních hlasů. Má prezidentův návrh šanci na úspěch? A jak by změnil obsazení radnic? Zeptáme se hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického /ČSSD/ a místopředsedy ODS Martina Kupky.

 • Státníci a jejich novoroční poselství

  37:45 do playlistu

  Státníci a jejich novoroční poselství
  Co všechno na řečníky prozradily jejich novoroční projevy? A co bylo ústředním tématem? Projevy evropských státníků rozebereme s komentátorem Českého rozhlasu Janem Fingerlandem.

 • Stalo se
 • Saúdská Arábie vs. Írán

  46:50 do playlistu

  Saúdská Arábie vs. Írán
  Napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem vyvolané popravou šíitského duchovního se vyhrocuje. Po přerušení diplomatických vztahů teď Rijád s Teheránem ukončil i obchodní spolupráci a zrušil leteckou dopravu. Kontakty s íránskou republikou omezili taky spojenci sunnitského království – Súdán a Bahrajn. Hrozí blízkému východu ještě větší konflikt, než je boj s Islámským státem? Zeptáme se arabisty Petra Pelikána v závěru Událostí, komentářů.

Přehrát vše

Související