iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 12. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3203
zhlédnutí

Události, komentáře

Evropa a politická korektnost — Vítězství krajní pravice ve Francii — Slovenská stopa kauzy Ransdorf — Přísnější podmínky pro držení zbraní

57 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Evropa a politická korektnost

  1:13 do playlistu

  Evropa a politická korektnost
  Podle premiéra Bohuslava Sobotky v řešení migračního problému Evropy brání přebujelá politická korektnost. Neumožňuje totiž, aby se problémy pojmenovaly takové, jaké jsou. Řekl to o víkendu na sněmu slovenské vládní strany. Opravdu je Evropa přehnaně politicky korektní? Nehrozí místo toho spíš nárůst populistů? A jak situaci řešit? Hostem dnešního pořadu bude bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski, do studia přijde i exministr obrany Alexandr Vondra /ODS/ a politolog Daniel Kroupa z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

 • Vítězství krajní pravice ve Francii

  29:21 do playlistu

  Vítězství krajní pravice ve Francii
  Nacionalistická Národní fronta v čele s Marine Le Penovou zvítězila v prvním kole francouzských regionálních voleb. Podpořilo ji třicet procent hlasujících voličů a její kandidáti vyhráli v šesti ze třinácti regionů. Ve třech z nich navíc mají reálnou šanci na vítězství i v kole druhém. Tradiční strany bijí na poplach a přemýšlejí, jak tomu zabránit. Téma okomentuje Petr Fleischmann, poradce senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

 • Stalo se
 • Slovenská stopa kauzy Ransdorf

  43:58 do playlistu

  Slovenská stopa kauzy Ransdorf
  Miloslav Ransdorf bude zítra vedení KSČM vysvětlovat okolnosti svého zadržení ve Švýcarsku. Dotazy štábu České televize dnes odmítl a odkázal na své písemné prohlášení. V něm napsal, že neudělal nic nezákonného. Tamní policie mezitím pokračuje ve vyšetřování případu. Ransdorf a trojice Slováků je podezřelá z pokusu o podvodný převod stovek milionů eur. Slovenskou stopu případu rozebereme s Monikou Tódovou, redaktorkou Denníku N.

 • Stalo se
 • Přísnější podmínky pro držení zbraní

  51:34 do playlistu

  Přísnější podmínky pro držení zbraní
  Vláda schválila přísnější pravidla pro držení zbraní a nakládání s municí. Novela zkracuje platnost zbrojního průkazu z deseti let na polovinu a lékařům umožňuje nahlížet do registru zbraní. Povinné psychotesty však zavedeny nebudou, zůstalo jen u prohlídky u praktického lékaře. Jsou nová opatření dostačující? Pomohou zabránit událostem, jako byl útok střelce v Uherském Brodě? Zeptáme se náměstka ředitele Psychiatrické nemocnice Bohnice a bývalého ministra zdravotnictví Ivana Davida.

Přehrát vše

Související